sorento chcípe za jízdy

Odpovědět
vinc
Příspěvky: 45
Registrován: stř srp 03, 2011 12:29 pm

Re: sorento chcípe za jízdy

Příspěvek od vinc »

orangi píše:No dnes po 5 dňoch som konečne rozbehal motor. Začnem od začiatku. Motor točil, len nechcel naštarovať. Ako prvé ma napadlo hodiť ho na diagnotiku, len kamarát ju má nejako rozbitú tak som ešte čakal pokiaľ ju opraví. Doteraz sa nestalo. Zohnal som inú a tá nič neukázala. Nasledoval ďalší postup, kostry, prebrúsenie a tak. Kontrola elektroinštalácie. Ešte stále neštartovalo. Ako posledný pokus (podotýkam, malo ma to napadnúť ako prvé) nasledovala kontrola rail lišty či neprepúšťa. A čuduj sa svete pri točení motora, prepad tiekol, a veľa.

Rozhodol som sa vymontovať ventil na lište. No keď som sa o to oprel a cuklo to som dostal ranu do papule (moja chyba :-) ). Na ventile bolo plno sajrajtu, to som očistil a potom som sa rozhodol ho úplne rozmontovať. Po rozmontovaní som sa ani nestihol diviť. Bordelu plno. Pomohol technický benzín a jemný šmirgel.

Teraz to skrátim. Po namontovaní auto naštartovalo. Som teraz úplne bez seba. Takéto jednoduché diagnostikovanie a netreba žiaden servis. Pokiaľ máte podobný problém nezháňajte komplet celú rail lištu. Stačí vymeniť ventil, alebo opraviť používaný.
Ten člověk musí mít ukrutnou sílu... :) GRATULACE ja s tím nehnul ...a to jsem si tu golu i prodloužil. A tak jsem šel cestou výměny...
Reklama
 

orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: sorento chcípe za jízdy

Příspěvek od orangi »

No priznám sa mal som obavy či to pôjde povoliť. Niekde na začiatku tohto vlákna sú fotky, a preto boli u mňa obavy. Nepoužil som golu iba orech a trhák. Ale keď to cuklo obavy opadli. Zloženie lišty bol u mňa plán B. Našťastie k nemu nedošlo.

Dnes som bol na skúšobnej jazde, a ostal som prekvapený. Voľnobežné otáčky klesli, auto oveľa lepšie štartuje, konečne podľa mojich predstáv. Proste predtým som musel asi 5-8 sekúnd točiť motorom až kým nechytil. Teraz už fakt pretočí 2-3 krát a hneď je nahodený.

Problémy čo som mal predtým proste spočívali na ventile rail lišty. Dúfam že zimu auto prežije v pohode a až potom zhodnotím ako na tom je auto.
vinc
Příspěvky: 45
Registrován: stř srp 03, 2011 12:29 pm

Re: sorento chcípe za jízdy

Příspěvek od vinc »

orangi píše:No priznám sa mal som obavy či to pôjde povoliť. Niekde na začiatku tohto vlákna sú fotky, a preto boli u mňa obavy. Nepoužil som golu iba orech a trhák. Ale keď to cuklo obavy opadli. Zloženie lišty bol u mňa plán B. Našťastie k nemu nedošlo.

Dnes som bol na skúšobnej jazde, a ostal som prekvapený. Voľnobežné otáčky klesli, auto oveľa lepšie štartuje, konečne podľa mojich predstáv. Proste predtým som musel asi 5-8 sekúnd točiť motorom až kým nechytil. Teraz už fakt pretočí 2-3 krát a hneď je nahodený.

Problémy čo som mal predtým proste spočívali na ventile rail lišty. Dúfam že zimu auto prežije v pohode a až potom zhodnotím ako na tom je auto.
Držím palec, já mám od výměny lišty taky svátek :) vše fachá jak má.... jen ty studený starty... to je mi autíčka dost líto.
Ps: je v normě když se mi po nastartování vyvalý dým (mlíko) z vejfuku?
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: sorento chcípe za jízdy

Příspěvek od zdeny65 »

vinc píše:
orangi píše:No priznám sa mal som obavy či to pôjde povoliť. Niekde na začiatku tohto vlákna sú fotky, a preto boli u mňa obavy. Nepoužil som golu iba orech a trhák. Ale keď to cuklo obavy opadli. Zloženie lišty bol u mňa plán B. Našťastie k nemu nedošlo.

