sorento USA verze :(

Odpovědět
havil
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 10, 2014 1:24 pm

sorento USA verze :(

Příspěvek od havil »

Zdravím. Mám Kia sorento 2005, 2.5 crdi 103 kw. Sháním hadice k turbu,ale mám americkou verzi. V Kia chtějí za originál strašně moc peněz. A tak jsem se chtěl zeptat a poprosit o radu, pokud nevíte někdo o nějaké jiné variantě a popřípadě kontakt. Předem moc děkuji.
Reklama
 

TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: sorento USA verze :(

Příspěvek od TommyBoy »

Kia s dieselem se nikdy v USA neprodavala. Jsi si jisty ze mas americkou verzi?

No kazdopadne bych zkusil allegro.pl nebo cesky vrakace.
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
havil
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 10, 2014 1:24 pm

Re: sorento USA verze :(

Příspěvek od havil »

Děkuji, ale to vše jsem vyzkoušel. A nikde nic. Nikdo se s tím nesetkal a pokud ano, tak chtějí nějaké fotky. Ale problém je v tom, že to už někdo dodělává, než jsem to koupil.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: sorento USA verze :(

Příspěvek od Jirka N. »

A co to vystavět nově ze silikonových hadic a tvarovek které se prodávají třeba v Gumexu nebu u tuningu :?: Já si předělávám co jde sám a mám to lepší než z výroby :D
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
havil
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 10, 2014 1:24 pm

Re: sorento USA verze :(

Příspěvek od havil »

Tak nic o tom jsem ještě neslyšel. Ale jak jsem psal, tak ani nevím, jak vypadá originál... Můžu ale poprosit o nějaký odkaz.? Určitě bych se na to podíval. Děkuji.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: sorento USA verze :(

Příspěvek od Jirka N. »

Protože mám FL tak moje fotky nepomůžou, mám to jinak vedený. Protože mám mokrej intercooler od oleje na vstupní straně tak až klesne přeplňovací tlak tak udělám velkou změnu na jiný velký Intercooler a s alternativním vedení k němu a od něho. Vše je řešitelný :D
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
havil
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 10, 2014 1:24 pm

Re: sorento USA verze :(

Příspěvek od havil »

To bych ale taky potřeboval někoho šikovného, kdo si na to troufne... Já na to nemám absolutně čas a zručnost :D Takže někdo ochotný a šikovný v okolí Ostravy???
Dragoun33
Příspěvky: 35
Registrován: pon dub 02, 2012 12:09 pm

Re: sorento USA verze :(

Příspěvek od Dragoun33 »

Viktor je z Ostravy ten ti pomuze
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: sorento USA verze :(

Příspěvek od viktor »

Proboha jirko,jak se to mohlo stát ? 100,000 najeto a chčije ti z intru ? Dáš tam větší a opět Korejský? Asi jó jsou to machři.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: sorento USA verze :(

Příspěvek od Jirka N. »

Jenže to má každej kdo má 2008 a najeto podobně jako já, zrovna to řeší v Německu. Zatím to nechávám vývoji, vím o tom dlouho a nezhoršuje se to. Potom tam dám zcela jinej intercooler a to z důvodu že originální je malej, špatně umístněnej a kvůli jeho demontáži se musí rozebrat půlka předku auta. Tak jsem vymyslel že odříznu jeho spodní držáky a on spadne kolmo dolů a přitom se nebude nic jinýho demontovat.Pak dám jinak upevněnej velkej intercooler před chladiče vody a klimatizace. Jen budu muset vyřešit ventilátor chladiče klimy a ten asi nahradit dvěma menšíma.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: sorento USA verze :(

Příspěvek od Zdrahy »

Jirko já ti fandím, jsi šikovnej a máš to hezký. Já příště půjdu spíš cestou že si koupím funkční auto, nějak nemám čas na to abych si ho doma dodělával sám :) Nevadí mi, že do Sorenta musím občas nacpat nějakou korunu, patří to k ježdění a na servisu jsem nikdy nešetřil, ale vadí mi že je to nekvalitní šrot. Rezatí to, zlobí věci který jsem nikdy u jiných aut nemusel řešit, jsem z něho celkem zklamaný.. Snad alespoň nachumelí, abych měl pocit, že ty peníze nevyhazuju úplně z okna a že jsem si koupil auto který je alespoň v něčem lepší než celkem cokoli jinýho :)
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: sorento USA verze :(

Příspěvek od Jirka N. »

Díky a já vzhledem k informacím z různých Sorento for jsem věděl že mám udělat u novýho auta protikorozní nástřik a po 17 kg barvy na podvozek je Sori stále bez koroze.
Dneska mě na Jiřáku málem naboural asi sjetej kluk s fabii, vyřítil se z Lucemburský a bylo mu to jedno zda má dát přednost. Ale když viděl Sorento o minimálně tři čtvtě metru vyšší tak šel na brzdy a dopadloto díky mému brždění dobře. Ale koukal jsem na něho z výšky a to je super na tomto autě, je bezpečný a při údržbě i velice spolehlivý.
Sousedce se rozpadnul Forestr při 100 tkm a kolegovi Nissan Navara po 40 Tkm kdy automatická převodovka šla do háje. A co se nyní děje u Koncernu VW ani snad nepsat. Tedy dobré zapaltitelné auto asi již nebude a Sorento je stará dobrá škola kde se i dá improvizovat jako na starých poctivých offroadech kde nic není problém nahradit a vylepšit.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Odpovědět