žárovky do tlačítek

Odpovědět
mimimm
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 14, 2007 9:30 pm

žárovky do tlačítek

Příspěvek od mimimm »

Ahoj, nevíte jaké mají označení žárovky do tlačítek na palubovce kia karnival r.v.2000.
Popř. kde se dají sehnat?
V servisu mi nabídli pouze celé tlačítko za 1200 :roll:
Reklama
 

René Sarbu
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 10, 2008 5:34 pm
Bydliště: Opava

Re: žárovky do tlačítek

Příspěvek od René Sarbu »

Ahoj, jsem tady nový. Před měsícem a půl jsem koupil Carnival II r.v. 11/03. Pěkné, prostorné auto. Vychytal jsem nějaké mouchy po předchozím majiteli. Chci se jen zeptat, nesvítí mi asi tři tlačítka na předním panelu u rádia. Jakým způsbem se dá vymněnit žárovka? Díky za radu :idea:
Carnival II 2,9 CRDi
roman1974
Příspěvky: 5
Registrován: pát lis 07, 2008 6:07 pm
Bydliště: okolí Prahy

Re: žárovky do tlačítek

Příspěvek od roman1974 »

Ptal jsem se na to před 14 dny v servisu v rámci prohlídky, mám vozítko jště záruce, tak jsem to ale sám neoperoval, a v servisu by prý potřebovali víc času, než jsem jim nechal, ale jsem ve stejné situaci 3 tlačítka nesvítí. Je prý třeba vyloupnout šedý plast kolem rádia, vyjmout tlačítko jako celek a "vyoperovat" žárovku, musí se ale pájet.
Carnival 2,9 CRDi
r.v. 2006
Peťan
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 16, 2010 5:57 pm

Re: žárovky do tlačítek

Příspěvek od Peťan »

Ahoj měl sem stejnej problém s těmy tlačítky tak sem je s vyndal a docela snadno rozebral koupil odpor a vyměnil za led diody a mám pokoj teď vše svítí krásně a mohl sem si vybrat podsvícení jaké se mi líbilo jenom se musí dodržet polarita jinak je to supr :mrgreen:
René Sarbu
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 10, 2008 5:34 pm
Bydliště: Opava

Re: žárovky do tlačítek

Příspěvek od René Sarbu »

ahoj Peťane, prosím tě, jakým způsobem jsi se dostal k žárovkám v tlačítkách ( po stranách rádia ), zkoušel jsem nějakým způsobem vyloupnout tlačítko, ale nechtěl jsem je poškodit, tak jsem se na to vykašlal. Díky za radu René CRDi :idea:
Carnival II 2,9 CRDi
Peťan
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 16, 2010 5:57 pm

Re: žárovky do tlačítek

Příspěvek od Peťan »

Nazdárek tak co se týče vyndání tlačítek, ten kryt na středovém panelu je jen nacvaklý de to trochu hůř vycvaknout docela to tam drží ale když začneš u řadící páky tak to sundáš a seš na tlačítkách pak už je to brnkačka tlačítka mají jištění nahoře a dole tak se musí zmáčknout ty páčky a tlačítko je venku odpojit konektor a je vyhráno jinak když se tam dávají diody tak pozor na polaritu a musíš před něj dát odpor já už nevím jakej ale v prodejně s elektro součástkama ti poradí tak snad se ti to povede kdyby cokoliv tak se ozvi rád poradím, případně můžu poslat i nějaké fotky ale jen na mejl.
René Sarbu
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 10, 2008 5:34 pm
Bydliště: Opava

Re: žárovky do tlačítek

Příspěvek od René Sarbu »

:idea: díky za návod. jakmile bude víc volna, tak se na to vrhnu. Dám vědět, jak to dopadlo. :wink:
Carnival II 2,9 CRDi
Odpovědět