Dnes som bol na skúšobnej jazde, a ostal som prekvapený. Voľnobežné otáčky klesli, auto oveľa lepšie štartuje, konečne podľa mojich predstáv. Proste predtým som musel asi 5-8 sekúnd točiť motorom až kým nechytil. Teraz už fakt pretočí 2-3 krát a hneď je nahodený.

Problémy čo som mal predtým proste spočívali na ventile rail lišty. Dúfam že zimu auto prežije v pohode a až potom zhodnotím ako na tom je auto.
Držím palec, já mám od výměny lišty taky svátek :) vše fachá jak má.... jen ty studený starty... to je mi autíčka dost líto.
Ps: je v normě když se mi po nastartování vyvalý dým (mlíko) z vejfuku?
To máš špatný žhavící svíčky.Může to být jen jedna,ale mění se vždy všechny najednou.Zkus ale před výměnou změřit jestli jde na každou proud.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: sorento chcípe za jízdy

Příspěvek od Jirka N. »

Na E-bay jsem narazil na demontovanou rozdělovací lištu Cr pro Sorento FL a podle štítku je to BOSCH made in Czech Republic :shock:
http://www.ebay.de/itm/Kia-Sorento-2-5- ... 3f198d3064
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: sorento chcípe za jízdy

Příspěvek od Jirka N. »

Tady jsou další díly z rozebranýho sorenta FL a ceny jsou slušný.
http://stores.ebay.de/v4autoteile-hopst ... 3377953013
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
popo222
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 08, 2012 12:01 am

Re: sorento chcípe za jízdy

Příspěvek od popo222 »

Ahojte. Prišiel už niekto na ten problém so zdochýnaním pri prudšom pridaní plynu? Mne to tiež začalo robiť pred týždňom. Keď mi to urobí 2x za sebou tak potom sa mi rozsvieti kontrolka "check". Bol som na diagnostike (nie v Kii) a vypísalo problém s tlakom paliva ale len všeobecne takže to môže byť všeličo. Skúste niečo poradiť. Filter som vymenil a skontroloval som aj sitko v nádrži - O.K. A neviete o nejakom dobrom mechanikovi v okolí Košíc??? Vopred vám veľmi pekne ďakujem za rady... 2,5 crdi, 103 kw, 2005, automat
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: sorento chcípe za jízdy

Příspěvek od zdeny65 »

popo222 píše:Ahojte. Prišiel už niekto na ten problém so zdochýnaním pri prudšom pridaní plynu? Mne to tiež začalo robiť pred týždňom. Keď mi to urobí 2x za sebou tak potom sa mi rozsvieti kontrolka "check". Bol som na diagnostike (nie v Kii) a vypísalo problém s tlakom paliva ale len všeobecne takže to môže byť všeličo. Skúste niečo poradiť. Filter som vymenil a skontroloval som aj sitko v nádrži - O.K. A neviete o nejakom dobrom mechanikovi v okolí Košíc??? Vopred vám veľmi pekne ďakujem za rady... 2,5 crdi, 103 kw, 2005, automat
No tak se podívej na váhu vzduchu a spoje hadic na sání.Pak až to ostatní.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
popo222
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 08, 2012 12:01 am

Re: sorento chcípe za jízdy

Příspěvek od popo222 »

Problém vyriešený. Mal som vadné 2 vstrekovače. Po repase všetkých štyroch ide auto ako hodinky. Zlepšili sa štarty či už za studena alebo za tepla. Uvidíme do kedy :P
Uživatelský avatar
Juju
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 19, 2013 8:24 am

Re: sorento chcípe za jízdy

Příspěvek od Juju »

zdravim Vas.. Mal som tento isty problem. zo dna na den mi auto zacalo "chcípat" pri jazde nad 2000 otacok.. a obcas aj len tak. Na volnobehu slapalo jak hodinky. Po napojeni na PC mi povedali ze mi odisli trysky alebo dake cidlo tlaku paliva.. :( :( Ako domacemu kutilovi mi bolo divne ze preco po " chcipnuti" po ručnom natiahnuti nafty alebo casovej odmlke 2-5 min auto bez problemov nastartovalo a slo dalej, samozrejme s vyssie uvedenymi problemami :? :? . Tak tu na fore som sa docital ze okrem palivoveho filtra sa nachadza aj v palivovej nadrzi v plavaku sitko. Tak som to rozobral a po pohlade na sitko som sa cudoval ze auto vobec nastartovalo a slo na volnobeh...Vid foto.. Pak som sitko vycistil a auto ide zasa ako hodinky, dokonca lepsie... DIKY ZA KIA FORUM... :P
Přílohy
a takto ked som to ocistil...
a takto ked som to ocistil...
filter1.jpg (56.92 KiB) Zobrazeno 10226 x
Takto vyzeralo sitko v plavaku...
Takto vyzeralo sitko v plavaku...
Filter.jpg (39.69 KiB) Zobrazeno 10226 x
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: sorento chcípe za jízdy

