SOUL - Pneumatiky

Moderátor: Moderátoři

TurboKozmos
Příspěvky: 19
Registrován: čtv lis 12, 2009 9:33 pm

SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od TurboKozmos »

Zdravim vas priatelia.
Mam uz 3 mesiace soula a som maximalne spokojny. Pri vymene letnych pneu 225/45 R18 som zistil, ze z vnutornej strany sa pneu vydula na cca 5 cm. Soula mam obuteho do "kvalitnych" korejskych pneu. Nemáte niekto podobné skúsenosti? V predajni ked som bol uvedenu pneu reklamovat som ostal nemilo prekvapeny. Predajca mi bez pozretia pneu povedal, ze som si ju znicil sam, ze som urcite vosiel do neakej jamy a ze je to z toho. Pozeral som ako "puk" ved este pred troma mesiacmi mi skoro vlizol do zadneho otvoru ked mi predaval auto. Nemate podobne skusenosti? Ako ste postupovali? Viete niekto kde robia odborne posudky na pneu a za kolko? V predajni mi ponukali za 200 EUR a ze si to musim zaplatit. Za tolko uz kupim aj dve pneu a to nie korejske. Dakujem za vsetky rady.
Reklama
 

pete62
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 04, 2009 9:51 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od pete62 »

Ahoj,
myslim, ze by stalo za to zverejnit predajcu, ktory sa takto sprava, urobit mu reklamu :lol: . Ak je pneumatika vyduta na boku, podla mojho nazoru, je to vyrobna vada. A podla praktickych skusenosti (mojho syna) mozem uviest, ze po vhupnuti do jamy, pneumatika ostala neposkodena, ale elektron sa stal nepouzitelny. Ak pneumatiku neprereze, tak to prezije, ale nesposobi vybuleninu.
Ja osobne preferujem Micheliny. patria k pneumatikam s najmensim opotrebenim, valivym odporom, hlucnostou a slusnymi jazdnymi vlastnostami, vid napr. http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/S ... eID=243132 i ked tento test je pre pneumatiky o "cislo" mensie, plati aj pre tvoj rozmer.
Tvoj rozmer je sice efektny, ale dost neprakticky. Slusne pneumatiky asi nezozenies vyrazne pod 200,- / ks a naviac pritvrdzuju i tak dost tvrdy podvozok Soulu. O "cislo" mensie Micheliny sa daju zohnat za 80-90,- Euro.
Drzim palce.
TurboKozmos
Příspěvky: 19
Registrován: čtv lis 12, 2009 9:33 pm

Re: SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od TurboKozmos »

Ahoj,

dakujem. Som tiez toho nazoru, ze je to vyrobna vada. Poslal som foto do vipotestu, kde sa uvedenym zaoberaju. Cakam na vyjadrenie a potom ho sem dam. Pneu a disky som si nevyberal, take boli. Su to korejske ( NEXEN ) ale je to hotova katastrofa. Su tvrde a hlucne. Teraz som nahodil zimne, tiez R18 a auto je o 70% tichsie a pohodlnejsie. Tak uvidim ako sa vyjadri odbornik z vipotestu. Predajcu zatial nechcem menovat len upresnim, ze je zo zahoria. Ale moze sa hambit za to spravanie. Cakam co bude a ci sa vyjadri, ze sa da este pouzivat alebo nie. Potom neviem ako a co urobi,. lebo tie korejske nepodarky kupovat nebudem. Nevies ci je mozne na jednej naprave( v predu alebo vzadu) mat iny typ pneu. Ked ano tak to asi dam prec. Popripade skusim hodit na net predaj pneu. Mozno niekto ma tiez taky problem. Zatial dakujem.

Ahoj.
pete62
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 04, 2009 9:51 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od pete62 »

Ahoj,
na jednej naprave musis mat pneu rovnakej konstrukcie (radialne, diagonalne...), rovnakeho typu (zimne, letne) a asi aj vzoru (to som si nie isty). Ale na druhej naprave staci, ak mas rovnakej konstukcie a typu. Takze ak das dve ine pneu na druhu napravu, nemal by byt ziaden problem. Takto som presiel aj cez STK.
Ja som zas zistil po prezuti letnych (16" Hankook Optimo 205/55) na zimne (15" Matador 195/65 :shock: ), ze auto ma omnoho lepsi dojazd na volnobeh, inymi slovami, tie Hankook-y maju odpor jak prasa. A len sirkou pneumatik to nebude. Tiez by som sa ich najradsej zbavil. Hodne hlucne, tvrde, s vysokym jazdnym odporom, akurut na ceste drzia celkom slusne (aj to asi len koli tomu, ze som ich nemal moznost s niecim inym porovnat, zimne Matadory asi nebudu dobry porovnavaci etalon :D ) Este na vysvetlenie :?: (aby ste ma nemali za blazna), Matadory som nekupoval...
Naposledy upravil(a) pete62 dne pon lis 16, 2009 6:57 pm, celkem upraveno 1 x.
easydm.sk
Příspěvky: 21
Registrován: pát črc 03, 2009 8:37 am
Bydliště: PU

