cenné rady

Odpovědět
tnttnttnt
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 10, 2009 9:21 am

cenné rady

Příspěvek od tnttnttnt »

zdravím všechny Sorenťáky :) tímto bych chtěl poprosit o nějaké cené rady při koupi sorenta asi r.2004 a víše.na co si dát při koupi pozor,na co se především zaměřit,do jakých km auto kupovat,jak je to s poruchovostí po určitých km atd.......nikdy sem žádnou čtyřkolku neměl a tak nemám moc zkušeností,ale Sorento mě úplně nadchlo a poslední dobou o ničem jiným nepřemýšlím :) těším se na vaše cenné rady,díky moc a Sorentu zdar :D
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: cenné rady

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj a pokud můžu poradit tak Sorento od roku 2006 tedy FL který má 125 Kw a krouťák 392 Nm. Já sice mám nové a jedno z posledních vyrobených, ale z jízdních vlastností jem přímo unesený. Taky permanentí pohon (Tod) je bezvadný a perfektně vytahuje z ostrých zatáček a při rozjezdu taky moc pomáhá. U staršího Sorenta bych doporučoval kontrolovat korozi na rámu a dveřích, pak zda nejsou úniky oleje a nafty na motoru, jestli mají pneu stejnou výšku vzorku - to je velice důležité u Tod provedení. Pak jak bylo udržované atd. Jinak ceny mezi zachovalýma ojetýma a novýma v Německu mají velice malý rozdíl.
Jinak Sorento 2004 a 2006 se dost liší a změn bylo podstatně více než je na první pohled zřejmé.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
tnttnttnt
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 10, 2009 9:21 am

Re: cenné rady

Příspěvek od tnttnttnt »

dneska jsem oběvil Sorento EX 2004.je to celý v elektrice,má to navíc nějakej (nevím jak se to jmenuje :?)no prostě když je auto v náklonu a jedno kolo je ve vzduchu,tak to nějak sepne,všechno se zamče a auto hrabe vším!jinak to má servisku,pravidelnej servis v Kia,poslední před měsícem v 120 000km,první majitel,všechny klíče a komletní dokumentace,a až na nějaký malý kosmetický vady(na předku od kamínků) se to zdá jak když to vyjede z linky.Měl sem to i zvednutý,spodek se zdá být taky v pohodě až na tu rez,ale to prý je bolest věčiny aut.cena je 280000kč.váhám do zítra si to mám rozmyslet,fakt se mě moc líbí,ale nechci nic uspěchat!uvítám každej názor,tak mě prosím pomozte s rozhodováním :) budu se těšit na všechny odpovědi-díky moc :)
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: cenné rady

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Koukal jsem tedko na netu, ze tvoje cena je spis na te spodni urovni, takze by to chtelo opravdu dobre prolezt. Ja mam 2003, tedko nalitano zhruba 130 tis a jedina takova "vaznejsi" zavada byli predni loziska. To jsem zacal sledovat tim, ze pri rychlosti 110-120 uplne zacalo auto rezonovat. Jelikoz jsem pred tim ctyrkolku nemel, myslel jsem si, ze jsou to gumy. Kdyz se to ale cim dal vic zhorsovalo a delalo to jak na zimakach, tak i na letakach, tak jsem zacal sondovat a nakonec to byli obe predni loziska v haji. Investíce cca 7 tis (neorig. s praci), ale ted uz to slape v pohode. Pokavad to ma servisku, tak snad by naplne mely bejt meneny, takze se mrknout na kulaky, cepy, proste spodek. Kdyz jsem kupoval svoje, tak jsem si vsiml, ze hodne trpej na korozi v rozich nad SPZ na zadnich dverich. Nevim proc a musim to zaklepat, ale u me zatim nic :-). No a jestli to ma automaticky rezim 4x4 tak nekde vyzkouset jestli opravdu funguje. No uvidis co ti jeste kdo poradi.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Odpovědět