Garanční prohlídky a jejich ceny?

fraibis
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 07, 2007 11:34 pm

Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od fraibis »

Prosím ...kdo má už první vědomosti o cenách za první a následující garančky?Díky
Reklama
 

Vlasta
Příspěvky: 84
Registrován: čtv kvě 31, 2007 7:47 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od Vlasta »

fraibis píše:Prosím ...kdo má už první vědomosti o cenách za první a následující garančky?Díky
po 15tis. mě vyšla na Chodově v Kia Motors na 4200 s DPH...
martinzubo
Příspěvky: 51
Registrován: pon bře 19, 2007 5:22 pm

Příspěvek od martinzubo »

A aky motor?
Vies ake veci ti menili? Zaujmali by ma ake znacky davaju, sviecky, olej atd.
Kia Cee'd 1.6 EX, autom. klima
Vlasta
Příspěvky: 84
Registrován: čtv kvě 31, 2007 7:47 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

martinzubo píše:A aky motor?
Vies ake veci ti menili? Zaujmali by ma ake znacky davaju, sviecky, olej atd.
motor 1.4...těsnící zátka oleje- 8,-....filtr olejový - 143,-...filtr pylový - 631,-...olej helix ultra 5 W-40-DRUM-plná syntetika API SJ/CF - 3,5 litru - 1568,-..to je materiál...pravidelná servisní prohlídka - 992,-...celkem s DPH 4134,-
Beda
Příspěvky: 66
Registrován: stř kvě 02, 2007 7:31 pm
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od Beda »

fraibis píše:Prosím ...kdo má už první vědomosti o cenách za první a následující garančky?Díky
Na webu se pohybuje kalkulacka na priblizny vypocet ceny servisni prohlidky jak pro benzin tak pro diesel:

Stahni si to zde:
http://myfreefilehosting.com/f/18cb6a0b9c_0.05MB

PS: pro neanglicky mluvici ... po nacteni stranky se musi kliknout na Click Here To Download
Omlouvam se, ale na tomto foru uz budu aktivni minimalne, najit mne muzete na jinem foru :)
kiko
Příspěvky: 23
Registrován: stř úno 14, 2007 9:26 am

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od kiko »

Beda píše:
fraibis píše:Prosím ...kdo má už první vědomosti o cenách za první a následující garančky?Díky
Na webu se pohybuje kalkulacka na priblizny vypocet ceny servisni prohlidky jak pro benzin tak pro diesel:

Stahni si to zde:
http://myfreefilehosting.com/f/18cb6a0b9c_0.05MB

PS: pro neanglicky mluvici ... po nacteni stranky se musi kliknout na Click Here To Download
Zaujimave. Napr. u 1,6B sa do 90t.km vôbec nemení rozvodový remeň???
Riccardo
Příspěvky: 35
Registrován: pon čer 04, 2007 10:33 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od Riccardo »

kiko píše: Zaujimave. Napr. u 1,6B sa do 90t.km vôbec nemení rozvodový remeň???
Mně teda na tom nepřijde nic zajímavého. To přece vydrží u každého auta zhruba 100tis., ne ?
martinzubo
Příspěvky: 51
Registrován: pon bře 19, 2007 5:22 pm

Příspěvek od martinzubo »

No tym by som si nebol taky isty. Uz sa mi raz jeden roztrhol a narobil celkom peknu sarapatu, nehalo ma to na dialnici. Najlepsie na tom bolo to, ze to bolo den pred garancnou prehliadkou. Myslim ze ftedy bolo na uate nejakych 20tis. km
Kia Cee'd 1.6 EX, autom. klima
kiko
Příspěvky: 23
Registrován: stř úno 14, 2007 9:26 am

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od kiko »

Riccardo píše:
kiko píše: Zaujimave. Napr. u 1,6B sa do 90t.km vôbec nemení rozvodový remeň???
Mně teda na tom nepřijde nic zajímavého. To přece vydrží u každého auta zhruba 100tis., ne ?
Vymena remeňa sa odporuča v intervaloch 60 až 90 tis. km v podobných autách. Nech sa vyjadria servismani pripadne majitelia Ceedov. Návod na údržbu (priručka) by mal obsahovať túto informáciu. Kto to už mate, skuste sa na to pozrieť.
MP1
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 27, 2007 2:57 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvek od MP1 »

