Prasknuté predné sklo

mircisko
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 25, 2009 10:26 pm

Prasknuté predné sklo

Příspěvek od mircisko »

Cafte Kiáci! Ako postupovať, keď mám prasknuté predné sklo, asi 33 cm pásik? Treba volať poisťovňu alebo stačí ísť rovno do servisu? Díky.
Kia Rio Sporty, Midnight Black 13/02/2009
21.4.2011: 23000 km
Reklama
 

MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasknuté predné sklo

Příspěvek od MaTToS »

V pripade ze to mas havarijne poistene tak zavolaj do poistovne a nahlas poistnu udalost v pripade ze pachatel neznamy tak to pojde z tvojej poistky a zaplatis spoluucast . Po telefonickom nahlaseni staci auto odviezt do autorizovaneho servisu kia a nechat opravit na poistovnu, po oprave by si mal v kii zaplatit spoluucast poistky a tot vse .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
mircisko
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 25, 2009 10:26 pm

Re: Prasknuté predné sklo

Příspěvek od mircisko »

Vdaka !
Kia Rio Sporty, Midnight Black 13/02/2009
21.4.2011: 23000 km
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasknuté predné sklo

Příspěvek od MaTToS »

Rovnako som to riesil aj na Fabke nakolko to auto malo rok, chytil som na dialnici suter a prasklo sklo cca. 10cm od vrchu jak je zrkadlo cca. po stred, volal som do poistovne tak zo zakonneho poistenia jedine keby som mal vinnika a keby to ten vinnik nahlasil ze to spôsobil a ked je vinnik neznamy tak jedine havarijko a kedze vymena celneho skla vysla na 9tis. tak v tom pripade tych 5tis. spoluucast a 4tis. z poistky sa oplatilo aj vzhladom k tomu ze nasledovny rok poistku zvysili o 10% tzn. malus v pripade vyuzitia poistenia ... stale to bolo vyhodnejsie ako cashovat z vlastneho vrecka 9000 SK :!: :!:
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Prasknuté predné sklo

Příspěvek od BatoNR »

nie na svojom ale na sluzobnom sme chytili kamen. Nastastie sa nam podarilo zastavit ten kamion (on si povodne chcel zastavit na cikpauzu, ale mal smolu). Vypisali sme Spravu o nehode a potom som nahlasil skodu v poistovni vynnika. Skoda bola preplatnena zo zakonneho poistenia vynnika sposobom, ze firma zaplatila servisu a poistovna potom preplatila firme. Cele to trvalo asi tak 2 mesiace.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Prasknuté predné sklo

Příspěvek od staf »

Bato: si mal stastie ze to priznal. keby za mnou pride niekto ze mu odo mna odfrkol kamienok a rozbil sklo tak neviem ci by som mu to potvrdil. nie ze by som bol spina, ale predsa ked neviem ze sa to naozaj stalo tak nebudem nieco na seba brat :shock:
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Prasknuté predné sklo

Příspěvek od aladinos »

moja rada najdi si velku spolocnost co prevaza strk,opis si SPZ, zavolaj do tej firmy ze toho dna tam a tam s danou SPZ ti sposobil kamienok ktory vyletel z kolesa danu udalost a nebudes mat spoluucast ty.
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasknuté predné sklo

Příspěvek od MaTToS »

len skoda ze ta firma co prevaza strk bude mat budto gps v autach na sledovanie alebo prinajmensom mytnu jednotku tak je otazne ci presne trafi miesto a cas kde sa mu to stalo, to uz pre tu firmu nebude tak tazke si zistit ci dane auto na tom mieste aj naozaj bolo v ten cas .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Prasknuté predné sklo

Příspěvek od aladinos »

Ved kolko x strtnes na ceste nakladne auta,na bocnych dverach maju logo firmy staci opisat a na nete najst. Je vela sposobov ako to spravit. Len aby neschytal este vacsi kamen :)
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Prasknuté predné sklo

Příspěvek od tomasko007 »

