sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Odpovědět
schademichal
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 17, 2015 10:45 pm

sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Příspěvek od schademichal »

Dobrý večer nevyte někdo o tom čím by to mohlo byt má max 3000 otáček nechával jsem to napichnnout diagnostickou a nenapadlo to žádnou chybu jak na benzin i na lpg děkuji za odpověď nebo za rady všem sorentakum
Reklama
 

zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Příspěvek od zdeny65 »

schademichal píše:Dobrý večer nevyte někdo o tom čím by to mohlo byt má max 3000 otáček nechával jsem to napichnnout diagnostickou a nenapadlo to žádnou chybu jak na benzin i na lpg děkuji za odpověď nebo za rady všem sorentakum
Ne něco jsem se Tě ptal,tys to vlákno smazal.Nechápu proč?Tak si to vyřeš sám,chytráku.Když nedokážeš odpovědět na pár otázek.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Příspěvek od viktor »

A nevYte,proč jsem to smazal?
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Příspěvek od zdeny65 »

viktor píše:A nevYte,proč jsem to smazal?
Mi(y pro gramaticky nepolíbené))luju takový dementy :lol: Asi se z toho už posral,nebo ho to sežralo samo :D
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
schademichal
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 17, 2015 10:45 pm

Re: sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Příspěvek od schademichal »

Omlouvam se ale nebylo to umislne jsem na montáži mimo CR ale přístup k internetu tady je docela problém a mobilni data fungujou na 2 věci tak se nezlobte nebylo to umislne ale děkuji za vaše odpovědi s pozdravem Svab
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Příspěvek od zdeny65 »

schademichal píše:Omlouvam se ale nebylo to umislne jsem na montáži mimo CR ale přístup k internetu tady je docela problém a mobilni data fungujou na 2 věci tak se nezlobte nebylo to umislne ale děkuji za vaše odpovědi s pozdravem Svab
Přijato :wink: Ono jako kolikrát se tady najdou magoři,který se snaží vytahat rozumy a pak ani nepoděkujou,tak se nediv.
Jestli budeš potřebovat,tak mi napiš na mail.Mám tu mrchu docela prolezlou,tak něco o tom už vím.Jinak plyn jsem chtěl dát taky a nakonec jsem se na to vyprd.Při spotřebě cca osm litrů to ani nemá cenu.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Neny
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 15, 2015 10:55 pm

Re: sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Příspěvek od Neny »

Ahojte.
Zvažujem kúpu Sorenta 2.4 rv 2003 a každý ma upozorňuje na vysokú spotrebu, ako to že máš spotrebu 8, ked je priemerovka skoro 11L.?
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Příspěvek od viktor »

Protože jezdí na skůtru a spotřeby sečte a dělí dvěma!!!!
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Příspěvek od Jirka N. »

Nekupoval bych tento motor, je problém s rychlým opotřebením pístních kroužků, pak velkou spotřebou oleje, tím pádem s zaneseným katem a dále uvařením motoru a destrukcí hlavy. Taky díly nejsou běžně k dispozici je to exot většinou dovezenej.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Neny
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 15, 2015 10:55 pm

Re: sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Příspěvek od Neny »

Je to z práce za 600 euro, inak v pohode, olej to vraj papá, cca 4l na 15 tis.a svieti lamba sonda, podla diagnostiky, je kat, v háji. Jazdí to zatial slušne. Je ten proces ktorý popisuješ možné zastaviť, alebo spomaliť?, jako že by som vymenil krúžky za dáke iné, alebo dáko pravidelne menil po cca trebarz 40 tis.? Prípadne časom tam nacpať iný typ motora, z dákej búračky?
Nie som mechanik, ale bežné výmeny rozvodov a ventylov som zvládal trebarz na alfe 146, boxer motor.
Bolo to kúpené u nás a celí čas servisované v KIA, tam aj menili motor za nový po 170, tis. Teraz má cca 130, tis.
Inak ďakujem za odpove.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Příspěvek od Jirka N. »

To je bolest všech těchto motorů 2.4 a první kolapsy jsou od 70 tkm a pokud to najelo i 170 tkm tak je to malej zázrak. Když svítí lamda tak je ten proces kolapsu před koncem a auto bych bral za cenu šrotu. Ty motory nejsou moc k sehnání, nejvíce jich je v Holandsku a tam je všichni shání. Myslím že je to licenční motor z Myšáka a tak snad původní Japonský by tam pasoval, jenže je otázka jak to skloubit s počítačem, stačí jedno čidlo jiný a je konec. Chtělo by to podrobný porovnání.
Já znám hodně nešťastníků s tímto motorem a jeden má již tři roky mojí dílenskou knihu na tento 2,4 motor a stále to nevyléčil k spokojenosti.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Neny
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 15, 2015 10:55 pm

Re: sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Příspěvek od Neny »

Ďakujem pekne.
no to si ma moc nepotešil. Ten mišák je čo, keď sa môžem opítať? Ja len či tam nepasujú dáke motory od sorenta, s väčšou kubatúrou. Ešte by som chcel vedieť či tie poruchy (zanesenie katu , uvarenie motora, deštrukcia hlavy)sú naviazané na seba alebo to sú samostatné problémi? Chápem že k opotrebovaniu piestnych krúžkov, patrí únik oleja a následné zanesenie katu, ale prečo s uvarí motor, po zanesení katu, ak budem dolievať olej?
Za odpoved vopred ďakujem.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Příspěvek od Jirka N. »

Ne je to vše v jedné řadě, tedy spálený olej zanese lamdu, ta dává falešné info ŘJ, dále se ucpává kat karbonem z oleje a tím se zvyšuje teplota před katem a ta má vliv na zahřívání hlavy- zde i jiné hodnoty pro vstřikování díky lamdě. Takže po rozsvícení lamdy bych navrhnul ihned vyhodit kat, aby to nebrzdilo spaliny, dále zkusit čistit lamdu, ale to je jen na chvilku a rychle shánět novej polomotor třeba z Holandska. Tím nedojde k zničení dalších dílů.
Jinej motor by se dal zamontovat, jeden kolega v Německu již dva roky roubuje osmiválec do Soriho, ale ještě není hotovej. Neskutečný problémy s elektronikou a akceptací řídící jednotky automatu pro novej motor- zde má nevýhodu automatu, dále problém s vanou oleje a chladičema.
Proto se výměna za zcela jinej motor může dost zkomplikovat. Já bych navrhnul se podívat na motory Pajero, myslím že od něho byla ta předloha pro Soriho 2,4.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Neny
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 15, 2015 10:55 pm

Re: sorento 2.4i +lpg ztratil výkon motor

Příspěvek od Neny »

Ahoj všetkým.
No tak som to predca zobral. Kat som zatial prerazil, pletenec vymenil, takže sa dá konečne pustit ventylácia. Doeraz tlačilo od motora spaliny do kabíny. Lenže má to jeden háčik. Tie katalizátory sú údajne dva. jeden hned pri motore a druhý za pletencom (ten som prerazil, nový príde zajtra uni za 90 e). Lenže ten prvý za motorom v ktorom sú dve lambda sondy jedna na začiatku a druhá na konci, je úplne prázdny, teda až na tenký krúžok z dákeho kovu šírky cca 12 cm a druhý tenký krúžok z dákeho kovového pletenca, šírky cca 12 cm, ktorý šiel vytiahnuť od tial. Obe lambdy sú v tom priestore vidieť. Neviete čo v tom priestore malo byť, alebo má to byť prázdne a načo sú tie spomínané krúžky?
Za odpoveď vopred ďakujem.
Odpovědět