Garanční prohlídky a jejich ceny?

Dettektorr
Příspěvky: 77
Registrován: stř úno 18, 2009 1:41 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od Dettektorr »

Druhá prohlídka při 40.000 km. Dělal jsem ji minulý týden u Autobranka Praha. Zahrnuli k tomu ještě roční prohlídku (auto je 11/2008) cena celkem 10.426 Kč vč. DPH. Pouze předepsané úkony, žádné opravy.

Mám Kia Cee'd SW - 1,6 CRDi 85 kW.
Reklama
 

Archy
Příspěvky: 16
Registrován: sob led 19, 2008 8:33 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od Archy »

No ja som mal teraz prehliadku Kia Ceed 1.6 CRDI po 40 000km (prehliadka, vymena oleja a filtrov). Obvolal som par servisov a tu je vysledok:

Servis: Cena:
Malacky 260 EUR
Trencin 250 EUR
BA - KIA Bratislava 308 EUR
BA - Slovakia do 300 EUR
Trnava 290 EUR
Zilina 220 EUR

Bol som v Trnave (1. servisna, po nehode), robota OK, ale za tie ceny by som ocakaval omnoho viac (pristup nic moc). Trencin sa mi zdal tiez v poriadku, ale nakoniec som zavolal do Ziliny, kde uz po telefone bolo poznat dobry pristup aj odbornost, dokonca ponukli primeranu cenu, vsetko sa to potvrdilo pri osobnej navsteve - uplna spokojnost. Mozem odporucat.
Starec
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 02, 2010 6:24 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od Starec »

To su vysoke ceny. Skoda, ze ste neoddelili material a prace. Vsak v slovenskych korunach je to suma x 30.126 a v ceskych suma x 26.239. Zaujimave by bolo vediet ceny v takej Plavnici alebo Roznave.
MILOKA
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 11, 2008 10:07 pm
Bydliště: Kladno

Prohlídka po dvou letech provozu Ceed 1,6CVVT

Příspěvek od MILOKA »

Zdravím,absolvoval jsem se Ceedem 1,6 CVVT prohlídku po dvou letech u AutoSchwab
Kladno 22.2.2010.Náklady 4817Kč s DPH. Olej vlastní.Reklamoval jsem pouze počínající
klepání zadní nápravy,zřejmě vpravo,ale to nevím jistě.Po 18t km se mi to zdá poměrně brzo.V servisu mi sdělili,že nejsem první a že na příčinu zatím nepřišli ani v centrále Kia.Nehodlám to takto nechat a po zlepšení počasí to budu sledovat a zřejmě znovu reklamovat.I centrála se bude muset učit.
Položky: kontrola+zk.- 150,vým.olej.filtru-300,vzd.filtr výměna-120,vým.filtru ventilace kabiny-180,servisní prohlídka 2 roky-1260,ekologie-60,roční prohlídka karoserie-600,spotř.materiál-60,vyčtení paměti ŘJ-480.

Materiál: olej.filtr-185,vzd.filtr motoru-564,filtr ventilace kabiny-852.
mirastepan
Příspěvky: 8
Registrován: čtv srp 06, 2009 10:12 am

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od mirastepan »

1,6 CRDI - servisní prohlídka po 1 roce cca 7500 Kč
-servisní prohlídka po 2 roce cca 9000 Kč
dulius
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 09, 2010 9:34 am

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od dulius »

na kolko vyjde prehliadka v KE ? bol tam niekto ?

inak niekde som cital, ze musis u nich si kupit olej, filtre a podobne ... nie je to nejaka blbost ?
mal som Forda a tam v pohode do Ford servisu som doniesol moj olej, filtre a platil som len za robotu, ved predsa nikto odomna nemoze chciet aby som si kupil veci prave od neho .. ak sa mylim, napiste mi perco a kde je to v zmluve zakotvene ... pretoze ked mi niekde povedia, ze nemozem mat vlastny material, pojdem predsa inde a aj im to poviem, tak co by spravili? nechali to tak ? ved by prisli o biznis ...
dik za odpovede ...
Uživatelský avatar
vitsoft
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 17, 2010 6:47 pm
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od vitsoft »

Dnešní 1.garanční servis KIA cee'd HB 1.4 CVVT v www.josefdedik.cz:
Základní prohlídka..............450 Kč
Prohlídka karosérie.............450 Kč
Výměna ol.filtru.................270 Kč
Olejový filtr......................155 Kč
Olej Shell Helix 5W-40 3,3l..1435 Kč
celkem i s DPH ............3312 Kč.

Trvání cca 2 hodiny, dokonce mi nabídli odvoz jiným vozem do Nového Jičína, kdybych tam potřeboval něco zařídit (nepotřeboval). Komunikují mailem, pohoda.
rikoset
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 15, 2009 11:12 am

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od rikoset »

vitsoft píše:Dnešní 1.garanční servis KIA cee'd HB 1.4 CVVT v www.josefdedik.cz:
Základní prohlídka..............450 Kč
Prohlídka karosérie.............450 Kč
Výměna ol.filtru.................270 Kč
Olejový filtr......................155 Kč
Olej Shell Helix 5W-40 3,3l..1435 Kč
celkem i s DPH ............3312 Kč.

