čelní sklo - cenová lahůdka...

JIRJIR
Příspěvky: 12
Registrován: stř dub 04, 2007 1:22 pm

čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od JIRJIR »

Tak jsem si na nový rok vydělal.
Dostal jsem kamínkem zásah cca 2cm od horní hrany skla (v tom zeleném pruhu proti sluníčku) a prasklinu dlouhou 5cm jsem našel až po pár dnech.
Pak stačilo jednou oškrábat námrazu a prasklina má okolo 15cm... GRRR

Nové sklo 7600,- + práce 2000,- bez DPH :shock:

Už začínám šetřit a těším se až mne zastaví policajt a ještě schytám pokutu.

Kdybych býval věděl cenu když jsem auto kupoval, určitě bych si to sklo připojistil...
KIA RIOII CRDI
Reklama
 

Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Příspěvek od Matej »

celne sklo nieje sucastou havarijnej poistky?..........divne :?: :?: :?:
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
matko1000
Příspěvky: 95
Registrován: sob bře 24, 2007 8:47 pm

Příspěvek od matko1000 »

Ja si myslim ,ze je ,ale kazda havarijna poistka ma spoluucast,ja mam 5000sk,takze o 5000 pridem,tak ,ci tak
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Příspěvek od Matej »

celne sklo sa da uz uplatnit aj zo zakonnej poistky no neviem ako to je v CR
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Jojo já jsem se již poučil z předešlého auta (C3), kde sklo komplet vyšlo na nějakých 11tisíc Kč. U Ria jsem si ho nechal připojistit k zákonnému pojištění. Sice to vyjde na Kč 700,- jestli se nepletu, ale částku jsem si zvolil 11.500 (sklo, práce atd...). Takže ted už strach nemám. Ono se běžně děje i to, že si člověk najde známého (např. motocykl, kde malus moc nebolí), ale je to prostě trestný čin no, ať to každý nazývá jak chce..
Takže příště už jenom s pojištěním čelního skla..
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
JIRJIR
Příspěvky: 12
Registrován: stř dub 04, 2007 1:22 pm

Příspěvek od JIRJIR »

Takže to celkově vyšlo na 13.960,- vč DPH.

Použil jsem havarijní pojištění kde mám spoluúčast 10tis.
Komunikace s CSOB byla naprostá katastrofa...
Stačí jen 5 telefonátů:
-nahlásit
-zeptat se kdy už se ozve firma na focení škodní události (ta co se podle nich měla ozvat hned)
-zavolat na firmu, zjistit že od CSOB nic nedostali (bodejť by se mi tedy mohli ozvat když o mne neví...)
-zavolat na CSOB zda již mají fotodokumentaci, aha nemáte...
-zeptat se co jako dále a teprve ted se dozvědět kontaktní e-mail kam zaslat fakturu

Sklo mám již pojištěné na 20.000,- a doufám že nerozbiju víc jak jedno ročně, když jedna oprava je za 14.000,-
Náhradní díly na RIO to je opravdu zážitek.
KIA RIOII CRDI
lukas.ombre
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 04, 2009 9:40 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od lukas.ombre »

Ja jsem nechal menit celni sklo asi pred mesicem. mel jsem prasklinu od kaminku primo pod steracem takze jsem si toho nevsimnul ale asi tyden na to svitilo hodne slunicko tak mi vylezla prasklina cca 30 cm, a cim vic na to svitilo slunicko tak tim vic to lezlo a nebo jak jsem pustil topeni na sklo pri ranu, no des. cena noveho skla s praci cca 11500kč. :(
KIA RIO 1,4 oranžová metalíza
Koupeno 12/2008 Ostrava
vko06
Příspěvky: 22
Registrován: čtv dub 30, 2009 9:11 am

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od vko06 »

ja som si dnes vsimol ze mi celne sklo vrzga-praska ale nie je nic vidno len ten zvuk akonahle auto zataca akoby sa napinalo to sklo ... prasklinu ziadnu nevidim ... mam skusenost s C4kou kde pri vyrobe sa dostal kamienok medzi sklo a tesniacu gumicku a po 3 rokoch samo od seba sklo prasklo ... neviete ci by takyto pripad kia uznala ako reklamaciu ???
KIA RIO 1.5 CRDi VGT, LX+, Polar silver
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od tomasko007 »

tak toto je dost diskutabilne, tam by islo o dokazovanie ako z tvojej tak i z ich strany, lebo navonok sa nic neprejavuje, sklo nepraska ... a pokial nemas 100% istotu ...