Re: SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od easydm.sk »

Ja som tiež od augusta hrdíííííííííím vlastníkom SOULA, ale nemám pneu R18 iba R15 Hankook k 415 letné, som s nimi spokojný. Otec mal tiež Hankook od výroby na Lanose a vydržali by ste neverili takmer 100 000 km, teraz má semperit. Ja som na zimu kúpil Barum polaris R15 za 41€ ks a zatíííím v poho.
BOLO by lepšie zverejniť toho predajcu, i keď nie je ťažké si ho nájsť podľa mesta. treba im spraviť ,,PEKNÚ" reklamu, zato ako sa niektorí naši SLOVENSKÝ predajcovia správajú, keď potrebujú PREDAŤ tak nám zákazníkom idú vliesť aj do zadku a ako náhle sa vyskytne prvý problém, už sú hrdinovia a oni s tým nemajú nič.........PEKNE už konečne by sa mali naučiť, že zákazník náš PÁN a nie OPAČNE::::::: :!:
Veď my VÁS živíme.....a nie vy.
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od mischko »

pete62 píše:Ahoj,
na jednej naprave musis mat pneu rovnakej konstrukcie (radialne, diagonalne...), rovnakeho typu (zimne, letne) a asi aj vzoru (to som si nie isty). Ale na druhej naprave staci, ak mas rovnakej konstukcie a typu. Takze ak das dve ine pneu na druhu napravu, nemal by byt ziaden problem. Takto som presiel aj cez STK.
Ja som zas zistil po prezuti letnych (17" Hankook Optimo 205/55) na zimne (16" Matador 195/65 :shock: ), ze auto ma omnoho lepsi dojazd na volnobeh, inymi slovami, tie Hankook-y maju odpor jak prasa. A len sirkou pneumatik to nebude. Tiez by som sa ich najradsej zbavil. Hodne hlucne, tvrde, s vysokym jazdnym odporom, akurut na ceste drzia celkom slusne (aj to asi len koli tomu, ze som ich nemal moznost s niecim inym porovnat, zimne Matadory asi nebudu dobry porovnavaci etalon :D ) Este na vysvetlenie :?: (aby ste ma nemali za blazna), Matadory som nekupoval...
..mujsi byt aj robnaky vzor...
tzn. na jednej naprave ( prave a lave koleso ) musia byt rovnake pneu...
Samozrejme s opacnou rotaciu :D :lol: :lol:
co sa tyka prednej a zadnej napravy, tam zhoda nemusi byt.. aj ked zamozrejme je vhodnejsie mat vsetky styry rovnake, aby boli rovnake jazdne vlastnosti na oboch napravach
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od mischko »

chalani.. pisete o 17" a to na soula? alebo len zivotne skusenosti s inymi autami...?
TurboKozmos
Příspěvky: 19
Registrován: čtv lis 12, 2009 9:33 pm

Re: SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od TurboKozmos »

Ahojte, dakujem za nazory, Teraz mam zimne nokian ( finske ) tiez 225/45 R18 a oproti korejskym su o 500% lepsie. Mal som vybrane bridgestone objednane cez internet ale predajca len sluboval a sluboval a dve mesiace v tahu. Potom som objednal z nejlevnejsipneu a mali len tieto na sklade tak som ich zobral. Ale nelutujem. Su super. Stale cakam na vyjadrenie zo skusobne ( poslal som foto ) je to zadara tak uvidim ako dopadnem.

