Prosím o radu s koupí RIO - kde koupit a kde servisovat?

Odpovědět
Lupus
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 16, 2008 5:25 pm

Prosím o radu s koupí RIO - kde koupit a kde servisovat?

Příspěvek od Lupus »

Zdravím všechny,

jsem v podstatě rozhodnutý pro KIA Rio, líbí se mi, kdysi jsem jezdil se služebním Clarusem a vyhovuje mi styl té značky. Navíc o RIU se všude píše vesměs dobře, asi to bude bezin 1,4 Samba s nějakými přídavky. Chtěl bych se jen zeptat na dvě věci:

1) Jak je to s hlučností uvnitř auta při jízdě? Na dálnici mám sklon se dostávat nad 130 km/h, ale i při běžné jízdě např. po městě, jaké máte zkušenosti s hlučností?

2) Kde auto koupit? Budu ho kupovat na splátky, přemýšlím o GE auto a Unicreditu, ale zajímaly by mě podmínky i Kia Finance. A jelikož nemáme s přítelkyní s auty skoro žádnou zkušenost, mám obavu, aby nás "šikovný" prodejce neuvrtal do něčeho co nechceme a ještě navíc s idiotským splácením. Jde mi taky o volbu autoservisu, mám nějak automaticky dojem, že je lepší jezdit do servisu tam, kde jsem auto koupil. - ale to asi může být mýlka. Takže kdo z pražských a okolních prodejců Kie je podle Vašich zkušeností skutečně fér k zákazníkům a jaký je dobrý servis?

Díky za všechny odpovědi, a omlouvám se za obsáhlost :oops: , ale to víte, na nové autíčko se moc těšíme, tak to chceme mít všechno "ošéfováno" :))

Ještě jednou díky
Reklama
 

Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Zdravím, pokusím se odpovědět alespon na část tvých otázek.

1) S hlučností jsem spokojen, je pravda, že nad tebou zmiňovaných 130km/h už o sobě motor dává vědět, ale nijak drasticky. Když jsem přesedával z C3 do Ria, tak jsem byl tichostí mile překvapen. Běžná jízda např. po městě, to je prostě klid..Já si nemůžu stěžovat.

2) S touto otázkou neporadím. Nekupoval jsem na leasing, takže nevím..Ale nechal bych si spočítat leasing u x poskytovatelů. Co vím, tak Kia leasing není moc ke kapse šetrný. Jistě najdeš lepší variantu.. Ted to bude znít asi divně, ale např. sesterská Hyundai dává Accent (což je de facto to samé auto) nyní v akci s 0% navýšením, což už je za x let splácení znát.. Smůla u leasingu je to, že v tom musíš mít havarijní pojištění, což se darda..Co takhle např. zkusit Cetelem..Půjčí snad na vše, hned si majitelem auta a ty úroky co vím z doslechu docela jdou..

Měj se a hlavně vyber s přítelkyní to pravý ořechový..čus Marek
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Fiko
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 26, 2007 10:29 pm

Příspěvek od Fiko »

Prid na www.kia-club.org a tam ti myslim viac poradia ;)
Lupus
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 16, 2008 5:25 pm

Příspěvek od Lupus »

Díky moc za oba tipy...
:wink:

V sobotu jdem objet prodejce - Dolnis, NH Car, Freye, pordejnu Kia v Čestlicích, tož uvidíme... 8)
JIRJIR
Příspěvky: 12
Registrován: stř dub 04, 2007 1:22 pm

prodejci

Příspěvek od JIRJIR »

Co se týče prodejců Kia, koupil jsem před rokem RIO u Emila Freye ve Stodůlkách. Jednání prodejců bylo fajn,nicméně poté co jsem auto koupil, přišlo mi že se přístup silně změnil.
Byl jsem zvědavý kolik přesně bude stát servisní prohlídka, co znamená jedna kontrolka na palubce a ještě pár dalších dotazů. No asi po měsíci urgencí ať mi laskavě odpoví jsem si vyslech pár výmluv, přečetl pár e-mailových odpovědí a to co jsem potřeboval jsem se nedozvěděl.

Nakonec jezdím na Strahov do NH. Uměli mi to vyčíslit ihned po telefonu a cokoliv jsem potřeboval vědět jsem se od nich dozvěděl.

Nicméně to neznamená že se to musí přihodit i někomu jinému, že.
Ahoj
KIA RIOII CRDI
fill
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 25, 2008 11:31 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Koupě Rio

Příspěvek od fill »

Já kupoval včera v NH-Car na Strahově - super, přijel sem pozdě,, přesto ochota - koupě přes Santander Consumer Finance
RIO 1,4 LX+ SAMBA, r.v.2008
Odpovědět