Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Odpovědět
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od TommyBoy »

Na UK Sorento foru jsem narazil na svolavaci akci ohledne koroze zadni napravy, resp. koroze uchyceni zadni napravy.
Videl jsem tam i fotky pekne sezranych kusu (http://kiasorento.proboards.com/thread/ ... -important). Dle fora to bude hodne casty problem.

Kouknete sem http://kiasorento.proboards.com/attachment/download/109

Zatim jsem do zadneho servisu nevolal, ale pry se za to plati jen material (zinkova zakladovka a vrchni barva).
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od Jirka N. »

Je to tak, já mám stejný info z Německa. Protože jsem si u novýho auta stříkal podvozek sám a to 17 kg Tlumex plastu tak mám klid a podvozek je i po cca 100 tkm jako novej a bez jediný koroze :D
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od zdeny65 »

TommyBoy píše:Na UK Sorento foru jsem narazil na svolavaci akci ohledne koroze zadni napravy, resp. koroze uchyceni zadni napravy.
Videl jsem tam i fotky pekne sezranych kusu (http://kiasorento.proboards.com/thread/ ... -important). Dle fora to bude hodne casty problem.

Kouknete sem http://kiasorento.proboards.com/attachment/download/109

Zatim jsem do zadneho servisu nevolal, ale pry se za to plati jen material (zinkova zakladovka a vrchni barva).
Koukám jako blázen a odkaz je beze všeho.Já jsem natíraj alkytonem a taky dobrý.Že by uhnilo uchycení docela pochybuju,protože je to tak masívní,že to snad ani nemá šanci při normální údržbě shnít.Co jsem mohl,tak jsem obrousil a natřel.Kde se to nepovedlo,tak to trochu prolezlo,ale hloubková koroze není.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od Jirka N. »

Princip je takový že nosník vzpěry je otevřený a do něho se dostane bláto se solí a potom to tam vyhnívá po celý rok. Takže jediná léčba je vyvrtat ve spodní části nosníku u nápravy díru 6mm a to by měl ten bordel odtékat. Teda do doby než by se díra ucpala. Já to vylil Tlumexplastem a možná to vyplním silikonem nebo podobným tmelem a dutinu tím zruším.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od zdeny65 »

Jirka N. píše:Princip je takový že nosník vzpěry je otevřený a do něho se dostane bláto se solí a potom to tam vyhnívá po celý rok. Takže jediná léčba je vyvrtat ve spodní části nosníku u nápravy díru 6mm a to by měl ten bordel odtékat. Teda do doby než by se díra ucpala. Já to vylil Tlumexplastem a možná to vyplním silikonem nebo podobným tmelem a dutinu tím zruším.
A co třeba občas vystříkat vodou?Vyplnit se to jinak dá montážní pěnou a na konce narazit záslepky.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od Jirka N. »

Tam je blbej přístup a vadí to táhlo vzpěry na kvalitní vystříkání. I když mám auto zvedlý a bez problému se k tomu dostanu tak to pravidelně proplachovat nehodlám. Před zimou to nějak pořeším.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od TommyBoy »

Tak jsem odeslal svoje VIN do Kia CR a potvrdili mi, ze "svolavacka" se me take tyka. Tedy jsem se objednal do NH-Car v Cestlicich a nechal si tu zadni napravu osetrit komplet zdarma a za jeden den. Palec nahoru! :)
Dulezite je prave to vyvrtani odtoku pro vodu v hornich drzacich napravy. Trochu "odpadavajici" rzi tam bylo, ale nastesti zadna krizovka, takze potrebna tloustka materialu tam furt je.
Udelal bych si to sam, ale na zvedaku jim to slo lepe.
Přílohy
07052015417.jpg
07052015417.jpg (235.55 KiB) Zobrazeno 10827 x
07052015416.jpg
07052015416.jpg (250.65 KiB) Zobrazeno 10827 x
07052015414.jpg
07052015414.jpg (250.89 KiB) Zobrazeno 10827 x
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Uživatelský avatar
Maik007
Příspěvky: 47
Registrován: čtv lis 21, 2013 12:50 pm

Re: Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od Maik007 »

Kolik jsi platil v tom NHC Čestlice?

Není tam sice přiloženej seznam VIN kódů, ale podle data se mě to týká taky, ikdyž před týdnem jsem koukal na auto zespod, a je skoro jako nový, takže tenhle nátěr by měl bejt jen pro sichr..
Sorento 2007, 2.5CRDi 125kW, EX / AUT / SuperTOD / Black Leather
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od TommyBoy »

Platil jsem 0, slovy nula :-)

No samotnou napravuj jsem mel celkem ok, spis jsem mel korozi na tech hornich uchytech, kam se vrtaji ty odvodnovaci otvory.
Za ty dva roky co to mam se to ale nijak nezhorsilo...takze to asi neni nic moc rychleho. Asi zalezi jak moc jezdis v zime na prosolene silnici.
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Bartyx
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 24, 2015 5:23 pm

Re: Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od Bartyx »

Je někde nějaké oficiální info o té svolávačce? Že bych se tam taky objednal... :)
Kia Sorento 2.5CRDI EX 125kW, Automat, r.v. 12/2006
Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od JElen »

taky by me to zajimalo.... ja ji mam v dezolatnim stavu
Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
Bartyx
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 24, 2015 5:23 pm

Re: Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od Bartyx »

Poslal jsem VIN do Kia servisu, tak uvidím, co oni na to.
Kia Sorento 2.5CRDI EX 125kW, Automat, r.v. 12/2006
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od TommyBoy »

Panove, vse je jiz v uvodnim prispevku :-)

Napiste email nebo zavolejte do sveho servisu s cislem VINu a touto svolavaci akci KCE12-31-P010-BL.
Ja jsem jeste nejdrive psal na kia-info@kia.cz s dotazem, jestli se to uplatnuje i na muj vuz. Ty me to potvrdili a odkazali na autorizovany servis.
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od TommyBoy »

Na kia foru UK probehla informace, ze ta akce na bezplatnou opravu zadni napravy bude koncit v Dubnu 2016.

Takze cim drive si to nechate prohlednout, tim lepe :-)
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Uživatelský avatar
JirkaTR
Příspěvky: 28
Registrován: ned zář 29, 2013 1:23 pm
Bydliště: č Budej..........

Re: Svolávací akce na korozi zadní nápravy

Příspěvek od JirkaTR »

Ahoj,, tak jsem objednán na tu kontrolu a nástřik na březen kvůli aplikaci antikorového nástřiku ...

PS: ta akce skutečně končí 30 dubna 2016 ...
Odpovědět