Antena

vinc
Příspěvky: 45
Registrován: stř srp 03, 2011 12:29 pm

Antena

Příspěvek od vinc »

Zdravím,
mám menší technický problém a to s antenou... potvora se zasekla. Nejdřív to při vyjíždění (anteny) kleplo 3x a vyjela skorem celá, teď už klepne 5x a vyjede tak 20cm... co mám pohladit kladivem, aby se to opravilo? Ps: při zajíždění to přeskakuje taky.
Reklama
 

orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: Antena

Příspěvek od orangi »

Ja mám napájanie odpojené a ručne som ju vysunul na maximum a mám po probléme.
ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: Antena

Příspěvek od ParnosCZ »

Ja mam nalepenou na skle i kdyz mi funguje prut, ale ten neni tak vykonej tak jsem ho odpojil.
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Antena

Příspěvek od Bostra »

Mne se tohle taky stává, hlavně v zimním období. Používám na to silikonový olej. Pořádně nastříkat a nechat působit. Mělo by to po čase povolit. Jak se ti to uvolní, tak je dobré celý ten prut očistit a znovu promazat tím silikonem.
Bostra :wink:
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Antena

Příspěvek od viita »

Tejn prut je k ničemu.Stačí se někde vyhýbat a chytit s ním o okolní větvičky...dávno jsem ho nahradil anténou na střeše (v zadní části,) typ "krátkej bičík" samo se zesilovačem tan samej co se dává do VW , žádná napodobenina.NAPROSTÁ spokojenost, od tý doby mi rádio konečně i hraje. Ale už se to tu řešilo, už jsem to sem jednou psal.
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Antena

Příspěvek od BobekRob »

jÁ KDYŽ KOUPIL SORIHO,TAK TAM BYLA ANTÉNA ULOMENÁ SEHNAL JSEM NEORIGINÁL VYSOUVACÍ PŘELETOVAL ŠTEKR A OD TÉ DOBY BEZ PROBLÉMU.
vinc
Příspěvky: 45
Registrován: stř srp 03, 2011 12:29 pm

Re: Antena

Příspěvek od vinc »

Tak jsem to namazal, uvidíme... dle mě to ale asi nepomůže...

PS:při zapnutí vyjíždí 2 díly pak 5x nadskočí a konečná. Při zajíždění je to to samé, zajede a 5x klepne... zřejmě tam něco přeskakuje.
asi vezmu flexu a bude, mu he he
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Antena

Příspěvek od Jirka N. »

Dneska jsem mazal anténu teflonovým olejem, protože se ráno na ní udělala námrza a potvůrka nechěla se celá zasunout. Ten olej je na to dobrej, nachvíli je pokoj od problémů.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
vinc
Příspěvky: 45
Registrován: stř srp 03, 2011 12:29 pm

Re: Antena

Příspěvek od vinc »

Jirka N. píše:Dneska jsem mazal anténu teflonovým olejem, protože se ráno na ní udělala námrza a potvůrka nechěla se celá zasunout. Ten olej je na to dobrej, nachvíli je pokoj od problémů.
Tak ja to protáhnul WD40 :) a zřejmě se jedná už o mechanickou závadu.... neví někdo jak se do ní leze? Díky.
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Antena

Příspěvek od kozejk »

osobně mám anténu přes spínač, po městě ji nepotřebuji a když se signál ztrácí tak si ji vysunu kdy chci, štvalo mě jak po zapnutí klíčku pořád vyjížděla a zajížděla
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Antena

Příspěvek od Jirka N. »

Až doslouží tak se podívám na nějakou moderní střešní, taky mě vadí to neustálý zajíždění a vysouvání. Taky to pokrytí ledem a následné nedokonalé zasunutí utvrdilo moje rozhodnutí.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Antena

Příspěvek od zdeny65 »

kozejk píše:osobně mám anténu přes spínač, po městě ji nepotřebuji a když se signál ztrácí tak si ji vysunu kdy chci, štvalo mě jak po zapnutí klíčku pořád vyjížděla a zajížděla
Dobrej nápad :idea:
Já mám teda nevysunovací a mám tam prut.Místo něj sháním nějakou gumovku,co má kloub,aby se dala sklopit podél okenního sloupku.Bohužel marně.
Jirkovi:Díru do střechy bych nedělal.Jsem rád,že nemám po x-letech žádnou díru v kastli navíc :D A když už je v blatníku tak to radši přizpůsobit třeba na tu gumovku,nebo podobnou krátkou,to už je jedno.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Antena

Příspěvek od Jirka N. »

Začal jsem pracovat na projektu střešní anténa protože ta elektricky vysouvací mě nedělá moc radost a má nejlepší léta za sebou. Takže již je v zadní části střechy namontovaná gumová se zesilovačem jako má Octávka 1 a zejtra budu protahovat koaxiál dopředu k rádiu. Novou anténu jsem ve spoji se střechou natřel voskem na dutiny a tím jí ještě zatěsnil dodatečně a ochránil proti korozi průchod střechou. Potěšilo mě že výrobce Sorenta udělal ve vnitřní izolaci střechy vybrání pro tuto anténu. Takže stačilo vyvrtat díru o průměru 14 mm na správným místě a nemuselo se jinak nic upravovat.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Antena

Příspěvek od TommyBoy »

Stejne zasekavani jsem mel i ja pri zakoupeni vozu, ale cely ten strojek anteny lze vyndat, kdyz sundas kolo a lehce odtlacis podbeh.

Pak to lze krasne demontovat, vsechno je na sroubky.
Nahore na blatniku je jedina matice a strojek anteny je na par sroubku.

Je to pohaneno takovym plastovym navyjakem, ktery ma mechanickou pojistu a proto to cvakani.
Ja to vyresil tak, ze jsem to rozmontoval, lihem ocistil ty segmenty anteny a pak pekne WDckem promazal. Prebytecny olej jsem pak setrel hadrem nekolikrat, aby se na to nenabalil prach. Pak jsem namazal strojecek a vse zas slozil zpet. Je to uz pres rok a furt funguje v pohode.

Je fakt, ze jednou za cas tu antenu ocistim hadrem namocenym ve WD40.
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Antena

Příspěvek od Jirka N. »

Koaxiál i s napájecím drátem je již protaženej až pod přístrojovku a obalil jsem ho samolepícím molitanem aby neklepal při cestě od zadní antény. Celou tuto změnu dělám z důvodu že kde mi hraje rádio v Octávce bez jakéhokoliv rušení tak Sorento s teleskopickou anténou skoro nechytne nic.Radia jsou stejná a tak rozdíl v citlivosti tuneru je zanedbatelný. Taky mě vadí to vysunutí a zasunutí při startu a tak od toho bude klid. Původní anténu bez zesilovače před odpojením nakonzervuju a pak zůstane zasunutá v blatníku a nebude se používat.
Když to mám rozdělaný tak namontuju další měřící budíky a budou v místě dvou spodních šuplíků na středovém panelu, které stejně nepoužívám. Bude tam tlak turba, teplota a tlak oleje a teplota vody. Teplota a tlak oleje bude zdvojenej a beru hodnoty od olejového filtru. Dosavadní měření na vrchu přístrojovky je od mazání turba a z olejové vany.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Odpovědět