Kedy prezuvate pneu...?

Odpovědět
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od BatoNR »

fuuuha chlapy to co tu pisete, nastastie ja nemam vobec taketo problemy.

Teraz rozmyslam, ze kde je pricina takejto poruchy geometrie o ktorej tu pise staf? Mozu toto sposobit jamy na ceste (myslim si ze nie lebo staf nema auto nejako extra dlho) alebo si narazil kolesom na nieco (napr obrubnik???).

Ja uz jazdim 12 rokov a doteraz som daval gumy vyvazovat vzdy pri kazdom druhom obuti a nikdy som nemal problemy s geometriou.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Reklama
 

tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od tomasko007 »

no citam tu vase prispevky ,, a pevne verim ze ja mam v poriadku geometriu, aj naprik tomu ze minule som tak neprijemne chcel obist veelku jamu z jednej strany a jednu z druhej strany a ma pri prejazde zosmyklo do jamy napravo, uz som myslel ze som dodzubal pneumatiku .. ale ta nastastie je OKI, a aj pri 120 km / h idem s pustenym volantom rovno :-D
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
matko1000
Příspěvky: 95
Registrován: sob bře 24, 2007 8:47 pm

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od matko1000 »

Kolko si platil za geometriu?
Moje rio zacalo tahat do pravej strany,mam uz 43 000 km najazdene.v marci 3 roky.
Robili Ti to v Kii,?
Kia Rio II HB
ORANGE SUNSET
1,4 16V 71kW
R.V. 2007
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od Matej »

matko1000 píše:Kolko si platil za geometriu?
Moje rio zacalo tahat do pravej strany,mam uz 43 000 km najazdene.v marci 3 roky.
Robili Ti to v Kii,?

U nas v servise stoji geometria na rio okolo 30e.
To tahanie robia pneumatiky a nie geometria......skus prehodit predne kolesa prave za lave a ak bude tahat na druhu stranu alebo pojde rovno tak je to 100% pneumatikami
Geometriu si mozes dat urobit vsade nie len v Kii.
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od visna »

Matej : no nebudem sa hadat ale napr. na seate toledo (starom r.v. 1995) sa odklon kolies urcite nastavoval nosnym capom. ten cap bol uchyteny normalne v ramene na takych 3 "vyfrezovanych " (teda takych podlhovastych )dierach aby sa s nim dalo pohnut bud dnu alebo von a tym si nastavoval odklon. Tlmicom by si nemal ako pohnut..ten bol "napevno" v hornom lozisku. no ako hovorim neviem ako je to s novymi autami. Mozno sa to uz robi tlmicom no neviem si to predstavit.
No s tou geometriou to moze byt tak. Moze to robit samozrejme aj zbiehavost. Tomu verim. ked budem mat cas tak skocim aj ja na geometriu.
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od staf »

do kie som volal, ale ze maju pokazene zariadenie. tak som bol v normalnom servise. platil som rovnych 20e.
co pise Matej to ma prekvapuje, 30e sa mi zda byt dost. skor ako som sa "objednaval" tak som zistoval od kamarata (servisaka z ineho mesta) kolko to stoji u nich, tiez pisal ze okolo 20e
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od visna »

Staf tak to teda cumim. To si z lacneho kraja. Ja som bol za svoju motoristicku karieru uz na 3 geometriach a vsade som platil okolo 1000 sk (este vtedy) takze okolo 30 eeeciek to bolo vzdy. Za 600 sk som este nevidel geometriu nikde. To mas dobre. ticho zavidim.
RIO II 1,4 sporty 2008
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od BatoNR »

visna mas pravdu, ja ked idem okolo servisu tak si hovorim ze za vstup do budovy sa plati 1000 sk (33eee). Ved jedna normohodina stoji cca 20 eur a to si myslim ze som este v lacnom servise.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od staf »

taaak, po dnesku sa zas jazdi na letnych. dufam len ze sa nesplni predpoved shmu na zajtra: trencin, +7C, snezenie :idea:
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Uživatelský avatar
Maldoc
Příspěvky: 47
Registrován: ned pro 06, 2009 6:53 pm
Bydliště: Lipt. Hradok
Kontaktovat uživatele:

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od Maldoc »

ja byvam na liptove a jazdim uz asi dva tyzdne na letnych tak v trencine sa nemas coho bat :)
KIA RIO II Sporty
1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG solaris II
kupene 4.Maj 2009
stav km pri kupe: 8
najazdene km cca: 26 500
Jan955
Příspěvky: 30
Registrován: stř led 20, 2010 8:26 pm

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od Jan955 »

Ahoj prezute na letne uz nie je co cakat
nimor
Příspěvky: 32
Registrován: stř úno 24, 2010 9:22 am

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od nimor »

Hned na prvej jazde z predajne som zistil ze auto mierne taha do lava. Ked ideme v aute dvaja /respektive auto je vyvazene/ tak ide pekne v stope (skoda ze to neviem vyskusat keby niekto sedel iba v pravo, ci by to tahalo do prava).. zaruka na geometriu nieje, tak som to ani nereklamoval. Myslim ze je slaba zbiehavost, kedze zmena taziska sposobuje vybocovanie zo smeru.
KIA RIO Sporty 1,4 r.v. 2009
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od staf »

nimor: my sme kupili auto v PD a rovno z predajne sme isli do BA a hned na prvych kilometroch dialnice sme prisli na to ze taha, rovnako dolava. tak sme to reklamovali a nam to spravili na ich naklady v kii (nezapisali to sice ako reklamaciu, ale spravili to)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od BatoNR »

Vidim ze nie som jediny co uz prezul na letne gumy. Ja som tak urobil dnes (2.aprila 2010).

Ked som daval dolu zimne gumy tak som s hrozou zistil ze mam hrdzave naboje kolies. Ked pisem ze hrdzave tak myslim tak ze hrdza je na celom naboji. Na lavom zadnom uz nie je vidiet ani povodnu farbu, pravy zadny vcelku fajn ale predne su tiez hrdzave.

Vy ste na tom ako?
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Kedy prezuvate pneu...?

Příspěvek od aladinos »

Preto som to este minue leto ocistil a namaloval na cerveno. Dufam ze som nestratil zaruku :)
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Odpovědět