Pokial viem tak taketo firmy, prevazajuce strk, respektive vozidla a stroje v stavebnej spolocnosti maju poistku, ktora taketo skody zahrna. A kedze firma tu poistku zaplatila, tak nevidim dovod, aby sa takemu sposobu platby vyhybala.
V najlepsom pripade je mat stale po ruke svedka ( spolujazdec ), ktory vam dostvedci "ako sa to nestalo". :)
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Prasknuté predné sklo

Příspěvek od BatoNR »

alebo nejakeho dobreho kamarata (samozrejme ze nie rodina) na telefone, ktoremu zavolas a povies "Vies o tom ze mi prave kamen z tvojho auta rozbil sklo?"
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Prasknuté predné sklo

Příspěvek od tomasko007 »

ked uz sme pri poistkach ..

Kód: Vybrat vše

http://peniaze.pravda.sk/na-cestach-pribuda-aut-bez-povinneho-poistenia-fqs-/sk-ppoistenie.asp?c=A100502_233545_sk-ppoistenie_p45
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Prasknuté predné sklo

Příspěvek od eMKejx »

ja som asi pred mesiacom nieco zazil nastastie sklo z toho neprasklo ani nic (tak len kusok spamu sem prihodim)... v BB na mestskom obchvate idem cca 100km/h obieham auta iduce po lavej strane, predomna sa zaradi strieborna Toyota Rav4 a bum... dpc rana ako z dela... normalne som sa hlavou uhol taky buchot... som myslel ze mam po skle... kukam sa na sklo... a do boha... nikde nic nevidim... nastastie... potom celou cestou do ZV som kukal celne cm po centrimetri... cely nervozny.. bola to rana ako do skla... ale uz som si nebol isty reku asi mam mozno "dieru" na kapote... pridem do ZV a nic... ach som si vydychol... ale vcera ako som poriadne umyval celne som si vsimol mensiu "jamku" na strane spolujazdca - na stastie. Na to ze ma auto ani nie rok je na celnom skrabanec a tato "jamka". Cize ak by mi nahodou puklo sklo... ist za tym autom, pripadne ho vyblikat, vytrubit... skratka zastavit?!
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Prasknuté predné sklo

Příspěvek od tomasko007 »

spamu nikdy nie je dost :) :)
ja mam vacsie stastie na take nahody, proste keby som chcel a 100 krat to zinscenoval ani tak by sa mi to nepodarilo.

1. Na otcovom aute minuleho roku v lete som siel k babke na navstevu .. taku 100večku som mal určite a zrazu asi 5 metrov z travy pri ceste zvlietol bažant .. s infarktovym stavom som skocil na brzdu ( som zakusky potom zberal po podlahe ), uz som ho videl pricapeneho na okne, nastastie som bažanta ltt minul, ale od jeho pazurov ostala pekna asi 20 cm ryha na streche :D. Hlavne ze bažant žije :)

2. Uz dvakrat tohto roku sa mi stalo, ze ma sofer tatrovky ignoroval, nedal prednost, vyssiel zo staveniska a s blatom a kamienkami mi ohadzal cely predok. ( za toto by mali brutalne pokuty davat )

3. Cestou domov na sidlisku mame taký lesik, stromy maju konare až nad cestou, ... zrazu "buuum" ... no nespadol mi žaluď zo stroma na strechu ... som myslel, ze po mne niekto vystrelil, nastastie nic nie je nikde zahnute.

4. a uplne najlepsie, vtactvo ma nema vobec rado .. ked je auto spinave od prachu, blata ... tak v poho, ale akonahle ho umyjem, vypastujem, ze vyzera ako nove, tak vsetky vrabce, lastovicky a neviem co sa pozbiehaju a poka..ju ho :(
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Prasknuté predné sklo

Příspěvek od staf »

ta 4ka je pravidlom asi u kazdeho. mne sa raz podarilo tak nestastne zaparkovat ... pod ceresnou! tie blbe vtaky riadne husto pretravili tie ceresne, normalne mi to za par hodin vyzralo lak :( som sa poucil a viem kde neparkovat. btw pises ze vrabce a lastovicky .. to mas este stastie ze u vas nie su bociany :D
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Odpovědět