Poptávám Kiu Sorento s tiptronicem

Odpovědět
phil
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 12, 2014 10:09 am

Poptávám Kiu Sorento s tiptronicem

Příspěvek od phil »

Poptávám Kiu Sorento - nehavarovanou, nestočený tachometr, ve slušné výbavě s automatickou pětistupňovou převodovkou a s minimální korozí. Platím hotově až do výše 110 000Kč (v závislosti na konkrétním autě).

Zkrátka chci pěkné a udržované auto :) .

Předem díky za případné nabídky.
Reklama
 

zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Poptávám Kiu Sorento s tiptronicem

Příspěvek od zdeny65 »

phil píše:
viktor píše:Skus froté ručník a omývat si pohlaví vlažnou vodou.A nebo napsat do Kia Žilina,tam ti ho vyrobí.Né sranda,podívej se na šrotiště,za tu cenu si asi vybereš možná ze dvou.
Připadá ti tohle nereálné?
http://auto.bazos.cz/inzerat/38307236/P ... orento.php

Nic to nemění na tom, co jsem napsal. Poptávám auto, ne "moudra".[/quote
230000 km.DO TOHO JDI PO HLAVĚ!!Budeš spokojenej , pokud s tím vúbec dojedeš domů. A když jo, tak pak nebudeš muset opravovat někde mezi polema ,ale v teple garáže.
Naše moudra na foru jsou leckdy drsný, ale hezký. Tak vážně. Jestli už hledáš až takovouhle hromadu železa, tak koukej jen okolo nájezdu cca. 100000 a nebo samozřejmě méně. A jestli chceš mít fakt neutahaný Sorento ,tak radši bez koule. Alespoň budeš mít jistotu, že není delší o pár cm :lol: No a až takový slušný najdeš, tak tam budeš tak za min.150 a víc. Počítej s tím, že stejně do něj hned narveš několik tisíc za výměnu olejů a filtrů.
Tak zdar při výběru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
phil
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 12, 2014 10:09 am

Re: Poptávám Kiu Sorento s tiptronicem

Příspěvek od phil »

To, že do starého auta narvu několik tisíc/desítek tisíc po koupi je pro mě samozřejmostí. Osobně mi nepříjde 240tis km jako smrtelné číslo pro dieselový motor. Na západ od nás se běžne prodávají s nájezdem okolo 350tis km. Raději budu mít 240tis a jistotu, že to není stočené než naivně věřit 160tis. a podobným číslům.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Poptávám Kiu Sorento s tiptronicem

Příspěvek od Jirka N. »

Při pozorném hledání se dá koupit dobrý Sorento a opečovávaný, jen to chce čas a trpělivost. Protože se blíží zima tak ceny nejsou moc nízký, ale i tak se nabídka neustále doplňuje jak je vidět na Bazoši nebo jiných servrech.
Protože budu dělat nyní servisní prohlídku při 120 Tkm tak ceny originálních filtrů nejsou žádné drama a zrovna jsem koupil všechny filtry co jsou na autě a vyšlo to na cca 2700 Kč. Dále jsem koupil do zásoby 40 l motorovýho oleje 5W-40 za 5000 Kč a to mi vystačí na 50 tkm protože olej měním po 10 tkm. Takže taky žádný drama a když jsem viděl že v servisu v Německu maj za olej na jednu výměnu cenu 160 E tak vlastní servis doma je k nezaplacení. A vím co si do auta dávám.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Poptávám Kiu Sorento s tiptronicem

Příspěvek od zdeny65 »

