Poruchy soul

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: Poruchy soul

Příspěvek od rudolf.tomka »

dnes som bol v servise v Bardejove a pýtal sa , čo "urobíme s tými oderkami od kamienkov na zadných dverach a blatniku "a s úsmevom mi povedali , že na to sa záruka na lak nevzťahuje, a za 350 € / slovom tristopäťdesiat eur /:!: mi to prelakujú
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
Reklama
 

wayo
Příspěvky: 37
Registrován: sob úno 06, 2010 10:37 am
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy soul

Příspěvek od wayo »

opytaj sa ich naco davaju zaruku 7 rokov??? podla mojich info je to akrosieria spolu s lakom

asi zacinaju vymyslat no neviem neviem
KIA SOUL 1,6 LX
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Poruchy soul

Příspěvek od mischko »

ono sa lahko dava "x" rokov zaruka na prehrdzavenie, ked polovica dielov ( resp. vsetky diely, kde hrozi najvacsie opotrebenie a poskodenie laku ) je plastovych :(
A ked uz pride reklamacia, ze sa lak lahko obije, tak je to uz mechanicke poskodenie laku a na to sa nevztahuje reklamacia.... :cry:
pete62
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 04, 2009 9:51 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy soul

Příspěvek od pete62 »

No ano, je to mechanicke poskodenie, ale nie je sposobene neodbornym alebo hrubym zaobchadzanim ale zlou konstrukciou. Ak sa na Toyote zasekne plynovy pedal je to tiez mechanicke poskodenie, dokonca mechanicke opotrebenie. Ale Toyota to berie na seba, ako zaruku. Nie je sikmoocko oko ako sikmoocko. Su si podobni, ale kazdy je ini. Ja som vela km nenajazdil cez zimu a po kiemienkami posypanej ceste si nespomynam, ze by som siel. Napriek tomu su dost patrne stopy poskodenia laku na tomto nestastnom mieste. Som dost nasrdeny a uz to inak nevidim, len ze sa s niekym v kia pohadam. Mali by aspon upravit predne zasterky.
wayo
Příspěvky: 37
Registrován: sob úno 06, 2010 10:37 am
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy soul

Příspěvek od wayo »

pete62 uplne stebou suhlasim

je to katastrofa ked za zimu som najazdil mozno 1500 km a mozno ani to nie a aj to nie stale boli kamene na ceste a mam taky obity lak

je to podla mna zly nater a tak takze uvidim co mi v pradajni povedia ale kazdopadne je to z mojej strany reklamacia
KIA SOUL 1,6 LX
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Poruchy soul

Příspěvek od mischko »

ahojte chalani.... trosku ma udivuje kolko malo najazdite... ja uz mam pomaly 19 tisic :shock: ( a cez zimu som spravil asi 4-5 tisic, o proti wayovemu 1500km vykonu :D , tak nechcem vidiet ako bude vyzerat moj lak na dverach a blatnikoch :x )
...tolko urobim mesacne ked chodim pravidelne bikeovat :lol:

Ale teraz vazne: nedalo by sa napisat nejaky oficialny list na importera, pripadne zastupenie Kia europe na preverenie kvality laku? ved ked sa to deje na viacerych vozidlach, v roznych krajoch, s roznym poctom najazdenych km a s roznym datumom vyroby, tak asi nebude chyba v style jazdy a povrchu vozovky, ale naozaj v konstrukcii blatnikov, zastiek a hlavne v kvalite a odolnosti laku.
Mozno, ked sa tam vsetci podpiseme a spolocne odosleme to bude impulz na to, aby sa s tym konecne niekto zacal zaoberat a nie nas odpinkavat, tak ako predajcovia, ktorym nam kedysi slubovali ustretovost.... ( a hlave 5 rocnu zaruku na cele vozidlo - co bol mimochodom ich hlavny reklamny tah a argument, preco sa rozhodnut pre Kia ) Mozno sa aj potom na to kazdy vykasle, ale aspon budeme mat pocit, ze sme nieco preto spravili, aby sa s tym aj nieco urobilo....
Co vy na to? :?

Mozno na nejakom zraze ( v BA na autosalone ) by sa nieco take mohlo spisat... hm?
Myslim, ze niekto z clubu.org nejaky mal dobry kontakt na importera pre CR, ktory im prislubil podporu pri nejakom Kia zraze CR, tak mozno aj tam by sa nasla podpora, lebo tento samotny problem nie je problem importerov CR a SR, ale problem priamo vyrobcu....

:idea:
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: Poruchy soul

Příspěvek od rudolf.tomka »

info@kmss.sk / p. Jablonková /, už som tam písal v zime , ale zatiaľ žiadna odozva :?: :(
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
xsmejkalk
Příspěvky: 11
Registrován: pát zář 18, 2009 7:18 am

Re: Poruchy soul

Příspěvek od xsmejkalk »

Tak se připojuji s problémem otlučeného laku - už jsem psal v rubrice "karoséria". Auto máme 6 měsíců, najeto lehce přes 10.000km a ten lak je katastrofa. Jo, a už mi měnili i ten motorek stěrače.
Ještě uvažuju, že kola budu dávat aspoň 205/75/15 místo 195/65/15, abych snížil otáčky motoru a zvýšil tlumicí účinek podvozku....no, bude to takový malý offroad :lol:
No, snad vám ostatním, jako majitelům Soula, neopadá optimismus, jako mně.
Nazdárek.
1.6 CVVT tomato red
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: Poruchy soul

Příspěvek od rudolf.tomka »

http://www.kia-club.org/gallery/image_p ... ge_id=1582 moje dočasné riešenie , ale už som obj. uretanfoliu a orig. farbu v spray firma FARLAZ- Sp. nova Ves a dám to do poriadku
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: Poruchy soul

Příspěvek od rudolf.tomka »

KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
xsmejkalk
Příspěvky: 11
Registrován: pát zář 18, 2009 7:18 am

Re: Poruchy soul

Příspěvek od xsmejkalk »

No, takhle dobitý to mám taky, řekl bych, že nemáš najeto ani 10.000km, protože těch bílých ťukanců tam mám víc, hlavně na pravé straně - už jsem nalepil ochrannou fólii.
1.6 CVVT tomato red
sniezo30
Příspěvky: 4
Registrován: sob dub 03, 2010 12:33 pm

Re: Poruchy soul

Příspěvek od sniezo30 »

Čaute všetci.
Mám SOULA 1,6 CRDi TX Sport. Najazdené 40.000 km a nechcite vidieť môj lak. Chystám sa ísť s tým k súdnemu znalcovi. Nieje možné, aby som musel auto striekať po každej zime. Ja mám kapotu aj predné blatníky už len čisté železo.
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: Poruchy soul

Příspěvek od rudolf.tomka »

tak zaves nejaké foto :shock:
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Poruchy soul

Příspěvek od mischko »

blatniky nie su plast? :?:
rikoset
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 15, 2009 11:12 am

Re: Poruchy soul

Příspěvek od rikoset »

Prokeš píše:Tak střešní lyžiny ti už udělají i dodatečně nebo si kup univerzální které připneš , cena je kolem 3000tisíc a je to stejné... :lol: :lol:
A kde konkrétne tie hagusy montujú dodatočne?
Odpovědět