Chci si koupit Sportage

Odpovědět
actart
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 30, 2009 1:32 am

Chci si koupit Sportage

Příspěvek od actart »

Ahoj všichni.
Chtěl bych si koupit Kia Sportage,ne novou,ale starší. Několik lidí mi to ale rozmlouvá,že je to auto moc poruchové a že neni do terénu a tak. Chtěl bych se tady od vás dozvědět nějaké zkušenosti s tímto vozem. na jaké roky výroby si mám dát pozor a tak dál. Snad mi někdo poradí. :)
Díky předem.
Reklama
 

Kuba
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 14, 2009 11:34 am

Re: Chci si koupit Sportage

Příspěvek od Kuba »

Ahoj,
Kia Sportage je doopravdy velmi poruchové auto.Je to na úkor výrobní ceny.Na druhou stranu je to dostupné "terenní" auto a vzhledem neurazí.
Na autě se zcela bez příčiny kazí naprosto cokoliv, rozhodně podle vlastní zkušenosti vím, že to není špatným zacházením ze strany uživatele. Hlavně jde o elektrické závady a o elektronické závady... pak jsou až závady mechanického charakteru. Každý vybraný model má svá specifická slabá místa.
V terénu se chová velmi slušně a stejně je to na sněhu. Nevýhodou jsou rychlé převody, takže se musí trápit neustále spojka.
Obecně nejslabší článek jsou zadní diferenciál, pak volnoběžky na přední nápravě a převodovka.
Na tyto agregáty je potřeba dát při koupi zvlášť pozor.
Přeju šťastný kup.
Osobní názor... nikdy bych si už auto KIA nekoupil!!!
Nebrat vážně...jsem náročný :-D .
actart
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 30, 2009 1:32 am

Re: Chci si koupit Sportage

Příspěvek od actart »

Díky za odpověď.
Tak teď vážně nevim,jestli si mám KIU koupit. Ještě jsem přemýšlel o Land Roveru Discavery nebo Freelander. Ty jsou ale cenově trochu jinde. :D
Zdenda
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 19, 2009 10:48 pm

Re: Chci si koupit Sportage

Příspěvek od Zdenda »

Zdravím tak musíš se hlavně rozhodnout jestli chceš jezdit víc v terénu nebo na cestách.Mám Kiu 97 a v terénu sem absolutně spokojený je to dobrý šplhavec akorát opravdu pozor na přední volnoběžky, ale na cestu bych to moc nedoporučoval výhodou v terénu je samosvorný diferenciál ale na cestě působí dost na ojetí gum a spotřebu, mám 2.0 16V 94kW a je to pěknej žrout a na tak silnej motor akcelerace nic moc jak psal kolega dlouhá převodovka......Jinak auto je velmi pohodlné a doclela vybavené na pořizovací cenu a náhradní díly nejsou zas tak drahé.Mám ji už chvily a že by se na ní něco kazilo říct nemůžu je to nejspíš na kuse.
Tak snad koupíš dobře :D
fonzo
Příspěvky: 7
Registrován: ned bře 08, 2009 11:19 am

Re: Chci si koupit Sportage

Příspěvek od fonzo »

Zdravim, tiež rozmyšlam nad kúpou Sportage II, chcel by som poprosiť o nejake rady, resp skusenosti s tymto autičkom. Myslim, že sa tu preberá hlavne "jednotková" Sportage. Chcel by som kúpiť nejakého dizlačka r.v. 2005/2006 asi 2WD. Štvorkolku asi neuživím- do terénu moc jazdiť nebudem akurát v zime na lyžovačku a tam mi doteraz postačoval aj Focusík. Vďaka za každú radu
marek 76
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 20, 2009 7:57 pm

Re: Chci si koupit Sportage

Příspěvek od marek 76 »

Ahoj mám sportage 2,0 crdi 83kw rok 2005 od novoty nyní najeto cca 93,000km auto bylo docela slabé což jsem cca před rokem vyřešil chipem na CCA 105KW a teď už jsem spokojený. Jinak jediný problém byl únik nafty z čerpadla bez vlivu na funkci,opraveno v bosch servisu do druhého dne cca 8,000kč. Přední desky jsem měnil v 50,000km,origo pneu hankook vydrželi 60,000km nic jiného jsem na autě nedělal jen bežný servis oleje filtry atd. dle intervalů v servisní knize. Mám 4x4 a i když se mi to už taky párkrát podařilo zahrabat ve sněhu tak jsem vždy vyjel bez cizí pomoci. Spotřeba mezi 8-9l nešetřím ji a delší trasy se dají jet za 7l. Můžu jen doporučit :D
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 14, 2010 1:04 pm

Re: Chci si koupit Sportage

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Taktiež premýšlam nad Sportage-om ale funglovicou. Nie névú radu ale dopredaj skladových idú fakt za pekné peniažky... tak napr nejaký 2.0 CRDI 2WD EX a to je nejakých 20 000 € oplatí sa to vyhodiť za to auto ? Vzhľadom sa mi páči ale tak je to dosť peňazí tak rád by som najprv vedel do čoho skutočne idem, málokto to auto má....
Odpovědět