No hele, v principu je mi to fuk . Ať si koupi každý co chce . Jirko,kupoval jsi funglovku, věc to jiná . Ale jestli se to někomu líbí nebo ne, tak auto který má natočeno přez 150000 není zrovna v ideální kondici . A jestli někdo koupí auto z motorem natočeným nad 150000 a mluví o tom, jak to jezdí apd.,tak kecá.Hrozně moc chlapů se nepřizná, že koupili sračku Asi jako rybář, kterej chytil hovno, ale sumce tahali v pěti. Takže, jestli auto koupil analfabet a na začátku svojí spanilou jízdou zmrvil co mohl, tak už tomu motoru nikdo nikdy nepomůže. A zásada je v tom,že dojedeš domů a posere se všechno, jenom ne když to kupuješ.Tak ať si koupi co chce, když nemá rozum.Kupuje nebo chce koupit to, o čem nemá páru a bude skoro poučovat o tom co viděl akorát na fotkách? To je skoro jako ten trumpeta, kterej chce dát na Sorento pneumatiky ze 105ky a myslí si,že mu to bude žrát o pět litrů min. Nemáš na to, tak to nekupuj a kup si accu mopeda. Tak na vysvětlení to stačí.A až napíše kamarád Viktor, tak to raději nečíst.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Poptávám Kiu Sorento s tiptronicem

Příspěvek od Jirka N. »

Tak tak, Sorento je na údržbu a zacházení jiná liga než ostaní břichoplazy. Tedy od toho se odvíjí i finanční náročnost provozu a kdo s tím nepočítal tak to auto může bej pak před smrtí. Stačí když nemění včas oleje a je big problém na světě. A když i servis nemění olej v rozvodovce tak pak je Sorent s dobrou kondicí jako šafránu.
Každý ojetý auto je riziko, zejména v dnešní době kdy hodně lidí šetří na servisu. Prodávaj to až je auto před kolapsem a čím novější auto tak je ještě nebezpečí velkého šetření ve výrobě které bylo zavedené od nástupu krize tedy ode roku 2008. Mám dojem že některá současná auta nepřežijou ani záruku, stačí se podívat jak mizí materiál na konstrukci motorů. Takže bude ještě hůř. Dokonce i Kia šetří a když jsem viděl některé díly na současných Sorentech a jak jsou zkorodovaný tak je to na vrub úspor při lakování.
Já budu rád za to co mám protože to je alespoň docela poctivá kovařina, která se dobře servisuje a jak pozoruju nevím jestli někdy koupím ještě nový auto s současnou Euro normou, protože poslední relativně jednoduchý motory jsou s Euro 3-4. Taky rámový auto s redukcí a s tažnou sílou 3-3,5 tuny je již rarita.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Poptávám Kiu Sorento s tiptronicem

Příspěvek od zdeny65 »

Jirka N. píše:Tak tak, Sorento je na údržbu a zacházení jiná liga než ostaní břichoplazy. Tedy od toho se odvíjí i finanční náročnost provozu a kdo s tím nepočítal tak to auto může bej pak před smrtí. Stačí když nemění včas oleje a je big problém na světě. A když i servis nemění olej v rozvodovce tak pak je Sorent s dobrou kondicí jako šafránu.
Každý ojetý auto je riziko, zejména v dnešní době kdy hodně lidí šetří na servisu. Prodávaj to až je auto před kolapsem a čím novější auto tak je ještě nebezpečí velkého šetření ve výrobě které bylo zavedené od nástupu krize tedy ode roku 2008. Mám dojem že některá současná auta nepřežijou ani záruku, stačí se podívat jak mizí materiál na konstrukci motorů. Takže bude ještě hůř. Dokonce i Kia šetří a když jsem viděl některé díly na současných Sorentech a jak jsou zkorodovaný tak je to na vrub úspor při lakování.
Já budu rád za to co mám protože to je alespoň docela poctivá kovařina, která se dobře servisuje a jak pozoruju nevím jestli někdy koupím ještě nový auto s současnou Euro normou, protože poslední relativně jednoduchý motory jsou s Euro 3-4. Taky rámový auto s redukcí a s tažnou sílou 3-3,5 tuny je již rarita.
No to jsem rád,že se mě někdo taky zastane. Dyk to je vo nervy.No jestli tohle počte Viki,tak bude se zdravím totálně v prdeli. Tak mu to hlavně nevykecejte vy ostatní :lol:
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
oluska2
Příspěvky: 41
Registrován: ned lis 20, 2011 7:41 pm

