osvětlení klimatizace

Uživatelský avatar
rasta81
Příspěvky: 19
Registrován: čtv led 14, 2010 3:44 pm

osvětlení klimatizace

Příspěvek od rasta81 »

Zdárek chci se zeptat asi nahodu někdo z vás neřešil podsvícení klimatizace. Mam Sorento a přestalo mě svítit podsvícení u klimatizace a to v oblasti regulace teploty a AUTO a OFF. Díky za radu pokud už to někdo měnil tak dejte vědět. Už jsem to měl rozebrané ale nevěděl jsem si rady :o((
Reklama
 

Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: osvětlení klimatizace

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj kuci.
Tak todle by mne docela take zajimalo. Mne prestalo svitit podsviceni tlacitka pro zapinani ofuku celniho skla. Nicmene to jeste je porad v pohode, protoze uz prestalo ovladani pipat pri manipulaci. Coz mne teda moc netrapi, protoze to je spis takova ptakovinka. Co mi ale zacina stvat vice je to, ze v chladnym pocasi hlavne v zime mi ani nefunguje displej. Bud nefunguje vubec a je jenom podsvicenej a nebo jsou na nem nejake nahodne znaky castecnych symbolu :-). Takze v zime tam mam standartne nastavenou teplotu na auto a radsi na to ani nesaham, kdyby nahodou zase displej nefungoval :-). Kdyz se vevnitr auto ohreje tak vetsinou zase zacne fungovat, takze je tam asi nekde nejakej studenak, ale zatim jsem po tom nepatral.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Uživatelský avatar
rasta81
Příspěvky: 19
Registrován: čtv led 14, 2010 3:44 pm

Re: osvětlení klimatizace

Příspěvek od rasta81 »

Chci se zeptat Tomas80 už si to měl rozebrané??
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: osvětlení klimatizace

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj No prave ze todle jeste ne. Respektive uz jsem mel tu jednotku venku ale nekoukel jsem jak menit zarovky. U tech vypinacu nahore pod radiem je to jednoduche. Tam je z boku takovej sroubek pod kterym je zarovka, ale u te klimy nevim :( . To by se muselo videt ale ja to zatim neresim tak jsem na to nekoukal
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
BOSS
Příspěvky: 64
Registrován: pon pro 29, 2008 11:24 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlení klimatizace

Příspěvek od BOSS »

myslím, že už jsem to tu někde psal. Také mi nesvítila asi dvě tlačítka na klimatronicu - rozdělal jsem a tam je to řešené jinak, než žárovičky na ostatních tlačítkách palubky. Jsou tam naletované minidiody přímo na tišťáku jednotky, takže jsem si netroufal do toho jakkoli dál zasahovat.
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: osvětlení klimatizace

Příspěvek od Tomas80 »

Tak tam by jedine bylo reseni, to vyndat a odnest nekomu kdo spravuje treba televize. Ten by si s ti urcite poradil. Zas tak cerne bych to nevidel. Me se to jenom nechce vyndavat, protoze tam mam nalepenej jeste venkovni teplomer a musel bych ho zase sundavat, proto to nechavam byt.
Naposledy upravil(a) Tomas80 dne ned říj 10, 2010 4:42 pm, celkem upraveno 1 x.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: osvětlení klimatizace

Příspěvek od Bostra »

Pokud jsou tam klasické SMD diody, tak to není problém vůbec vyměnit. Chce to jenom mikro pájku a trochu trpělivosti. Já mám ve vypínačích klasické diody a ty jsem taky bez problému vyměnil.
Bostra :wink:
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Uživatelský avatar
rasta81
Příspěvky: 19
Registrován: čtv led 14, 2010 3:44 pm

Re: osvětlení klimatizace

Příspěvek od rasta81 »

No já to měl rozebrané ale něják mě to něšlo ven ten tišťák tak jsem se dotoho raději nevrtal abych to nepoškodil. No až bude teplo tak se nato juknu znova. Jínak v ostatních ovládačích je to pohoda vyměnit. Ted jsem koukal, že to zase to ovládání svitilo ale jen chvilku tak si myslím že tam někde bude studený spoj. Je to naprd hledat takovou prkotinu :o(((
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: osvětlení klimatizace

Příspěvek od Tomas80 »

No studenak to asi nebude. Me to takhle taky zezacatku delalo. Chvili to svitilo, chvili ne az to prestalo sviti uplne :-)
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Uživatelský avatar
rasta81
Příspěvky: 19
Registrován: čtv led 14, 2010 3:44 pm

Re: osvětlení klimatizace

Příspěvek od rasta81 »

Tak asi se nato vykašlu ale kdybych zjistil čím to je tak dám vědět :D
Sorry
Příspěvky: 6
Registrován: sob lis 20, 2010 11:55 pm

Re: osvětlení klimatizace

Příspěvek od Sorry »

Měl jsem stejný problém...svítila půlka panelu. Zručný autoelektrikář (kontakt můžu předat:-) panel vyndal, napájel nové žárovičky (nebo ledky? nevím). Každopádně teď svítí všechno a všechno funguje. Super.
Jenom mě překvapilo, že třeba tlačítka uzamčení (na dveřích řidiče) všech dveří nebo oken nebo stažení zrcátek nejsou vůbec osvětlený. Ale co se dá dělat.
Sorento 2005, 2.5 CRDi, automat
Wanasta
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 21, 2010 5:16 pm
Bydliště: Praha západ

Re: osvětlení klimatizace

Příspěvek od Wanasta »

Zdravím, měl jsem stejný problém jako Tomas80 s blikajícím displejem v mrazech. Odvezl jsem to k autoelektrikářovi a ten musel proletovat hlavní konektor(byl tam studeňák). A když už to měl rozebrané tak vyměnil i nefunkční ledky. Stálo to pár korun a funguje to od té doby bez problémů.
Kia Sorento 2003 2,5crdi EX
Mitsubishi L200 2,5td Magnum Sport 1999
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: osvětlení klimatizace

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj
Ale jo, verim tomu, ze nejakej elektrikar sikula, jednoho taky dokoce mam, by si s tim hrave poradil. Ale zatim to jakstaks funguje a tak to neresim :-).
I kdyz tedko uz mi zacina poblikavat podsviceni druheho tlacitka.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
katan
Příspěvky: 30
Registrován: ned bře 07, 2010 9:36 am

Re: osvětlení klimatizace

Příspěvek od katan »

JJ,stačí vyměnit dvě diody na tiškáku.Je to větší rozborka,než to vyměnit.Já to dělám výměným způsobem,akorát nemám ty orig.diody :?: :!:
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: osvětlení klimatizace

Příspěvek od Tomas80 »

Tak ty by se snad meli dat sehnat nekde ve specializovane elektre respektive v prodejne elektrosoucastek. Shodou okolnosti je ve meste kde pracuju jedna takova a tam maj snad skoro vsecko tohoto druhu :-). Co jsem menil ve spinaci, tak to nebyl problem.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Odpovědět