pneu na rio

drak1
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 11, 2010 9:07 am

pneu na rio

Příspěvek od drak1 »

ahoj chalani !
Chcem sa spýtat ci mozem dat na moje rio pnumatiky aj z inym ET ako mam v technickom.
v technicaku mam zapisane R14, 5Jx100, a ET 40 rozmer pnumatik 175/65/14,po mojom milackovi
co som mala pred riom mi zostali letné na diskoch R14,5Jx100,ET 49 a gumy 185/65/14 su v super stave
a bolo by aj nieco usetrené.aj ked som len baba myslim ze rozmer pneu by nemal byt problem ale ET ani neviem co to je.
dik dracica.
Reklama
 

MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu na rio

Příspěvek od MaTToS »

Na RIO mozes bezproblemov dat 185/65 / R14 ET46 (podla technicaku) tzn. kludne tam daj ET49 nemal by to byt ziaden problem nakolko to je maly rozdiel vo velkosti a su to aj male pneu, tu by len pri vecsich pneu sa mohol stat taky ukaz ze pri plnom vytoceni kolies tieto narazia do blatnika a pod., no pri tvojich pneu nevidim problem
Co sa sirky tyka taktiez nevidim problem 5-5,5J je v pohode .
Pneu budu viac "zapustene v blatniku" priklad :
Obrázek
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: pneu na rio

Příspěvek od tomasko007 »

drak1 píše:ahoj chalani !
Chcem sa spýtat ci mozem dat na moje rio pnumatiky aj z inym ET ako mam v technickom.
v technicaku mam zapisane R14, 5Jx100, a ET 40 rozmer pnumatik 175/65/14,po mojom milackovi
co som mala pred riom mi zostali letné na diskoch R14,5Jx100,ET 49 a gumy 185/65/14 su v super stave
a bolo by aj nieco usetrené.aj ked som len baba myslim ze rozmer pneu by nemal byt problem ale ET ani neviem co to je.
dik dracica.
175/65/R14 su mensie ako 185/65/R14, tym padom budes mat skreslenu ( nepresnu ) rychlost na tahometry

s ET je to tak ze cim mensie tym viac ti koleso bude vycnievat z karoserie von
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu na rio

Příspěvek od MaTToS »

Ta rychlost je skreslena aj s pouzitim origo dodavanych pneu ktore boli na aute od vyroby - tacho ukazuje vzdy viac je nato aj nejaka norma , takze to je nepodstatne riesit pokial je ta pneu povolena v technicaku co u mna je, tak ziadny problem to dat na auto - tacho v aute vzdy bude ukazovat viac ako je realna rychlost .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
drak1
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 11, 2010 9:07 am

Re: pneu na rio

Příspěvek od drak1 »

dik chalani som rada ze mozem pouzit moje starsie pneu aj s diskom.usetrene nejake ecko mozem si nieco do auta kupit.
caute dracica
nimor
Příspěvky: 32
Registrován: stř úno 24, 2010 9:22 am

Re: pneu na rio

Příspěvek od nimor »

Najskor si pozri ci mas v technickom povolene 175/65/14.. mne sa zda ze ekvivalen 185/65/14 je 175/70/14. teraz niesom doma a neviem pozriet ake pneumatiky su zapisane v TP.. pozor aj na index rychlosti, viem ze som mal problem s kupou novych zimnych pneumatik, KIA ma vacsi index rychlosti "H" (210Km) na R14 ako klasicke pneumatiky su "T" (190Km) na R14, preto je problem zohnat pneumatiky ktore su zhodne s technickym preukazom....Pri kontrole policiou, alebo pri dopravnej nehode ti nepovolene pneumatiky mozu narobit problem.
KIA RIO Sporty 1,4 r.v. 2009
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu na rio

Příspěvek od MaTToS »

A naco si ma teraz pozerat ci ma povolene 175/65 R14 ked na auto ide davat 185/65 R14 ktore su povolene ... najprv citat , pak kuknut technicak ale povolene to bude . A k comu je tazatelovi dobre vediet aky je ekvivalent pneumatik , ved tu neriesime to ake pneumatiky si kupit ale ci tam mozu ist pneumatiky 185/65 R14 a môzu tam ist bezproblemov nakolko stym sa RIO aj predava takze nevidim nikde problem .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
nimor
Příspěvky: 32
Registrován: stř úno 24, 2010 9:22 am