Příspěvek od Jirka N. »

To je tím že se bere nafta s biosrágorou :twisted: . Zásadně jezdím na čestou naftu bez bosložky a nemám jedinej problém.
U mého nákladního Volva z Německa jsem při pohledu do nádrže málem lehnul, bylo tam černo. Tak jsem tu srágoru vypustil a na dně byly cucky jako z molitanu, gumy, mechu a pod. To bylo rozkladem biosložky kterou nám nařídila EU :twisted: :twisted: , naštěstí je u nás řešení jak ofiko prodávat čistou naftu a tím tento problém odpadá.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
vinc
Příspěvky: 45
Registrován: stř srp 03, 2011 12:29 pm

Re: sorento chcípe za jízdy

Příspěvek od vinc »

Tak je to zhruba rok co jsem psal o svém Korejském zázraku. Od poslední opravy šlape jak hodinky...3x hurá.
Nicméně,teď před zimou jsem se jal zjistit stav sítka v nádrži. Přeci jen čekají mě pojezdy na delší štreky a šroubovat něco v mrazu a vánici...brrrr...
Po vyndání celé aparatury z nádrže, ejhle opět sítko zasraté zhruba tak z 50% (zase šlupky cucků a jiných sraček - "vypadají jak zdrclá zelená barva").
Přitom tankuji 2x do měsíce a nádrž ždímu do obsahu par na maximum, občas mám vnitřní pocit, že ten kopeček k benzince už na páry nedojedu... jak se těch srágor zbavit? Jezdím z 98% OMV a Shell.
Poradí někdo? Třeba jinou benzinku bo přísadu do paliva....

Díky
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: sorento chcípe za jízdy

Příspěvek od Jirka N. »

Jednoduché řešení a to čistou naftu bez biosrágory. To je pouze Maxx Motion Diesel a Optimal Diesel od Eurooilu - Čepra. Zrovna jsem v pátek bral 110 l Optimalu na terminálu za 34,90 a jiná nafta mi do všech dieslů nesmí přijít.
Nafta s biosrágorou cca 7% má trvanlivost jen tři měsíce a jak je stará v době tankování je vždy záhada. Takže za určitých podmínek dojde k biologickému rozkladu za vzniku kyselých složek a ty likvidují vnitřní nátěr nádrže. Sorento bylo vyrobené pro použití čisté nafty, protože je to starší koncepce a na řadě trhů se neblblo s biopalivy. Tak proto je tento problém na světě.
Toto je nyní rozsáhlý problém v Německu, tam jsou tím postiřená Sorenta a může se poděkovat Eu za jejich zcestnou ekopolitiku. U nás je naštěstí nalezeno řešení v čisté naftě a svět je zase v pořádku jako to bylo cca kolem roku 2000.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
kody
Příspěvky: 6
Registrován: pon lis 30, 2009 7:06 pm

Re: sorento chcípe za jízdy

Příspěvek od kody »

Zdravím, chtěl bych navázat na problémy z první stránky se startováním a chcípáním auta. Sorento 103kW, r.v.2003 přestalo startovat, no občas to teda chytlo a někdy ujelo 5 km, někdy 100 metrů. V Bosch servise diagnostikovali závadu a bylo potřeba vyměnit všechny vstřiky. Po 14 dnech telefon, že auto se i po výměně vstřiků chová stále stejně. Prý je asi vadné čerpadlo. Auto jsem stáhl domů a zkoušel trochu laborovat. Ventil na liště propouštěl, ihned po chytnutí motoru z něho šlo dost nafty. Sehnal jsem druhý, ze staršího auta, ten po chytnutí motoru držel asi tři vteřiny a začal propouštět. S autem se však s citem dá jezdit, po přidání plynu třeba do kopce chcípne. Ventil jsem dával ze staršího auta, takže je možné, že nemusel být OK. Mě spíše zajímá, jestli nemůže něco (třeba čerpadlo) ten ventil odrovnat. Může se stát, že by čerpadlo dávalo tak vysoký tlak, že to ten ventil neudrží? Mám obavy, že když koupím nový, abych ho hned neodstřelil.
Odpovědět