SPORTAGE 2008 - vŕzgajúce silenbloky

Odpovědět
hruso1976
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 31, 2009 3:49 pm

SPORTAGE 2008 - vŕzgajúce silenbloky

Příspěvek od hruso1976 »

potreboval by som pomôcť alebo sa aspoň ozvite ostatný , ktorý máte spoločný problém ako ja.Už rok riešim vŕzgajúce silenbloky stabilizátora zadnej nápravy,keď ich vymenia o týždeň vŕzgajú opäť.hlavne keď sú mínusové teploty,prejazdom cez spomalovač alebo väčšiu jamu.
V servise sa my aj jeden servisný technik neoficiálne vyjadril že je problém v kvalite dodávaných silenblokov, oni ich vo výrobe že vraj niečím napúšťajú, ale asi slabo.
Tento rok som bol v servise s týmto problémom už 5-krát auto je r.v.2008, a nevedia to odstrániť alebo sú slabý opravári v Trenčíne.Ozvite sa čo Vy nato???? :?: :oops:
Reklama
 

Dimco Nubira 97
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 14, 2010 1:04 pm

Re: SPORTAGE 2008 - vŕzgajúce silenbloky

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

KIA je kórejská značka a je dosť možné že majú podobnú metódu výroby ako na Daewoo kde tiež vŕzgali v zime na všetkých autách silentbloky. Myslím že pár ludí to vyriešilo tým že keď boli silentbloky nové, teda vymenené ich natreli nejakou vazelinou vysoko odlnou aj proti vode a takýmto kravinám. Ževraj to nezmizlo úplne ale zmiernilo sa a to citeľne. Skús sa na ne pozrieť či sú popukané.... ak ano je to nekvalitná výroba a buď to nevyriešiš vôbec alebo takto. ďalšia otázka je či to nevŕzga stabilizátor nápravy resp. silentbloky na ňom.... skús a uvidíš prajem šťastnú opravu
hruso1976
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 31, 2009 3:49 pm

Re: SPORTAGE 2008 - vŕzgajúce silenbloky

Příspěvek od hruso1976 »

Dik že si reagoval, no už som to riešil s Bratislavou a zistilo sa že v TN to zle z diagnostikovali a riešili úplne nepodstatnú vec, ktorá dokonca bola dobrá, ale oni vymieňali a vymieňali, tak nakoniec prišiel nejaký technik z Bratislavy a ten to vyriešil k mojej spokojnosti. To fakt klobúk dolu, ešte sa aj omlúval za Trenčín že sa to tak dlho riešilo. A teraz som max spokojný.
:D
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 14, 2010 1:04 pm

Re: SPORTAGE 2008 - vŕzgajúce silenbloky

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

hruso1976 píše:Dik že si reagoval, no už som to riešil s Bratislavou a zistilo sa že v TN to zle z diagnostikovali a riešili úplne nepodstatnú vec, ktorá dokonca bola dobrá, ale oni vymieňali a vymieňali, tak nakoniec prišiel nejaký technik z Bratislavy a ten to vyriešil k mojej spokojnosti. To fakt klobúk dolu, ešte sa aj omlúval za Trenčín že sa to tak dlho riešilo. A teraz som max spokojný.
:D
Super tak to som rád aj za teba... a v čom bola chyba ? možno to pomôže aj mojmu 11 ročnému korejcovi :D ale asi ťažko sú to "trošku" rozdielne autá :D
hruso1976
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 31, 2009 3:49 pm

Re: SPORTAGE 2008 - vŕzgajúce silenbloky

Příspěvek od hruso1976 »

No v TN stále riešili a tvrdili mi , že to vrzganie spôsobujú silenbloky v zadnej náprave, tak ich vymenili, týždeň bol pokoj a zase vrzgalo, tak stále menili a menili, asi štyri krát a nakoniec technik z Bratislavy zistil, že v zadným tlmičoch má byť nejaká vôla a tá nebola podla nejakej normy, tak to opravili a už to potom celú zimu bolo o.k
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 14, 2010 1:04 pm

Re: SPORTAGE 2008 - vŕzgajúce silenbloky

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

hruso1976 píše:No v TN stále riešili a tvrdili mi , že to vrzganie spôsobujú silenbloky v zadnej náprave, tak ich vymenili, týždeň bol pokoj a zase vrzgalo, tak stále menili a menili, asi štyri krát a nakoniec technik z Bratislavy zistil, že v zadným tlmičoch má byť nejaká vôla a tá nebola podla nejakej normy, tak to opravili a už to potom celú zimu bolo o.k
Hmmmm tak to by som mal asi behnúť do iného servisu ako chodím :D
hruso1976
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 31, 2009 3:49 pm

Re: SPORTAGE 2008 - vŕzgajúce silenbloky

Příspěvek od hruso1976 »

Hmmm to asi ano. Ale ak kladne hodnotíš Tn ako super servis, tak napíš, budeš prví. :lol:
Odpovědět