Re: pneu na rio

Příspěvek od nimor »

MaTToS píše:A naco si ma teraz pozerat ci ma povolene 175/65 R14 ked na auto ide davat 185/65 R14 ktore su povolene ... najprv citat , pak kuknut technicak ale povolene to bude . A k comu je tazatelovi dobre vediet aky je ekvivalent pneumatik , ved tu neriesime to ake pneumatiky si kupit ale ci tam mozu ist pneumatiky 185/65 R14 a môzu tam ist bezproblemov nakolko stym sa RIO aj predava takze nevidim nikde problem .
Tak asi ma pomylilo to ze ona ma na aute presne taky isty rozmer pneumatik aky tam chce dat znova. Otazka na rozmer pneumatik bola teda od nej zbyctocna :oops: mala sa pytat iba na rozmer diskov respektive ET
KIA RIO Sporty 1,4 r.v. 2009
drak1
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 11, 2010 9:07 am

Re: pneu na rio

Příspěvek od drak1 »

chlapci dik za zaujem ,ale mne hlavne islo o ET(teraz uz viem ze je to zalis disku cize ci ide disk do vnutra k blatniku alebo von ku karoserii)
ale som mudra.
caute dracica.
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: pneu na rio

Příspěvek od BatoNR »

Teraz na jar som, ked som menil zimne pneu za letne tak tie letne co boli na prednej naprave som dal dozadu a tie co boli na zadnej naprave som dal dopredu. Myslim si ze som ich dal presne tak ako boli. Teda lave na lavu stranu a prave na pravu stranu.

Otazka/Problem:
Pri urcitej ustalenej rychlosti (prakticky stale ked je rychlost ustalena, ked zrychlujem tak je ticho) mi hucia gumy. Pocujem to aj trochu vo vnutri, ale nijak vyrazne. Teraz nedavno mi ocino povedal, ze ked som okolo neho prechadzal, tak to "hucalo ako nakladak" Lenze ziadny nakladak nesiel. Bola tam uuuurcite iba moja Karkulka.

Mam este original pneu KUMHO. Teraz pre letnou sezonou boli pneu vyvazene, volantom mi netrasie, ani netaha do ziadnej strany. Proste vsetko je normalne, len to huci.

Co teraz?
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: pneu na rio

Příspěvek od zulyk »

a co tak tlak v pneumatikach? nemas podhustene gumy?
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: pneu na rio

Příspěvek od Matej »

lozisko :lol: :lol: :lol:
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: pneu na rio

Příspěvek od BatoNR »

Natlakovane su dobre na to si davam pozor. Myslim si ze lozisko to nebude. Vcera som otocil gumy tak ako boli jazdene od novoty a dnes rano bolo krasne ticho.

Problem je v tom, ze ten par co bol od novoty v predu je viacej zjazdeny ako ten par co bol od novoty vzadu. Ked tie menej zjazdene dam dopredu tak hucia.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: pneu na rio

Příspěvek od zulyk »

no ono je to aj dost logicke, ze tie menej zjazdene hucia viac ako ojazdene, je tam este vyssia vzorka a ta pri jazde vytvara hluk, vzadu si to mozno nepocul, je to rovnake ako so zimnymi pneumatikami, maju vyssiu vzorku, samozrejme aj viac lamiel, ale su subjektivne stale hlucnejsie ako letne :wink:
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Uživatelský avatar
stevefun
Příspěvky: 66
Registrován: úte úno 16, 2010 8:50 pm
Bydliště: Košice - okolie

Re: pneu na rio

Příspěvek od stevefun »

hluk pneu... skôr by som povedal že to záleží od vozovky ... nie je asfalt ako asfalt ...na nejakom to hučí viac na inom menej
2013 -.........KIA Cee´d 1.4 Sand Track
2006 - 2013 KIA Rio Sporty 1.4 Olive Gray (predané)
1996 -.........Daewoo Espero 1.5 Rubínovo Červená
Odpovědět