Trvání cca 2 hodiny, dokonce mi nabídli odvoz jiným vozem do Nového Jičína, kdybych tam potřeboval něco zařídit (nepotřeboval). Komunikují mailem, pohoda.
Tomu sa už dá povedať SLUŽBA!
Uživatelský avatar
radek1910
Příspěvky: 58
Registrován: sob říj 16, 2010 3:40 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od radek1910 »

Tak kamarati....CEED-aci
15-cteho som absolvoval prvu garancnu prehliadku po15 000 km v MICHALOVCIACH V KII a stala ma 163 euro dali mi aj 10 percentnu zlavu .Bol som priamo pri mechanikovi ked vsetko menil a kontroloval,trochu sme aj pokecali o problematike o CEEd-e.
A mozem vam povedat,ze ak majitel sa setrne sprava k autu tak aj to auto je potom setrne k nemu -co sa týka poruch na tomto aute tak mechanicky dochadzaju az pri 200 000 km servis je u nich skoro prazdny...sem tam nejaka buracka ale take reklamacie ako tlmic alebo spojka tak uz davno niesu...v ziline uz vychytali vsetke muchy... sem tam nieco s elektronokou ako ovladanie radia ale nic take co by neurobili do 10 minut...

P.S.bol som s pracou spokojny a hlavne s cenou ,nakolko v KOSICIACH chceli okolo 210 euro a auto na 4 hodiny v MIchalovciach to robil mechanik za necelu hodinku a pol...
speeder
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 18, 2010 11:40 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od speeder »

Tak ja som bol dnes v KIA SNV doniesol som si svoj olej a pelový filter a platil som 57 eur.olej som kupil SHELL HELIX ULTRA 5W-40 4L za 32eur a pel. filter ma stál 13eur.dokopy je to 102 eur myslím že super.oplatí sa doniesť si svoje veci.
Uživatelský avatar
radek1910
Příspěvky: 58
Registrován: sob říj 16, 2010 3:40 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od radek1910 »

speeder píše:Tak ja som bol dnes v KIA SNV doniesol som si svoj olej a pelový filter a platil som 57 eur.olej som kupil SHELL HELIX ULTRA 5W-40 4L za 32eur a pel. filter ma stál 13eur.dokopy je to 102 eur myslím že super.oplatí sa doniesť si svoje veci.

Ahoj...
Ja som tiež chcel priniesť svoj olej olejový filter +peľový ale bolo mi nepriamo povedané že by mi mohla padnúť záruka ,čo som nechcel... tak som si zakúsil do jazyka a nechal to tak....
Hoci by som priniesol ten istý olej olejový filter aj peľový origošš na KIU CEED 1,4 ale v prípade že by sa niečo stalo s motorom tak sa servis od toho dištancuje...a neuzná záruku na motor...
S pozdravom
Rado
speeder
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 18, 2010 11:40 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od speeder »

na to nemajú právo sú to len výhovorky servisu nahanajú si peniaze,bežne to funguje aj v iných znač. servisoch /pokial si donesieš originál veci ake ti povedia v servise/
HOTtak
Příspěvky: 9
Registrován: pon kvě 04, 2009 3:41 pm
Bydliště: Nový Bor
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od HOTtak »

fraibis píše:Teda Pánové to je supr.. odpovědi naprosto vyčerpávající... Ceny se dost liší...to je asi tou hodinovou sazbou.. No,asi se budu poohlížet kde nechám servizovat našeho Ceedka.. tak moc díky..Fraibiš
Ještě já bych tu měl příspěvek : mám Pro_ceeda 1,6CRDi - 2. garančka - 5,2L SHELL HELIX 5W-30 500kč/L + fitre + kabinový + prace = 4400kč...
3. garancka - to same rekli mi 5200? tak nevim
KIA pro_CEE´D 100kw Ferrari INFRA červená...dělo jako kráva:)
ling
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 20, 2011 4:56 pm

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od ling »

ja mam cee´da 2010, nabehane 35 000 km a v prvy servis stal 150 € a druhy servis 220 € v KIA Banská Bystrica.
Inak zamysleli ste sa niekedy nad tym, na co vsetko vam spada 7 rocna zaruka a na co nie?
cee´d 1,4 LX model 2010
jsemjoe
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 16, 2011 8:33 am

Re: Garanční prohlídky a jejich ceny?

Příspěvek od jsemjoe »

Ceed 1,4, 80kW, r.v. 10/2009
Plzeň 2. garanční prohlídka 40000km + prohlídka karoserie = 5085Kč.

Všude dělají stejné předepsané úkony, ceny se liší dle toho, co je třeba měnit (např. brzdové destičky). Tím stoupá cena za materiál i práci.
Odpovědět