Antena

BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Antena

Příspěvek od BobekRob »

Vysouvání a zasouvání při startu jsem vyřešil vypínačem.
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Antena

Příspěvek od Jirka N. »

Já se pustil do větší přestavby, po výměně antény jsem se rozhodnul pro radio 2 Din i když věrný 1 Din Kenwood byl skvělej, ale díky těžký sadě BT od Nokie nebyl telefonování tak super jako když jsem měl k tomu spárovanou Nokii E51. Nyní mám CAT B15 a plánuju CAT S 50 a tak potřebuju zmodernizovat vše. Tedy těžká sada Nokia je vymontovaná a nahradí to Kenwood DPX-405BT.
Taky jsem vymontoval dva šupliky na středovým panelu a místo nich bude panel až k řadící páce pro čtyři další měřící přístroje atd. Bude to modelařina, ale pro zachování životnosti motoru co bych neudělal :D
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Antena

Příspěvek od Jirka N. »

Tak pokračuju v bastlení a dneska mi přišlel Kenwood DPF-405BT kterej sice nepasoval dobře do původního 2DIN místa, ale dokázal jsem najít řešení jak to profesionálně vyřešit. Takže nakonec pasuje a opticky bude super.
Dále jsem vyrobil šablonu pro koncept dalších měřáků a definitivní provedení bude z PSH desky a bude to potažený černou umělou kůží. Objetoval jsem šuplíky který jsem stejně nepoužíval.
Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Antena

Příspěvek od Jirka N. »

Tady je moje úprava když jsem zjistil že koupená 2 DIN šachta může být menší než 2DIN šachta pro Kenwood . Ze dvou jsem udělal díky flexce a epoxidu definitivní řešení a vše pasuje jak má :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Antena

Příspěvek od Jirka N. »

A hotovo :D
Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Antena

Příspěvek od JElen »

super prace :)
taky premyslim o zmene anteny.....
tuhle mam vyresenou vypinacem takze vyjizdeni pri startu je mimo...
ale pekne me stve ten prijem signalu a to jsem koupil i zesilovat nejakej ...
mas prosim nekde foto jak ta antena na aute vypada ?
me se prave moc do auta vrtat nechce tak hledam nejake reseni... a nevim jaky prijem ma ta vnitrni antena co se taky prodava...
Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Antena

Příspěvek od Jirka N. »

Fotku udělám a anténa vzadu vypadá daleko líp a elegantněji než ta archaická v blatníku. Mám stejné provedení jako má Octávka 1 a ta má taky vrtanou střechu a žádnej problém s těsností. Já to dal na vosk na dutiny a tím to dodatečně zatěsnil a ochránil proti korozi. Mám jí se zesilovačem a tak jsem zvědavej na rozdíl. Ale Octávka mi hraje tam kde Sori nic nechytnul, tedy mělo by to bejt nyní stejné.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Antena

Příspěvek od JElen »

tak pak dej vedet jak to hraje ... ja mam stejne problem
+ jestli mas nekde okdaz na tu co jsi kupoval... diky
Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Antena

Příspěvek od Jirka N. »

Včera jsem to poprvý oživil a první příjemné překvapení bylo když nerachotila stará prutová anténa a začalo hrát radio. Citlivost posoudím až vyjedu z garáže protože je dost odstíněná před signálem. Odkaz najdu během dneška a fotky taky udělám.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Antena

Příspěvek od Jirka N. »

První fotka antény, ale nic moc protože v garáži mi mobil to tak nevyfotí jak by bylo potřeba. Dneska jsem dokončil vše okolo Soriho a tak půjde ven z garáže a další fotka bude lepší.
Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Antena

Příspěvek od JElen »

tak pak napis co ten prijem... ja prave premejslim spise neco na zpusob zraloka
Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Antena

Příspěvek od Jirka N. »

Mám tuhle anténu: http://www.auto-doplnky.com/stresni-ant ... -7091-p279
Myslím že stále platí fyzikální normy pro příjem rozhlasu a k té ploutvi kterou má také prodejce v nabídce nemám moc důvěru. To by se muselo vyzkoušet a porovnat v reálu, ale to je těžko uskutečnitelný. Výrobců jsou mraky a asi nejlepší byla originální BMW který s tím přišel asi nejdříve. ale jak fungujou kopie je otázka. Na prutu se nedá moc zkazit a tak proto jsem to volil.
Pro příjem by měla být dle fyziky nejlepší ta vysouvací originální, jenže v praxi díky horšímu kontaktu jednotlivých segmentů a to díky znečištění docházelo k útlumu. Já se toho rachocení při vysouvání naštěstí takto zbavil.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Antena

Příspěvek od Jirka N. »

Tak nová anténa i rádio se naprosto osvědčily a jsem rád že jsem akci podniknul. Příjem je daleko lepší a super je že nic nerachotí pri startu auta a i HF BT u Kenwoodu je o tisíc procent lepší než původní těžká sada od Nokie. Takže jsem dnes koupil držák mobilu CAT B15 na přístrojovku a zítra ještě bude navigace Garmin navü 3597T. Tím bude projekt elektroniky hotovej :D
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Antena

Příspěvek od JElen »

tak to je super :)
ja jsem porad na vazkach jestli koupit zraloka nebo prut ale zase nechci aby mi couhala antena ze strechy :D
jinac proc sis nekoupil nejaky radio s navigaci rovnou ? mi to pripada jako zbytecne penize
Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Antena

Příspěvek od Jirka N. »

Na to je jednoduchá odpověď, mám pět aut a tak je lepší navigaci přendavat než kupovat tolik rádií. Za další ten Kenwood krásně pasuje do Offroada díky vělkým tlačítkům a bezvadné ovladatelnosti. Tak mě nadchnul že jsem dneska objednal dlašího do Octávky a to díky super HF BT která se nedá srovnat s těžkou sadou HF BT od Nokie která byla v Sorim i je v Octávce. Taky nejsem příznivec radií dotykáčů, potřebují větší soustředění při ovládání za jízdy. Dneska jsem koupil ti novou Navigaci Garmin a sranda je že po mém objednání jí ihned zdražily a já jí měl v Alza na P7 za původní cenu. Je vidět že vánoce šroubujou ceny.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Odpovědět