Cyklovač stěračů

Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od Zdrahy »

Zpět k tématu, takže jednotku ETACS jsem vyměnil už dávno, situace se zlepšila a vzápětí zase zhoršila. Sehnal jsem a vyměnil pojistkový blok u levé nohy řidiče (obsahuje relé spínající chod motorku stěračů). Na nic, občas lepší, občas horší.. Teď se situace zhoršila natolik že stěrač doopravdy nevypínal :( Podíval jsem se do motorku stěračů a ejhle jeden z jezdců na vačkách označující polohu stěračů byl uštíplý na konci. Objednal jsem z DE nový motorek stěračů, dnes jsem ho vyměnil a je to pořád stejný :evil:
Dal jsem provizorně spinač na na napájení do celého systému stírání a tak když se to sekne, tak to budu moc vypnout ať nedrbu okno nasucho. Prolezl jsem páčku, proměřil ji a nepřišel jsem na nic.. už vážně nevím. Je to šrot :(
Reklama
 

Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od Zdrahy »

Nedalo mi to a ještě jsem se do toho dnes podíval, jmenovitě jsem rozebral středový panel a vyndal jednotku ETACS. Vzhledem k tomu že mám 3 jsem tam nacpal tu co tam úplně nepasuje (rv 2003 některé funkce jsou tam trochu jinak ale cyklovač stěračů tam je OK) ale beze změn. Potom jsem tam vrátil originální a šel na měření. Na konektoru B je jeden pin na rele stěračů a 3 na ovladač. Moje manuály bohužel neukazují kam na ovladač (na který pin svorkovnice spínače) a zrovna tak nemám schéma jak je připojený motorek :( Potom co jsem začal měřit začalo cyklování fungovat, patrně zlobí piny v konektoru samotném. Zkusil jsem piny napružit aby byly ve větším kontaktu, tak uvidím jak dlouho to bude fungovat :( Závada, která sama začne a sama přestane se hledá vážně blbě, no a když jedete po dálnici, zaprší, pustíte stěrače a ony už nejdou vypnout a drbu okno na sucho taky není úplně ideální.
Pro případ nouze mám provizorně udělaný totální vypinač stěračů :) kdyby se situace zopakovala a budu testovat. Za týden jedu na pár týdnů do španělska, tak Sorento trošku provětrám. Po výměně setrváku a spojky jsem se minulý týden otočil do Bulharska, na tamních silnicích jsem za něj byl vděčný :)
2014-10-14 18.02.59.jpg
2014-10-14 18.02.59.jpg (58.66 KiB) Zobrazeno 2897 x
Uživatelský avatar
JirkaTR
Příspěvky: 28
Registrován: ned zář 29, 2013 1:23 pm
Bydliště: č Budej..........

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od JirkaTR »

RE: To jezdíš pěkné dálky ........ to bych nedal . 8) 8)
Odpovědět