zvuk motora

Odpovědět
mircisko
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 25, 2009 10:26 pm

zvuk motora

Příspěvek od mircisko »

Cafte Riaci,
ako by ste popisali zvuk motora svojho Ria? Ked dlhsie totiz nejazdim, tak mam pocit, ze je akysi hlucnejsi a ma podobny zvuk ako dieslove motory, taky vrr, vrrrr, vrrr. Pri vysokych rychlostiach super a minule som stal a cakal so zapnutym motorom a vobec som ho nepocul, tak tichucko priadol.
Ale asi ho privelmi pocuvam :)))
Kia Rio Sporty, Midnight Black 13/02/2009
21.4.2011: 23000 km
Reklama
 

MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: zvuk motora

Příspěvek od MaTToS »

mne motor vydava tiez vselijake zvuky od cvakania po chrcanie a neviem co este ale nejak to neriesim v servise povedali ze to je OK a ze ked sa dlho nejazdi tak ze to moze mat taky zvuk kym sa nepremazu setky suciastky v motore bo tym ze dlho stoji stece olej atd.,
kolko mas najeto ?
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
mircisko
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 25, 2009 10:26 pm

Re: zvuk motora

Příspěvek od mircisko »

Asi to tak bude, napokon mne vsetci hovoria, ze ticho ide a vsetci su prekvapeni, co korejske auto dokaze a uvedomia si predsudky.
Dnes som ho trochu prevetral a zdalo sa mi tiche :))
Mam 2323 km.
Kia Rio Sporty, Midnight Black 13/02/2009
21.4.2011: 23000 km
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: zvuk motora

Příspěvek od Matej »

tie zvuky idu od dvoch drazkovych a jedneho klinoveho remena
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
zajo
Příspěvky: 58
Registrován: ned led 18, 2009 6:22 pm

Re: zvuk motora

Příspěvek od zajo »

to mas praudi ze tie zvuki idu od remenou pri visich otackach to nepocut len pri niskych
Jajo
Příspěvky: 28
Registrován: stř črc 15, 2009 11:32 am

Re: zvuk motora

Příspěvek od Jajo »

Ja som kúpil Rio pred 3 týždňami. Pri predaji mi predajca povedal, že to jemné cvakanie v motore prestane, keď sa to trochu zabehá. Najazdil som 700 km a k cvakaniu sa pridalo aj jemné pískanie (vždy po nejakých 30 km jazdy). Najlepšie je to počuť pri voľnobehu. Je to v poriadku, alebo to mám reklamovať?
RIO II 1.4 2009
Kúpené : 19.8.2009
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: zvuk motora

Příspěvek od BatoNR »

tato problematika sa ma nastastie netyka, lebo moj motor si pekne krasne spieva svoju pesnicku, ale naozaj to myslim vazne.

Najhlasnejsi zvuk co pocujem je ten ked zapnem klimatizaciu a zapne sa kompresor. Vsimol som si, ze od kedy tankujem Carreru 95 tak je samotny motor trochu tichsi (uz o tom bolo pisane v inych temach)
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
nickey24
Příspěvky: 39
Registrován: úte pro 30, 2008 8:32 am

Re: zvuk motora

Příspěvek od nickey24 »

Jo jo motor prede jako kotatko.Mam motor crdi a vnitrek krasne odhlucnen.....pro lepsi zazitek jsem dal ladeny vyfuk abych z toho zvuku neco mel.
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: zvuk motora

Příspěvek od Matej »

BatoNR píše:tato problematika sa ma nastastie netyka, lebo moj motor si pekne krasne spieva svoju pesnicku, ale naozaj to myslim vazne.

Najhlasnejsi zvuk co pocujem je ten ked zapnem klimatizaciu a zapne sa kompresor. Vsimol som si, ze od kedy tankujem Carreru 95 tak je samotny motor trochu tichsi (uz o tom bolo pisane v inych temach)
kolko mas najazdene km?
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: zvuk motora

Příspěvek od BatoNR »

momentalne mam necelych 25000 km a jazdim iba primestske vzdialenosti (cca 20 km) a potom mesto konkretne Nitra a moja garaz je vonku na dvore. Občas idem na aute do BA, ale to je naozaj vynimka. Snazim sa dodrziavat rychlosti ale niekedy uz len pre ten pocit idem az do cerveneho pola na 3 resp na 4 stupni.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
nimor
Příspěvky: 32
Registrován: stř úno 24, 2010 9:22 am

Re: zvuk motora

Příspěvek od nimor »

Pri zastaveni vozidla niekedy pocujem od motora zvuk podobny servomotorceka. Pri jazde to pocut nieje, mozno iba preto ze je to dost tiche. Dlzka zvuku je asi jedna sekunda a opakuje sa to v nepravidelnych intervaloch. Pripada mi to ako by stale nejaky motorcek prestavoval nejaku klapku vzduchu, alebo to moze byt aj palivove cerpadlo? Ma aj niekto iny podobne zvuky pod kapotou?
KIA RIO Sporty 1,4 r.v. 2009
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: zvuk motora

Příspěvek od petokilian »

To je motorćek nastavenia svetlometov,tiež mi to robi,ale nevadi mi to.
DudoBA
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 14, 2010 4:25 pm

Re: zvuk motora

Příspěvek od DudoBA »

ja nemam najazdene ani 22000tkm, pri zapnuti motora su otacky zhruba 1500, potom klesnu po 5 min asi na 500, tipujem ze je to normalne, studeny start...a tiez pocujem juemnucke cvakanie pod kapotou, podla mna aj to je normal....ventily? nie som nejaky mechanik ale technicky typ mozno som...tak si viem predstavit ako co funhuje...ja som spokojny-ehm, zatial:)))
1,4 Rio Sporty...tropic red...zatial vyzera ako električka...ale popracujeme na nej
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: zvuk motora

Příspěvek od petokilian »

Keď śtartujem studeny motor,chyti na prvy śup,ale potom ako by to chcelo zdochnuť ,ale hneď to beži normalné.ćo to moźe byť?Mam nabehane 21 tisic km,ako keby dačo preskoćilo.dufam ,źe to nie je daky chytak.sevas.Peto :roll: :lol:
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: zvuk motora

Příspěvek od tomasko007 »

DudoBA píše:...pri zapnuti motora su otacky zhruba 1500, potom klesnu po 5 min asi na 500, tipujem ze je to normalne, ...
Podobne to robi kazdemnu , apson malo by, ale mne ak otacky klesnu na tych 500-600 tak vybruje jemne cele auto, hlavne volant, to som si vsimol hlavne po dlhsej jazde ked zastavim na krizovatke. Problem som samozrejme povedal v servise, s tym ze mechanik "vraj" zdvyhol volnobezne otacky z tych 600 na 800, co podla otackomera tak nie je a cize ani vybracie neustupili, ale uz som si zvykol.
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Odpovědět