Predny nahon

Odpovědět
Peters
Příspěvky: 87
Registrován: stř zář 24, 2008 9:39 am

Predny nahon

Příspěvek od Peters »

:shock: a co sa mi dnes zase stalo ... Ta moja KIA Sportage 2,0TD 1996 je asi prekliata ... dost u nas v poslednej dobe prsi tak som musel zapinat 4x4 ale bez redukcie a ked je zaradene a vytocim volant uplne do niektorej strany tak auto ako keby zablokovalo a ide dost tazko, ked som z kopca tak sa ani nepohne ... Je to normalne alebo to len ta moja "krasavica" robi?
Reklama
 

magion
Příspěvky: 40
Registrován: čtv říj 02, 2008 12:23 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magion »

Pozor na to!!! 4x4 se u tohoto auta používá jen při jízdě na nespevněném terénu! Což je sníh, bláto, stěrk.. Rozhodne ne na mokré silnici, muzes si tím zničit přední volnoběžky. Auto nema mezinapravovy diferencial, visko spojku apod. takze proto ti nejde tocit s volantem. Kazde kolo se pri zataceni toci jinou rychlosti, na nespevnem povrchu to prokluzne ale na pevnejsim podkladu ne!
Peters
Příspěvky: 87
Registrován: stř zář 24, 2008 9:39 am

Příspěvek od Peters »

fuha, tak to nie je ziadna zavada ? ja som myslel ze je nieco pokazene, a otocit volantom ide normalne ale ked sa hybem tak auto ako keby brzdilo.... ale asi je to v tom co si pisal, len som nevedel ci to robi aj niekomu inemu alebo nie. A 4x4 by sa malo dat pouzivat aj normalne na ceste do 60km/h a 4x4 z redukciou len do 25km/h nie ? to by malo byt asi jedno ci na asfalte alebo blate, snehu ... ?
Praus
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 29, 2008 8:07 am
Bydliště: Příbram 118,Děčín

Příspěvek od Praus »

Přesně,4x4 jen když to jinak nejede.Zadek předbíhá,nebo tancuje při sněhu a tak.Já mám nad sebou takový štítek,že 4x4 lze do 8Okm/h a redukce do 50km/h.Jinak odejdou součástky volnoběžky.Ten kroužek co zamyká volnoběžku je za 2200 ale ten klobouk volnoběžky 7000.
atlanta
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 19, 2008 8:10 am

Re: Predny nahon

Příspěvek od atlanta »

Hoj, jen doplněk, vše co zde bylo řečeno je pravda.. pokud se ale přední náhon porouchá, dá se opravit i levněji, než cca 10 tis. jedna strana.

Právě mám opravenopu Sportage z Liberce, firma Zikán.. mám vyměněné jehlové ložiska v přední ose a místo té volnoběžky udělaly spojení na pevnop, takže se točí poloosy, ale 4x4 zapínám klasicky řadící pákou uvnitř vozu.. Ceno opravy(úpravy) je do 2.500 Kč :))
mikovlan
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 20, 2006 4:59 pm

Re: Predny nahon

Příspěvek od mikovlan »

atlanta píše:Hoj, jen doplněk, vše co zde bylo řečeno je pravda.. pokud se ale přední náhon porouchá, dá se opravit i levněji, než cca 10 tis. jedna strana.

Právě mám opravenopu Sportage z Liberce, firma Zikán.. mám vyměněné jehlové ložiska v přední ose a místo té volnoběžky udělaly spojení na pevnop, takže se točí poloosy, ale 4x4 zapínám klasicky řadící pákou uvnitř vozu.. Ceno opravy(úpravy) je do 2.500 Kč :))
No to som zvedavy ako stupne na sportage spotreba , ked sa stale bude tocit diferak a poloosy. :roll:
random.true
Příspěvky: 7
Registrován: čtv zář 04, 2008 12:57 pm

Re: Predny nahon

Příspěvek od random.true »

no ... ked je to spojene napevno je to skoro to iste ako keby bol 4x4 zopnuty iba sa neprenasa sila na kolesa ale kolesa prenasaju silu do setkych tych srand ... nedobre riesenie .. nesmrdi to obcas po dlhsej rychlejsej jazde?
Honzik7777777
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 24, 2008 7:17 pm

Re: Predny nahon

Příspěvek od Honzik7777777 »

Ahoj zapadl jsem s naší Kiou v lese v koleji od Lakatoše ven mě dostala až kladka a L200.. Jak sem se hrabal ven zřejmě mi něco odešlo na předku protože od tý doby když zapnu 4x4 tak jde od předních kol jen takovej divnej rachot jakobi skřípání a kola nezaberou míslíte že to jou taky ty volnoběžky???
magion
Příspěvky: 40
Registrován: čtv říj 02, 2008 12:23 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Predny nahon

Příspěvek od magion »

Ano ty odejdou vetsinou jako prvni.
Náhradní Díly na Kia SPORTAGE, opravy, jednotky, imobilizéry ... tel.723 676797
georgy04
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 03, 2009 7:30 pm

Re: Predny nahon

Příspěvek od georgy04 »

Ahojte..
Mam KIU Sportage rv. 2000, mam ju asi 4 roky a uz dlhsi cas mi prestava tahat predok.. Ak ho zapnem tak v nom strasne trepe, on proste povoli a nieco v nom tresne.. Čim dalej tym menej taha.. Neviete kde je problém a aka draha oprava to je.. A tiez rozmyslam ze keby som to uz dal robit, ci sa tam neda nejak dorobiť uzavierka.. Diky
Zdenda
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 19, 2009 10:48 pm

Re: Predny nahon

Příspěvek od Zdenda »

Ahoj pánové
mám problém s předním náhonem když ho přiřadím a rozjedu se tak jsou od předu divné rány jakoby volnoběžky nechtěli zapadnout a když sem ted zapadl tak mi hrabali jenom zadní kola vypadá to na volnoběžky nemáte někdo ponětí kolik můžou stát nové???Díkec
Odpovědět