Čierny dym z výfuku

Odpovědět
Ján Gallo
Příspěvky: 19
Registrován: pát říj 23, 2009 11:56 am

Čierny dym z výfuku

Příspěvek od Ján Gallo »

Ahojte!Mám kia sportage 2,0D,rv.99 A dosť mi to dymí.Je to taký čierny štiplavý dym až rozprašok,ktorý mam na zadnom nárazníku.Olej žerie asi 0,5L na 3000km.Možete mi niekto poradiť čo to asi bude?Prepúšťajú mi krúžky, alebo niečo s turbom?Dakujem!
Reklama
 

rado
Příspěvky: 11
Registrován: úte pro 30, 2008 4:57 pm

Re: Čierny dym z výfuku

Příspěvek od rado »

Pokiaľ ti to nežerie olej ta skús dať nastaviť vstreky. Možno ti tam trepú veľa nafty a špatne to spaľuje. Turbo by ti žralo olej. Na krúžkoch by si cítil slabý výkon a tiež by to žralo olej. 0,5 l na 3000 km to nie je až tak strašné.
A ešte prosba. Nemáš náhodou elektrickú schému na svoj stroj. Mám to isté a prestal mi ísť elektr. prúd do čerpadla a autoelektrikári sa namajú čoho chytiť.
Ján Gallo
Příspěvky: 19
Registrován: pát říj 23, 2009 11:56 am

Re: Čierny dym z výfuku

Příspěvek od Ján Gallo »

Dakujem za odpoveď Rado.Možu to byť aj tie vstreky,lebo výkon tam je a cítiť aj keď zapne turbo,len ten dym a dosť tažko aj štartuje.Ož som kúpil aj takú hustú zmes do oleja na zastavenie dymivosti a zníženie hluku,ale asi to nepomáha :x Auto som kúpil minulí rok a od vtedy sa mi už 2krát posralo :oops: raz sa mi prehrial motor,lebo mito nechladilo ako má,druhý krát mi na veku ventylov vystrelilo takú zátku pod čelným sklom a vytiekol mi olej. :( ,a teraz toto.Tú schému nemám,ale skúsim niekde na interneťe pohladať a ked nájdem tak ti ju tu pošlem.cau!
nickey24
Příspěvky: 39
Registrován: úte pro 30, 2008 8:32 am

Re: Čierny dym z výfuku

Příspěvek od nickey24 »

U predesleho auta ta sama zavada strsne kourilo a mensi vykon motoru olej cca.1l na 10000km,serizeni cerpadla coz me bylo doporuceno nepomohlo.Nechal jsem si zmerit tlaky v motoru 3 valce ok a 1 mel o cca.tretinu mesi vykon a to bylo to spatne.Opravu jsem neresil a auto prodal.Zavada bud vyvlozkovat valec nebo krouzky.
rado
Příspěvky: 11
Registrován: úte pro 30, 2008 4:57 pm

Re: Čierny dym z výfuku

Příspěvek od rado »

Schému už nepotrebujem. Problém bol, že mi imobilizér v centrálnom zamykaní znuloval riadiacu jednotku a tá nepúšťala šťavu do čerpadla. Už to mám spravené.
Odpovědět