Caute.
pete62
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 04, 2009 9:51 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od pete62 »

mischko píše:chalani.. pisete o 17" a to na soula? alebo len zivotne skusenosti s inymi autami...?
Sorry, ja som sa pomylil, ide o 16", uz som si to opravil, Soul 17" nema.
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od mischko »

oki.. v pohode..
ved chybycka sa stane.. :D
ja som sa nakoniec rozhodol pre 16". Myslim, ze su univerzalnejsie na Soul-ku.
Disky, teda uplne nove plechace som zohnal za 150eciek za vsetky styry. Su to 6Jx16 ( orig. co sa davaju na novy ceed ).
Aj ked v papieroch je uvadzane, ze maju byt 6,5Jx16, ale myslim, ze ak budu fizli kontrolovat rozmer, tak len pneu a nie aj disku... to sa im snad nebude chciet hladat niekde vyzareny rozmer na spinavom a zablatenom disku... :mrgreen:
A este ked tam budu pekne puklice, tak urcite nehrozi, aby som ich este daval dole...
Tak mi este zostava zohnat nejake dobre pneu rozmeru 205/55 R16 a zima moze zacat :lol:
...len zatial nech sa este neponahla, lebo v BA je to potom uplna katastrofa :lol: :lol: :lol:
rolex
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 06, 2009 10:14 am

Re: SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od rolex »

Kde sa ti podarilo zohnať plecháče za takú cenu ak to nie je tajomstvo?
TurboKozmos
Příspěvky: 19
Registrován: čtv lis 12, 2009 9:33 pm

Re: SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od TurboKozmos »

Ahojte, posielam odpoveď z Vipotestu, zatial tú prvú.
Odpoveď:
Dobrý deň.
Posunul som Váš mail kolegovi, ktorý vybavuje v spoločnosti reklamácie. Je
to síce len vyjadrenie z fotografie, ale z vlastnej skúsenosti Vám viem
povedať, že k takémuto poškodeniu nemusí dôsjť len nárazom, ale postačuje k
tomuto aj tá náhoda - napr. pod nesprávnym uhlom prejsť pri parkovaní cez
obrúbnikovú kocku - tá týchlosť vozidla môže byť kľudne aj 5 km/h. Vodič si
takúto vec nemusí ani nemusí všimnúť, pretože pneumatika sa síce navonok
"prispôsobí", ale oceľové kordy, ktoré sú v bočnici sa pri tom môžu posunúť
o milimeter a je z toho takáto bublina. Pri množstve kilometrov, ktoré sme
počas skúšok najazdili to bola pravidelná vec. Nehovoriac o následkoch po
prejazdoch jám na našich cestách, ktoré tiež môžu takéto niečo spôsobiť
Moja otázka: je možné uvedenú pneu naďalej používať?
Odpoveď:
Samozrejme, treba tú bublinu pozorovať. Pokiaľ sa nezväčšuje, je možné
plášť naďalej používať, pokial by dochádzalo k zväčšovaniu, treba ju
vyradiť. Prípadne ju vymeniť za rezervu.
Môj názor:
Určite som nejazdil cez žiadne obrubníky ani diery. Takže uvidím a počkám na vyjadrenie jeho kolegu. Potom ho sem dám. V pneuservise ( mikona aj v neznačkovom sa ) vyjadrili, že sa jedná o výrobnú vadu, ale určite s reklamáciou nepochodím u predajcu ani dovozcu, že nie som prvý s týmto typom pneu ( korea ). Rada od nich – čím skôr ich zodrať a kúpiť iné hoci aj slovenské, že aj tie budú o 100% lepšie a hlavne tichšie. No uvidim.
Zatial tolko. Ahojte.
PS: nas zakaznik, nas pan, ale len do vtedy kym nezaplati za auto, potom uz na teba se.u.
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od mischko »

rolex píše:Kde sa ti podarilo zohnať plecháče za takú cenu ak to nie je tajomstvo?
jasne ze nie je..... v bytci.. jeden manik tam vie zohnat... z Kie..
a potom mam este jedneho niekde pri Galante.. Cislo na nich som nasiel na nete na inzerat..
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od mischko »

no tak to je fasa s tymi gumami... :(
snad to nie je bezne na Soul-kach.. lebo kupovat nove a kvalitnejsie 18" , tak to miozem rovno vykradnut banku....
som ratat, ze aspon tych 30-40 tis. vydrzia... Kolko vlastne vydrzia tieto gumy a kolko taka stredna tieda?...viem ze to zalezi hlavne na style jazdy a vozovke po akej sa jazdi.. ale nejaky priemer predsa musi existovat...alebo zivotnost...
hm :shock: ?
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: SOUL - Pneumatiky

Příspěvek od rudolf.tomka »

Ja mám zimné 195/65 R 15 Nokian, no problem :)
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
Odpovědět