Re: Poptávám Kiu Sorento s tiptronicem

Příspěvek od oluska2 »

zdeny65 píše:No hele, v principu je mi to fuk . Ať si koupi každý co chce . Jirko,kupoval jsi funglovku, věc to jiná . Ale jestli se to někomu líbí nebo ne, tak auto který má natočeno přez 150000 není zrovna v ideální kondici . A jestli někdo koupí auto z motorem natočeným nad 150000 a mluví o tom, jak to jezdí apd.,tak kecá.Hrozně moc chlapů se nepřizná, že koupili sračku Asi jako rybář, kterej chytil hovno, ale sumce tahali v pěti. Takže, jestli auto koupil analfabet a na začátku svojí spanilou jízdou zmrvil co mohl, tak už tomu motoru nikdo nikdy nepomůže. A zásada je v tom,že dojedeš domů a posere se všechno, jenom ne když to kupuješ.Tak ať si koupi co chce, když nemá rozum.Kupuje nebo chce koupit to, o čem nemá páru a bude skoro poučovat o tom co viděl akorát na fotkách? To je skoro jako ten trumpeta, kterej chce dát na Sorento pneumatiky ze 105ky a myslí si,že mu to bude žrát o pět litrů min. Nemáš na to, tak to nekupuj a kup si accu mopeda. Tak na vysvětlení to stačí.A až napíše kamarád Viktor, tak to raději nečíst.
No pravdu nemáš.Mám najeto 160tis.a na autě nezaznamenávám že by bylo za zenitem!Je fakt že pravidelná údržba(domácí)je.Asi tak
viktor_ex
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 22, 2012 10:29 am

Re: Poptávám Kiu Sorento s tiptronicem

Příspěvek od viktor_ex »

no ctu tady ty pohrebni reci. mam 220tkm, vetsina s 2-2,5t na haku a krome povrchove koroze na spodku nemam zadny problemy a ani to to nevypada, ze bych musel v pristich kilometrech auto hodit ze skaly. spousta chlapu mi prijde, jako byli maly holky. jestli maj maly pero a vzadu plny kalhoty, tak si nekupujte jety auto. kupte novy. ani to neni zaruka spolehlivosti. moje auto stalo novy 1.040.000 czk, tak proc bych ho proboha mel na 220-250tkm vyhodit?, nebo zpovidat nejakymu podelankovi, ze je auto z prvni ruky tiptop a davat mu to zadarmo jenom proto, ze mam 220tkm a jeste nejlepsi poslouchat kecy jako "jezismarja, ted musim teda jeste jako vymenit olej"? "To bude chtit jeste tak 20.000 slevu!" "A ty pneumatiky jsou na 50%, to musim koupit jako novy gumy?". kardan nema vuli, nikde nic neklape ani neboucha ani nevrze, motor nekouri, tak proc by melo byt auto jako sorento na 220ti utahany a za cenu 20tkc ??

jezdim s autem a vozejkem 2,5 tuny do rumunska, 1250km za 17-18 hodin jednim vrzem. kazdy rok tak 3x anebo kdy si vzpomenu. kdyby to byla sracka, tak to asi nepujde?! zejo!
je to proste kazdyho vec, jak si vyzkousi vozidlo, odjede s nim treba na technickou, zmeri emise apod. no a kdyz za dva roky odejde motor za 200.000 tisic, stale si musi rikat, no, auto jsem koupil za 150, motor ted stal 200, porad jsem jeste usetril 650 tisic za nove auto!!! nebo se snad pletu? kdyby ne svete nebyli aktivni lidi, kteri vydelaj korunu, tak zadny ojety auta nejsou, protoze novy nebude mit kdo kupovat, hehe
Kia Sorento 2,5 CRDi 4x4 TOD 2006
(mod 2005-2006)
milosh
Administrátor
Příspěvky: 188
Registrován: ned srp 28, 2005 11:30 am

Re: Poptávám Kiu Sorento s tiptronicem

Příspěvek od milosh »

Panove, piste k tematu, diky.
Odpovědět