inak zaujimave, ako vravis kamienok pod sklom, a to auto si kupil ako nove ? Lebo sa mi to moc nezda.
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
mircisko
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 25, 2009 10:26 pm

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od mircisko »

Ja som mal tento prípad pred dvomi mesiacmi. Z nevinnej bodky, ktorú som našiel v januári sa v apríli stala takmer 35 cm ryha. Dal som to do servisu, išlo to z havarijnej poistky. Sklo stálo cez 530 Eur, ja som platil 150 E, zvyšok poisťovňa. Výmena bez problémov, poisťovňa bez problémov.
Kia Rio Sporty, Midnight Black 13/02/2009
21.4.2011: 23000 km
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od BatoNR »

mircisko: a aku mas poistovnu?
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
mircisko
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 25, 2009 10:26 pm

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od mircisko »

to BatoNr: Uniqua. Jeden deň som prišiel, nafotili, dali papier do servisu, zaviezol auto do servisu, na druhý deň zobral auto zo servisu, zaniesol faktúru do poisťovne a o dva dni som mal peniaze na účte.
Kia Rio Sporty, Midnight Black 13/02/2009
21.4.2011: 23000 km
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od MaTToS »

JIRJIR píše:Použil jsem havarijní pojištění kde mám spoluúčast 10tis.
Komunikace s CSOB byla naprostá katastrofa...
Nejaka sialena poistka ze 10 000KC spoluucast ? To akoze ked pocas cuvania narazim do stlpika na parkovisku a praskne zadny naraznik dajmetomu a oprava stoji 40 000 KC tak ty zaplatis 10 000KC spoluucast ?
Nakolko ja rocne mam poistku 357,-€ havarijnu na RIO a spoluucast mam 66€ alebo 5% tzn. ked znicim zadny naraznik a oprava bude stat 40 000 SK = 1327€ tak ja zaplatim spoluucast havarijneho 66€ + mi zvysia platbu havarijneho o 10% kedze to mojou vinou bolo spôsobene takze celkovo ma oprava auta v hodnote 1327 euro bude stat 66€ cash priamo v servise + o rok zvysenie poistneho o 10% tzv. malus = 35,7€ takze 101,7€ budem musiet zaplatit z vlastneho vrecka co je zanedbatelna ciastka vzhladom k vyske skody , poistne 357€ je aktualne po 1 roku bez skodovej udalosti tzn. pôvodne prve poistne po kupe auta som platil 393€ ale aj napriek tomu staci 1x za 3 roky platenia nieco rozmlatit a hned sa tie zaplatene peniaze vratia .
A tych 40 000 za opravu zadneho naraznika este neviem ci nebude malo lebo som mal na lavom zadnom blatniku cca. 15cm dlhu a 0,5cm siroku cervenu ciaru po peugeote ktory cuval na parkovisku a oprava v KIA@Mercedes servise vysla na vyse 580 euro a to zaratali lakovanie + 1,5hod prace !!
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od staf »

tusim ze ja mam tiez spoluucast 10000Sk (kooperativa)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Re:

Příspěvek od tomasko007 »

MaTToS píše:... rocne mam poistku 357,-€ havarijnu na RIO a spoluucast mam 66€ alebo 5% ...
Neplatis nejak vela ? ja mam o 140 € menej.

zakonnu poistku v alianze - 90€ ( mame tam 3 auta , takze hromadna zlava )
a havarijnu mam v generali - 212 € ( spoluucast 5% alebo 166€ )
dufam ze ani jednu ani druhu nikdy nebudem musiet vyuzit !

Ked uz rozoberate poistovne, tak moj nazor je na to taky, ze zalezi od tych "uradnikov" akych mate v kancelarii, od ich ochoty a spoluprace.
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Odpovědět