Klimatizacia v zime

visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Klimatizacia v zime

Příspěvek od visna »

Karol celkom dobre si to napisal. Presne s tebou suhlasim. Vyrobcovia to maju dobre zmaknute ..... je to take dalsie kurvitko z mnohych v aute ktore treba servisovat a udrzovat a tym sa zvysuju naklady a ludia v servise o to viacej zarobia. Presne tak to maju vyrobcovia zmaknute. Nehovoriac o tom ze s tebou suhlasim aj v inom.... a to ze to bere vykon motoru z coho vyplyva ze sa motor viacej narobi pri konani tej istej prace. No a z toho vyplyva samozrejme aj spotreba a priamo na tom zavisi aj opotrebenie suciastok motora. Dobre si napisal aj to ze to akokeby boli 4 ludia v aute. Tak sa skus teraz zamysliet..... ktory motor bude v lepsom stave a v lepsej kondicii dajme tomu po 200 000 km ? Myslis ze bude na tom lepsie motor ktory cely svoj zivot tahal klimu alebo vozil nonstop 4 ludi v aute ? Alebo bude na tom lepsie motor ktory si ide vzdy iba z lahka a ktory nie je zbytocne navyse zatazovany ? Ja to vidim tak. Ale je to moj nazor. Ty si aj tak budes dalej pouzivat klimu a aj aj tak dalej nie. hehehe. Navyse by bola dost velka sranda kompletne spocitat naklady na udrzbu (servis) a prevadzku (benzin) auta po 200 000 km ktore pouzivaloo klimu casto a auta ktore nepouzivalo klimu vobec. To by sme len cucali kolko tisic korun by bol rozdiel. Ale aj tak prajem vela stastnych kilometrov..... nam vsetkym. :D
RIO II 1,4 sporty 2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Klimatizacia v zime

Příspěvek od staf »

visna paranoik :lol: nemas nahodou spocitanu dlhodobu spotrebu?
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Klimatizacia v zime

Příspěvek od BatoNR »

hej vazeni a mili nie sme tu nahodou vsetci dospeli ludia? tak sa aj tak spravajme

Ja som si za klimu zaplatil (a rad) lebo som ju chcel a ak by som ju nepouzival tak by som tie peniaze zaplatil zbytocne. Uznavam, ze to co sa pouziva sa aj derie, ale aj to co sa nepouziva casom zostarne.

Kazdy mame svoje auto (nastastie) a starame sa on najlepsie ako vieme.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Karol
Příspěvky: 46
Registrován: úte bře 20, 2007 1:07 pm

Re: Klimatizacia v zime

Příspěvek od Karol »

BatoNR,čo sa Ti nezdá na našej diskusii?Myslím,že ja aj Višňa to neberieme na život a na smrť,hádam Ťa mohla len rozhodiť Višňova drsnejšia formulácia súčiastky auta.. :lol:
Višňa,keď má motor 200 000km za sebou,je oveľa dôležitejšie,ako si sa oň staral a ako si s ním jazdil ako to,či si používal klímu alebo nie.Snáď sa nedostanem do pozície,že budem mať svoju "káru" ešte aj v dobe,keď na tachometri bude svietiť 200 000,to už bude asi jedno,či som klímu používal alebo nie.... :wink:
Korejcom som neveril,ale casy sa menia.
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Klimatizacia v zime

Příspěvek od visna »

Jasne ved sa bavime normalne ako dospelí. Mne proste klima vadi.... tak si hladam vselijake vyhovorky aby som ju nemusel pouzivat :D :D :D :D :D . inak u mna bude tych 200 000km tak za tri roky :D :D :D :D a o auto sa staram najlepsie ako viem. Tak rozmyslam vselijako. Ale za sovijim nazorom si stojim... ze klima trapi motor,alternetor,saharu.... atd.atd. a tak no
RIO II 1,4 sporty 2008
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Klimatizacia v zime

Příspěvek od visna »

INZERAT :
darujem klimatizaciu s mojho rocneho RIA.... staci prist a vymontovat si ju. Je mi na hov..o. heheheheeh :D :D :D :D :D
RIO II 1,4 sporty 2008
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: Klimatizacia v zime

