Garanční prohlídky a jejich ceny?

Lana
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 30, 2012 12:29 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od Lana »

Zdravim Vas,
nakoľko mam prave zlu skusenost s autorizovanym servisom, rozhodla som sa uplne skoncit s prehliadkami a opravami v autorizovanych servisoch KIA. Teraz uz viem, ze sa naozaj neoplati davat auto do autorizovanych servisoch, maju dvoj az trojnasobne vyssie ceny a ta ich zaruka je mi na nic a este keby to nebolo malo, zistila som, ze davaju ine, neorigilne diely a pritom si uctuju original. No strasne!!! Neskutocna drzost!!!
Pred mesiacom som si v KIA davala vymenit predny brzdovy segment, cena 107,- EUR material + praca 63,- EUR... Povedala som si zaplatim viac, ale aspon mam original a auto v zaruke, ale to som netusila, ze ako som sa mylila. Pred par dnami som si menila pneumatiky a len tak zo zvedavosti som sa pozrela na platnicky a zostala som zhrozena, ja som tam nemala originalne KIA, ale nejake spanielske REMSA, ktore su nizsej kvality a pultovy predaj je 30,- EUR. Samozrejme som hned volala do KIA, velmi sa ospravedlnovali, ze vraj muselo dojst k nejakemu omylu, comu samozrejme vobec neverim. Uz verim tomu, ze bezne davaju neoriginalne diely a uctuju original. Takze ja som s autorizovanymi servismi skoncila, ziadna garancna prehliadka...radsej pojdem znamemu mechanikovi a budem si ista, ze tam mam naozaj taku znacku dielov aku si kupujem a samozrejme za ovela nizsiu cenu.
Reklama
 

zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od zulyk »

tomu sa mozes vyhnut tak, ze budes trvat na tom, aby si pocas opravy, prehliadky bola pri aute a mala moznost si vsetko odkontrolovat hned na mieste
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Danielsonn
Příspěvky: 7
Registrován: pát lis 09, 2012 8:07 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od Danielsonn »

V kolika km. se mění převodový olej u 1.6 benzín ??
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od zulyk »

prevodovky su plnene s tzv. "dozivotnym olejom", myslim, ze v manuali to nemas uvedene, kedy to treba menit, mala by sa iba kontrolovat hladina prevodoveho oleja...

samozrejme, ze ho mozes aj vymenit, ako uznas za vhodne :wink:
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
stromek
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 19, 2013 3:07 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od stromek »

ahoj všem. přidám nějaké info. snad se bude někomu hodit.

garanční prohlídky KIA CEED 1.4 benzin rv 2011 najeto cca 17000 km
servis: Ambrela - Augen, s.r.o. Praha Záběhlice

1 rok /najeto 7500 km
Servis prostorný, vybavení dobré, přístup slušný, reakce pouze na mobilní tel
ceny jsou včetně DPH.

Proběhla klasická prohlídka, nezjištěny žádné vady
olej filtr 279,-
olej Shell 5w-30 ultra helix 1465,- (3,3l)
kabinový filtr 990,-
těsnění olej 33,-
čisticí prostředek 86,-
likvidace/materiál 314,-
mech práce 2hod 1519,-


suma sumarum 4596 ,-

vůz, zůstal jak byl, žádná jiná péče. Vzduchový filtr prý čistý. Vyměněn bude příští prohlídku.

2rok / najeto 9500 km
olej filtr 233,-
olej Shell 5w-40 ultra helix 1905,- (3,3l) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kabinový filtr 905,-
těsnění olej 33,-
čisticí prostředek 86,-
likvidace/materiál 314,-
mech práce 2,2 hod 1685,-
chladící kapalina zelená G 48 50,-
brzdová kapalina 90,-
doplnění ostřikovačů 127,-
roční kontrola karoserie 765,- (zajímavé že po prvním roce neproběhla)
suma sumárum 6166,- uff

co dodat obrázek si udělejte sami, po dotazu proč mi lijí jiný motorový olej než byl předtím, mi pán odpověděl,
že vedení kia bla bla bla schalilo tento olej pro tento typ motoru, tak ho tam prostě dali. na otázku proč a proč jsem o tom nebyl informován dopředu
jsem dostal jednoduchou odpověď... je lepší. wau ...

vzduchový filtr je prý čistý po (2letech) nebylo potřeba měnit, nalít ostřikovače se je nikdo neprosil a ještě si to naúčtovat , pane jo, .. a cena oleje ?.... to už bylo na mě opravdu moc.

No docela pochybuji že bude 3. garačka. Auto nechám u svého mechanika a vezmu ten risk vs zaruka. při najetí takového počtu km za rok (10k)
se to prostě nevyplatí. co vy na to ?
romino
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 10, 2011 10:47 am

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od romino »

Pri prvej som si doniesol vlastny olej, nebol ziadny problem, ako pisem aj par prispevkov dozadu.
Teraz som volal ohladne 2. garancky, ale do ineho servisu. A dopredu sa pytam, ako je to s donesenim vlastneho oleja a pod.
Ze ok, ale budem im musiet podpisat papier, ze beriem na seba zodpovednost, ak sa motoru nieco stane a pod, lebo ze maju zle skusenosti,
doniesol zakaznik svoj Shell Helix 5-40, a uz na pohlad mal inu farbu ako ten co davaju oni, ze cez tie online shopy beru z roznych pochybnych zdrojov, z polska atd,
skratka spochybnil ze nie vzdy byva original napln v original bandaske.

Rozhodnutie ze je na mne, nemaju s tym problem, tak alebo onak. To iste s filtrami, ak si donesiem vlastny, jedine s tym ze im podpisem ze nerucia za tie veci.

