Cyklovač stěračů

Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Cyklovač stěračů

Příspěvek od Zdrahy »

Aho všichni, mám takový problém - zjistil jsem že při jízdě v dešti se mi po nějaké době začně chovat divně cyklování stěračů. Podle nastavené délky prodlevy počká, ale potom setře několikrát za sebou (delší prodleva, víckrát setře). V okamžiku kdy provádí tyhle prostocviky, nejde vypnout - musím počkat až docvičí do další prodlevy a potom ho vypnout. Dnes jsem navíc zjitil, že když dám ostřikovač, tak stěrače nesetřou několikrát a potom nepřestanou - prostě začnou stírat a stírají a stírají.. Zastavím je jenom dalším stisknutím ostřikovače, popřípadě přepnutím na cyklovač.. Nesetkal jste se s tím někdo, popřípadě nevíte který díl má tohle na starost?
Díky Zdrahy
Reklama
 

BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od BobekRob »

Problém pravděpodobně v relátku.Tam bych začal,pak zkontrolovat páčku na ovládání stěračů.
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od Zdrahy »

Díky :) máš prosímtě tušení kde může být schované relátko pro cyklovač?
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od viita »

Taky mi to dělalo to samé....neřešil jsem to, zase to přestalo.Některé věci se prostě opraví samy. :D Jinak pokud máš manuál, tak tam máš všechny relé popsaný. Jinak si myslím, že je to v řídící jednotce stěračů.
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od Zdrahy »

Nějaký manuál mám, ale nenašel jsem to tam. V tom co mám je jen základní schema auta jako takového a když ji zvětším na rozumnou mez, tak už není čitelná :( Řídící jednotka stěračů je přímo u páčky, nebo je někde externě? Díky za pomoc - jezdím občas po evropě a stěrače tu a tam potřebuju :)
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od zdeny65 »

Zdrahy píše:Nějaký manuál mám, ale nenašel jsem to tam. V tom co mám je jen základní schema auta jako takového a když ji zvětším na rozumnou mez, tak už není čitelná :( Řídící jednotka stěračů je přímo u páčky, nebo je někde externě? Díky za pomoc - jezdím občas po evropě a stěrače tu a tam potřebuju :)
Ne,je pod tapecem pátých dveří.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od Zdrahy »

Ale to je jen pro zadní stěrač, ne? nebo je na pátých dveřích i pro přední stěrače??
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od viita »

Přední stěrače řídí jednotka ETACS , je umístěna až vzadu ve středové části palubní desky až dole u podlahy, tedy v zadní části středového panelu. Má těch funkcí víc, lze tam provádět určitá kontrolní měření, vše je v manuálu, ten je sice v angličtině, ale s tím by ses musel poprat.Potřebné části manuálu ve formátu Pdf ti mohu zaslatl, pokud mi pošleš, třeba SZ tvůj mail.
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od zdeny65 »

Sorry,nějak mi to uniklo,že se jedná o předek. Ale alespoň se ví, kde je jednotka pro zadek
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od Zdrahy »

Přátelé - takže jsem po ozkoušení všeho možného a potom co se situace zhoršila natolik že stěrače necyklovaly vůbec (při ostřiku se navíc prakticky nedaly zastavit, což je na nasolené dálnici docela prekérka) sehnal z DE jinou jednotku ETACS a dnes jsem ji vyměnil. Stěrače se chovají tak jak mají, ale změnilo se mi několik věcí. Při otočení klíčkem do polohy on mi auto pípá dokud nezhasne žhavení (to rozhodně nedělalo) a zacvakají mi zámky ve dveřích. Co je ale horší, přestala mi fungovat dálková ovládaní (zámky, sklo pátých dveří, panic). Vzhledem k tomu, že má ETACS dálku na starost mě napadá, že ovladače vlastně asi nejsou spárované s jednotkou (tedy pokud je jednotka v pořádku - je sice jetá, ale germán na ni dává 12 měsíců záruku).
Netušíte někdo jak ovladače spárovat s autem? popřípadě jak to vyzkoušet, jestli je to funkční?
Předem díky :-)
edit:
teď jsem to ještě jednou prolezl - po otočením klíčku do polohy on cvaknou zámky jak se auto odemkne, načež už nejde zamknout tlačítkem na dveřích řidiče. Buď je něco špatně (možná je trvale sepnutý vstup od nárazového čidla), nebo nevím - netušíte někdo?
pípání po otočení klíčkem do on zhasne v okamžiku kdy zhasne žhavení a kontrolka od pásu řidiče - vzhledem k tomu že se nerozsvítí ani když se rozjedu, vypadá to, že je nějakým způsobem zablokovaná tahle kontrola (to by mi nevadilo, vadí mi ten zámek).
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od Zdrahy »

tak jsem asi debil - objednal jsem jednotku z roku 2002 a nenapadlo mě, že by tam mohl být rozdíl, jenže patrně je :(
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od viita »

Jak spárovat DO jsem tu již popisoval- musíš si najít.
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od Zdrahy »

Ok, díky kouknu se po tom :)
edit: našel :)
kia Remote Reprogramming.jpg
kia Remote Reprogramming.jpg (47.41 KiB) Zobrazeno 10704 x
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od Zdrahy »

Dnes dorazila další jednotka - podle samolepek (i prodejce) stejná jako je ta původní. Vyměnil jsem ji, spároval DO a v tuhle chvíli to vypadá , že by všechno mohlo fungovat tak jak má.
V případě že by někdo měl zájem, tak mám doma ETACS z roku 2002, která zase půjde do světa. Je na ní záruka od té firmy, od které jsem ji v DE objednal :)
Uživatelský avatar
serti
Příspěvky: 90
Registrován: sob zář 03, 2011 9:20 am
Bydliště: Ledce, okr. Hradec Králové

Re: Cyklovač stěračů

Příspěvek od serti »

Ahoj Sorenťáci.
Četl jsem tu o těch změnách při jiné jednotce.
"Cvakají mi zámky dveří" při otevření dveří při zapnutém klíčku. Asi 3x zacvakají, pak přestanou.
Že by to mohlo být něco podobného ?
Jednotku jsem neměnil, takhle mi to dělá co auto mám.
Kia Sorento 2,5 CRDI 16V, r.v.2004, automat
Odpovědět