vymena stieracov

bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

vymena stieracov

Příspěvek od bohush »

zdravim,

mam taky problem, vymenil som original stierace od vyroby za Bosch Aerotwin a nejako zle stieraju. V predajni mi povedali, ze mozno nie su zle stierace, ale slaba pruzina na ramene stieracov. Stretli ste sa niekto uz s takymto problemom? Lebo neviem ci mam ist do servisu menit pruzinu alebo tie stierace.

Diky
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bezo
Příspěvky: 14
Registrován: pát úno 13, 2009 9:31 am
Bydliště: Vranov nad Topľou
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena stieracov

Příspěvek od Bezo »

a tie originalne ti tiez stierali zle?...lebo na mojom riu mi stieraju uzasne
Kia Rio II Sporty, 1.4 16V
bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: vymena stieracov

Příspěvek od bohush »

stierali dobre, ale myslel som, ze tie AeroTwiny budu stierat este lepsie. Ale momentalne mam pocit, ze tie original stieraju lepsie. Tie AeroTwiny stieraju smerom hore bozsky, ale smerom dole, iba rozotru vodu a najviac jej zostava priamo v mojom zornom poli.
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: vymena stieracov

Příspěvek od eMKejx »

pochybujem ze to bude zlou pruzinou na stieracoch auta. Tie nove "gumicky" niesu hrubsie?
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: vymena stieracov

Příspěvek od bohush »

ide hlavne o to, ze tie stierace chvalili do nebies a hovorili mi, ze kazdy kto si ich kupil, si povedal: "wau, ake stierace!"

a ja to zatial nepocitujem.

a k tej gumicke, nezda sa mi tensia, nakolko to je uplne ina konstrukcia stieraca. ide o tie bezramienkove, ci ako sa tomu nadava, co davaju na vsetky nove auta.
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od aladinos »

Ja mám zatiaľ originál stierače a bol som s nimi veľmi spokojný.
No poslednom čase keď idú smerom hore tak zotierajú,ale smerom dole na viacerých častiach nechávajú takú hmlu:(

Taktiež som uvažoval že si kúpim taký typ stieračov ako sú tie Bosch Aerotwin...
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od staf »

aladinos píše: No poslednom čase keď idú smerom hore tak zotierajú,ale smerom dole na viacerých častiach nechávajú takú hmlu:(
toto je snad zakon schvalnosti. by som odprisahal ze VZDY stierace lepsie zotieraju ked idu smerom hore ako ked idu dole :lol: by to chcelo take auto, kde su stierace "odparkovavane" na kraji okna a nie pod oknom
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od Matej »

bohush píše:zdravim,

mam taky problem, vymenil som original stierace od vyroby za Bosch Aerotwin a nejako zle stieraju. V predajni mi povedali, ze mozno nie su zle stierace, ale slaba pruzina na ramene stieracov. Stretli ste sa niekto uz s takymto problemom? Lebo neviem ci mam ist do servisu menit pruzinu alebo tie stierace.

Diky
mal som ich aj ja na riu ale po mesiaci pouzivania isli do kosa a kupil som klasicke champion
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: vymena stieracov

Příspěvek od bohush »

staf píše:
aladinos píše: No poslednom čase keď idú smerom hore tak zotierajú,ale smerom dole na viacerých častiach nechávajú takú hmlu:(
toto je snad zakon schvalnosti. by som odprisahal ze VZDY stierace lepsie zotieraju ked idu smerom hore ako ked idu dole :lol: by to chcelo take auto, kde su stierace "odparkovavane" na kraji okna a nie pod oknom
tak jedine auto co poznam a ma stierace na kraji v A-stlpiku je Seat Altea

ale teraz k teme. neviem ci mam tie boschky reklamovat alebo co! lebo chlapik v predajni mi povedal, ze mam vyskusat starsie a ak to robia aj tie, tak mam zlu pruzinu. dnes som ich vymenil a robia to iste. takze fakt neviem co dalej. clovek vyhodi 45€ za stierace a ziaden rozdiel nevidi. skor by som povedal, ze tie starsie su lepsie.

to matej: a ty si ich preco vyhodil?
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od BatoNR »

auto som kupil v 05/2008 a mozem povedat ze stierace pouzivam dost casto (lebo mi vadia aj bodky na okne) a od vtedy mam tie iste a stieraju vyborne.

mam zvyk ze vzdy ked idem okolo auta (najme za teplych letnych dni) nadvihnem stierace aby sa odlepili od skla. Totiz najme ked je teplo tak stierace su doslova prilepene na sklo a nad gumickou je vrstva prachu. Myslim si ze je lepsie ked ich normalnym tahom odlepim od skla ako ked ich silno trhne motorcek a prelaci cez tie drobne ciastocky.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od aladinos »

Ešte v mojom prípade vyskúšam odmastiť sklo.
Nakoľko cez leto som používal prípravok RAIN OFF, ktorý sklo z časti zmasti.
A keď to cez leto zotrelo,tiež som mal takú hmlu keď išiel dole stierač ale tým že bolo teplo ta hmla sa rýchlejšie vyparila ako keď je zima sa mi zdá...
No skúsim a dám vedieť...
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: vymena stieracov

Příspěvek od eMKejx »

Rain Off.../to je na kvapky aby odletovali/ resp ja mam odstranovac hmyzu /Sheron - z Tesca/ a akoze daj to na sklo a pak plac... pfuuu trvalo mi kym som tu masnotu dal dole. Prislo mi to akoby si daval na sklo smalec... volaco hrozne. Napis potom ako si pochodil stymi stieracmi ale co som cital tak tie Bosch su fakt ospevovane a odporucane, davaju to snad na kazde auto... teda ti co sa o nich docitali ze su skvele :?
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: vymena stieracov

Příspěvek od bohush »

stierace Bosch su momentalne v kufri, dal som naspat stare (tie original) a musim sa dokopat k tomu, aby som ich isiel reklamovat do Forstingeru. Rozdiel medzi tymi Boschkami a originalmi je nenormalny. A to mi tie Boschky tak chvalili aj v predajni a aj ti, ktori ich maju alebo mali. Necham sa prekvapit ako tam dopadnem a ci mi to uznaju.
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od BatoNR »

male predajne sa zvyknu z reklamacie vykrucat ale hadam vo Forstingeri nebudu robit ziadne problemy
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: vymena stieracov

Příspěvek od bohush »

ja sa pokusim zbavit este toho RAIN OFF z mojho okna a potom tie BOSCH znova vyskusam. ked to nebude fungovat, hned letim do toho forstingeru :)
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
Odpovědět