Kouř při startování

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Kouř při startování

Příspěvek od Bostra »

Zdarec Pánové.
Pozoruji na svém autě, že se mi při startování (studeného motoru) někdy vyvalí z výfuku bílý kouř a je slyšet jako by vynechal jeden válec nebo něco takového. Dělá to ale jenom jak jsem psal při studeném startu a trvá to tak jenom jednu vteřinu. Potom už nic nekouří. Před tím mi to nedělalo. Co by to mohlo být. Je to na servis?

Bostra
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kouř při startování

Příspěvek od Jirka N. »

To vypadá na špatnou trysku u vstrikovače, která může váznout.V každým případě je to na servis, tam to můžou přečíst jak otevírají. Kolik máš najeto a dáváš adidiva do nafty?

Ahoj Jirka
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Kouř při startování

Příspěvek od Bostra »

Ahoj Jirko.
Mám najeto 29000 Km a aditiva přidávám.

Bostra
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kouř při startování

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj a to je strašně málo najeto. Máš to v záruce? Při tak málo km by to mělo jít na záruku a to je nejlepší varianta. Co jsem sledoval tak problémy nastávají od 90 do 120 Tkm, ale podle testů nafty které nechce kontrolní úřad zveřejnit tak u nás je možné vše. Údajně je nyní asi 30% nafty mimo normu. Já beru jen Vervu, snad ta je Ok.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Kouř při startování

Příspěvek od Bostra »

Jojo. V záruce to mám. A já taky beru naftu jenom na znač.pumpách.No uvidím co tam zjistí.

Bostra
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kouř při startování

Příspěvek od Jirka N. »

Ještě jsem pátral jinde po ifo a objevil jsem pár případů kdy byla trhlinka v hlavě a do motoru se dostala chladící kapalina. Po zahřátí se trhlinka zatáhla a bylo to Ok. Takže i toto nechat prověřit, protože u jiných to znamenalo dlouhé hledání zvady a několikero rozebrání motoru, než se tato příčina našla. Ještě že je to v záruce.

Jirka
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Kouř při startování

Příspěvek od Bostra »

No tak to doufám, že ta hlava bude v pořádku. Ono to fakt udělá jenom jednou (a někdy) při startu a myslím že za tak krátkou dobu se nemůže trhlinka zacelit. Dneska jsem se objednal na servis, ale vemou mne až příští týden, tak musím čekat. Prý ale tam budu muset nechat auto tak půl den, protože když to napíchnou na PC, tak jim to nemusí nic ukázat a jelikož mi to dělá jenom u studeného motoru, tak budou muset čekat až vychladne. Tak doufám, že se nestane to, že zrovna nic z výfuku nezačmoudí.

Bostra
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouř při startování

Příspěvek od scenic »

Ale stane, aj mne sa to vzdy stava ze ked je takato nejaka zavada tak ked s tym idem do servisu tak ani za toho boha.. mal som to s octaviou I, II a uz aj so sorentikom...
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kouř při startování

Příspěvek od Jirka N. »

Když jsem koupil novou OI 1,8 T v roce 1999 tak tam byla konstrukční chyba na dvouhmotnostním setrváku. Tenkrát byla záruka jeden rok a než to MB začala brát vážně tak záruka byla fuč, ale já se nedal a bojoval dál.Projevovalo se to jen na studeném motoru a tak jsem ten rachot nahrál na kazetu a dal to na pozáruční opravu, ale s poukazem na hlášení závady během záruky. Tenkrát jsem tam dostal nový setrvák a komplet spojky pro Mj 02 a od té doby Octávka nemá jediný problém a taky nebyla v servisu již osum let.
Sorentík zatím jezdí perfektně a při necelých 8 tkm si nemám na co stěžovat. Snad jsem to nezakřiknul. Hodnotit můžu ale až po deseti letech jako u OI. Nyní budu schánět zimní pneu, favotitem je Nokian HKPL. Jaké značky používate zimní pneu?

Jirka
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Kouř při startování

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj Jirko. Ja mam momentalne na Sorentu Fuldy a docela jsem s nima i spokojen. Nicmene Nokiany jsem mel na predeslych autech a mohu je jedine doporucit. Chtel jsem je obliknout i na Sorento, ale bohuzel mi to tenkrat nevyslo s financema, tak jsem je musel ozelet. Co jsem si na tech gumach dovolil s klasickou dvoukolkou bez ESP si nedovolim ani s timhle a nehlede na to, ze me naprost udivilo jak jsou tichoucky. Kdyz jsem videl ten vzorek, tak jsem cekal peknej hukot a nakonec byli jeste tissi nez letaky :-).
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Odpovědět