Nieco na tom aj moze byt pravda. Nie raz, nie jedna kauza sa prevalila, este horsie ze aj s potravinami, ze obsah balenia bol iny ako tvrdil obal.
Samozrejme, na druhej strane, vzdy za tym moze byt aj nahananie si vlastneho biznisu ...
Ale nakolko auto stalo 11 000eur, poistky ma vyjdu na stovky eur, asi uz nejdem spekulovat a snazit sa usetrit niekolko desiatok eur 1x rocne.
romino
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 10, 2011 10:47 am

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od romino »

takze mam po 2. garancke, Ceed, 1.4benzin, Kia Banska Bystrica.
Jazdim malo, takze niektore ukony aj vynechali, super, platil som menej: 167.77 eur,
lebo 2. garancka mala vyjst cca 250 eur.

praca - 57,71 (2.2hod)
olej. f. - 6,02
pelovy f. - 14,72
brzdova kvapalina 0.5l - 4,80eur
olej 3.3.l - 56,86
===========
+ 20dph
= 167.77eur

zaujimave, prace bolo menej ako je spomenute 2 prispevky dozadu, ale tiez to trvalo 2.2hod 8)
ale som rad, su seriozni, sami od seba povedali, ze sviecky ako nove, netreba menit a pod.,
aj preto skratka som platil o dost menej ako som cakal.

este keby ten olej nedavali 3.3l za cca 68eur (aj s dph) ...
Uživatelský avatar
autobit
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 12, 2015 12:50 pm
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od autobit »

v kazdom pripade by som si diely pozrel inde... to co davaju v original servisoch je niekedy fakt na zamyslenie
KennyCZ
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 22, 2017 3:27 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od KennyCZ »

Dnes proveden olejový servis. Kia Cee´d SW 1.6 GDI 2016, autorizovavý servis CB Auto, České Budějovice.
Celková cena 3038 Kč. Auto přistaveno v 8:40 hotovo v 13:30.
Teď nějaké detaily:
Nechal jsem vzadu skrytě v autosedačce běžet mobil s aktivním GPS, program Fleet GPS Tracker od CorvusGPS.com. :) Mobil zaznamenával polohu auta a reálný čas.
Auto se do servisní dílny dostalo v 10:30 i když domluva na servis byla v 9:00. Tudiž skoro dvě hodiny se nic nedělo. Než ale jelo do servisu, tak se někdo s autem projel cca 1.6 km. Pravděpodobně zahřívali motor, aby olej rychleji vytekl. Kdyby šlo auto okamžitě na servis, motor byl stále teplý.
Z dílny auto odjíždí na odstavné parkoviště v 11:17. Tudíž celá akce trvala 47 minut. Zde stojí až do 13:01 a poté odjíždí na ruční mytí. Auto přistaveno k odvozu ve 13:14.
V 13:00 mi volali, že už je to vše hotové a mohu si pro vůz přijet. Tudíž ale nechápu proč mi auto nepřistavili už v 11:17. Proč tam muselo stát cca 2.hod. !!!!! :roll:

Celá akce trvala tedy cca 47 min + 14 min ruční mytí 1:01 hod. Započtená práce je ale na 1:20 minut. Z toho dálší zbytečné 4. hod. !!!! Dobře vydělané prachy.
Přikládám obr GPS trackeru a faktury.
Přílohy
Faktura
Faktura
20170522_160059.jpg (114.64 KiB) Zobrazeno 17769 x
GPS
GPS
gps.jpg (241.49 KiB) Zobrazeno 17769 x
deweon
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 06, 2017 12:50 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od deweon »

Dnes, I. garancna prehliadka v autorizovanom servise (Novy Topcar Žilina), olej vlastny Shell helix ultra prof. AF 5W30. Ceed 1.6 GDI.
Jednanie v servise super, auto bolo ciste, tak aspon umyli autorohoze :) Do 2 hod. uz som sedel v aute.
Cena 51,76e.
IMAG0540.jpg
IMAG0540.jpg (175.65 KiB) Zobrazeno 17594 x
pavel1tu
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 15, 2018 6:42 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od pavel1tu »

KIA CEED 1.4 benzin rv. 2017
GP po 1.roce v autogalerie VITVAR, Jičín, Robousy

olej filtr 300,-
olej 5w30C2 1580,- (3,6l) ?
těsnění olej.zátky 16,-
likvidace oleje a filtru 82,-
olejový servis 619,- (1h)
roční kontrola karoserie 619,-
roční kontrola klimatizace 500,-
CELKEM - 3716,- - s cenou jsem spokojen

Auto jsem dostal zpět ve stavu v jakém bylo, jednání SUPER !
Jak to trvalo dlouho nemohu posoudit, auto jsem tam prostě nechal cestou na SC a na konci týdne zase vyzvedl.

Kamarád jezdí někam v Hradci králové, tam dostane auto v ceně roční prohlídky komplet vyčištěné, ale je pravda, že já to měl od dětí pěkně zahnojený.

Pak jsem si nechal dělat tažné - to byla jiná pálka ....
kajsmetke
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 06, 2018 8:21 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od kajsmetke »

autobit píše:v kazdom pripade by som si diely pozrel inde... to co davaju v original servisoch je niekedy fakt na zamyslenie
Môžem len a len súhlasiť, pracoval som v jednom SK servise, viem o čom hovorím.
plzak12@gmail.com
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 07, 2021 9:33 am

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od plzak12@gmail.com »

KIa Stonic, 30 tis. km, 6100,- Kč.
Odpovědět