Příspěvek od Matej »

visna píše:Jasne ved sa bavime normalne ako dospelí. Mne proste klima vadi.... tak si hladam vselijake vyhovorky aby som ju nemusel pouzivat :D :D :D :D :D . inak u mna bude tych 200 000km tak za tri roky :D :D :D :D a o auto sa staram najlepsie ako viem. Tak rozmyslam vselijako. Ale za sovijim nazorom si stojim... ze klima trapi motor,alternetor,saharu.... atd.atd. a tak no


ja este doplnim tvoje mudre slova ..............svetla, ventilator kurenia, elektricke okna, vyhrievane spetaky, autoradio...atd.
tiez zatazuju a nicia altrnator a alternator motor potom este posilovac riadenia tiez nici motor.....co tak si kupit bicykel?
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Klimatizacia v zime

Příspěvek od tomasko007 »

ak ta toto trapi tak smelo do toho ...

mna take nieco ci to niekoho trapi alebo nie ( pokial viem veci nemaju ziadne fyzicke ani psychycke citenie ) nezaujima.
Osobne verim ze to je skonstruovane tak aby to vydrzalo aj narocne pracovne podmienky. a kedze je to vec, tak ju treba pouzivat a nie lutovat
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Klimatizacia v zime

Příspěvek od visna »

Ty kokso ale som vas rozprudil chlapci. To je teda prdel. :D :D :D

Matej: Vsetky veci ktore si popisal tak su nevyhnutne. Svetla zapnute mat musim (keby som nemusel tak nesvietim... a verim ze aj ty by si nesvietil), okna sa inak otvorit nedaju iba elektricky, radio velmi nepocuvam (ale to je jedno),ventilator kurenia pustit musim (aby som nieco v zime videl) :D :D . A presne v tom je rozdiel ze proste nevyhnutne veci musim pouzivat. Ale klima nie je nevyhnutna. Klimu napriklad nepotrebujem na to aby som nedostal pokutu (svetla).
Inak vcera som si po dlhsej dobe zmeral presne spotrebu a vysla mi 6,3 l/100 na zimnych gumach.kolko mas ty ? s tou klimou ? :D :D :D ale nie... iba provokujem trosku. Asi ma tu zase ukamenujete. Uz sa tesim...
RIO II 1,4 sporty 2008
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: Klimatizacia v zime

Příspěvek od Matej »

vsetky elektricke spotrebice v aute zatazuju alternator a ten zatazuje motor........alebo ako si to tu pisal nicia motor
zijeme v dobe v ktorej je klimatizacia v aute samozrejmost
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Klimatizacia v zime

Příspěvek od BatoNR »

ja si myslim ze raz to v aute je namontovane tak je to vsetko vymyslene tak aby to fungovalo a znieslo vsetky pozadovane naroky. Co potom v pripade ze je klima plne automaticka a funguje prakticky stale? Vtedy sa motor nenici????

Mimochodom pochybujem, ze by si automobilka dovola riskovat a umyselne by spravila nejake lacnejsie a nepostacujuce technicke riesenie na zataz pre klimatizaciu.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Klimatizacia v zime

Příspěvek od aladinos »

staf píše:davnejsie som cital studiu o vplyve klimy na spotrebu. podla toho viem ze je dost lahkovazne davat takeho vseobecne zhrnutie. boli tam auta kde bolo zvysenie naozaj minimalne (desatiny litra), ale aj niekolko litrov. bolo to v zavislosti na veku auta, ALE hlavne na tom ci islo i automaticku, alebo manualnu klimu. bohuzial, manualna na tom bola dost biedne :(
V mythbusters robili test, kde po okruhu testovali auto s otvorenymi oknami a potom so zapatou klimatizaciou.
Vysledok:
Auto do 80 km/hod. ma mensiu spotrebu s otvorenymi okanmi ako so zapatou klimatizaciou
Auto nad 80 km/hod. ma mensiu spotrebu s klimatizaciou ako s otvorenymi oknami.
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Klimatizacia v zime

Příspěvek od staf »

aladinos: jj, to som videl. a tiez to tak robim ze v meste si radsej otvorim okno, ale ked idem nad tych 80 tak radsej pustam klimu. PS predpokladam ze oni v tych karach mali automaticku klimu a okrem toho asi zalezi aj na tom co je to za auto. oni mali nejake SUVcka, nase ma uplne inu aerodynamiku, takze to bude ine
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Uživatelský avatar
Lejto
Příspěvky: 30
Registrován: úte srp 25, 2009 8:12 pm

Re: Klimatizacia v zime

Příspěvek od Lejto »

V zime len na okno klimu. Inak si zatopim topenim.
Odpovědět