Mal si diesel alebo benzín? Na benzínoch sa zvykli piesty a ventily minúť, bolo tam dosť miesta. Neviem ako je to teraz na modernejších benzínových motoroch. U dieslov nieje šanca, tam je zrážka ventilu a piestu neodvratná.

martinzubo píše:No tym by som si nebol taky isty. Uz sa mi raz jeden roztrhol a narobil celkom peknu sarapatu, nehalo ma to na dialnici. Najlepsie na tom bolo to, ze to bolo den pred garancnou prehliadkou. Myslim ze ftedy bolo na uate nejakych 20tis. km
1.6 EX AT
DavidB
Příspěvky: 18
Registrován: čtv črc 05, 2007 5:52 pm
Bydliště: Praha

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od DavidB »

kiko píše:Vymena remeňa sa odporuča v intervaloch 60 až 90 tis. km v podobných autách. Nech sa vyjadria servismani pripadne majitelia Ceedov. Návod na údržbu (priručka) by mal obsahovať túto informáciu. Kto to už mate, skuste sa na to pozrieť.
Co si pamatuju informaci od obchodníka při návštěvě prodejny, jedna výměna řetězu (nepamatuju se při kolika km) je už zahrnutá v pořizovací ceně auta.
ivošek
Příspěvky: 37
Registrován: sob srp 12, 2006 9:46 am

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od ivošek »

Zaujimave. Napr. u 1,6B sa do 90t.km vôbec nemení rozvodový remeň???

Rozvodový řemen?? Podle všeho vy "bouráci" ani nevíte co máte pod kapotou!! Vždyť cee'd má rozvodový ŘETĚZ!! :roll:
Ten se mění až když se rozbije, opotřebuje, poškodí nebo má jakoukoliv další závadu...né pravidelně.

S pozdravem váš prodejce
Vlasta
Příspěvky: 84
Registrován: čtv kvě 31, 2007 7:47 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Esther´s
Příspěvky: 11
Registrován: ned kvě 20, 2007 8:53 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od Esther´s »

ivošek píše: Rozvodový řemen?? Podle všeho vy "bouráci" ani nevíte co máte pod kapotou!! Vždyť cee'd má rozvodový ŘETĚZ!! :roll:
Ten se mění až když se rozbije, opotřebuje, poškodí nebo má jakoukoliv další závadu...né pravidelně.
Z toho vyplýva, že budem čakať len na to, kým sa mi reťaz nepoškodí a až potom ho môžem vymeniť. Čo mám ale z takéhoto spôsobu výmeny, keď v motore mi to narobí slušnú búrku? Pravidelnou výmenou by sa práveže malo predchádzať spomínanej situácii. To je ako keby som nemenil olej dovtedy, pokým sa mi nezadrie motor.
ivošek
Příspěvky: 37
Registrován: sob srp 12, 2006 9:46 am

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od ivošek »

Esther´s píše:
ivošek píše: Rozvodový řemen?? Podle všeho vy "bouráci" ani nevíte co máte pod kapotou!! Vždyť cee'd má rozvodový ŘETĚZ!! :roll:
Ten se mění až když se rozbije, opotřebuje, poškodí nebo má jakoukoliv další závadu...né pravidelně.
Z toho vyplýva, že budem čakať len na to, kým sa mi reťaz nepoškodí a až potom ho môžem vymeniť. Čo mám ale z takéhoto spôsobu výmeny, keď v motore mi to narobí slušnú búrku? Pravidelnou výmenou by sa práveže malo predchádzať spomínanej situácii. To je ako keby som nemenil olej dovtedy, pokým sa mi nezadrie motor.
Nejsem zrovna odborník přes techniku, ale pravidelná výměna jako u řemene se v případě rětězu nedělá, je to modernější a spolehlivější řešení bez nutnosti výměn..
Sám bych na to nepřišel, ale spousta zákazníků se právě na rozvody ptá a bývají příjemně překvapeni řetězem..
Odpovědět