2010 Kia Sorento

Odpovědět
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

pro Milan1570

Vííím. Pak až někdy za 4 měsíce nebo ještě později... až připluje nový parník...
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Reklama
 

richard2
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 20, 2010 2:58 pm
Bydliště: Břeclav

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od richard2 »

Ja nové Sorento ani nechtěl, vlastne jsem o něm vůbec nevěděl. Jel jsem jen do servisu na prohlídku a prej jestli ho nechci vyměnit. Za dva dny jsem se proháněl s předváděčkou a za týden už bylo nové auto doma. Zamiloval jsem se na první pohled :-)
Korejec mi nevadí, ba naopak. Pět let jsem kromě pravidelných prohlídek nebyl v servisu. Všichni kolem mě mají Audi, VW nebo BMW a povětšinou furt řeší nějaké problémy a za servis utratili co já za nové auto.
Snad jsem to teď nezakřikl a nezačne se mi to srát taky :-)
KIA Sorento 2,2 CRDi Exclusive, 7 míst, 2010
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

To si v dnešní době už moc nevybereš. Zlobit může jek Korejec tak Němec, tak jiný cizinec. Žena má Francouze (Citroen) 4 rokem, všichni od nich odrazují ale tenhle nezlobí, snad jsem to nezakřiknul. Já mám 7 let Nissan Primera (staří 12 let) asi z 2-hé, nebo možná až 4-té ruky, a je to famózní auto. Nic se nese.... Jenom tankuju benzín a měním olej. Známý má MB GL420, dal za to pěkný majlant(no myslím že je firemní), a spočátku se pořád něco sra..., nebo zůstal stát, pořád nadával, pak to dospělo tak daleko, že stropil u prodejce povyk že chce peníze zpět nebo jiný auto. No a po opakovaných opravách se auto umoudřilo a už si ho nemůže vynachválit.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj lidi. Tak nejprve co se prevodovky tyce, tak pokud je moznost, tak si myslim, ze v dnesni dobe uz je lepsi jit do automatu. Nevim jak jsou na tom nova Sorenta, co tam je za prevodovky, ale co uz se dneska montujou ty dvouspojkovy automaty, tak se rika, ze uz je to tak vychytany, ze je s tim mensi spotreba jako s manualem. Rikal jsem si, ze to bude zase jenom prodejni blabol. Ale bohuzel tuto informaci uz mam potvrzenou z realu od lidi co si takove auto kopili, takze na tom asi neco bude.
Co se kvality aut tyce, tak mam obavy, ze dneska uz je to opravdu jedno co mas za auto. Stejne vetsina veci je vyrabena jednim vyrobcem a na konci linky to jenom ostitkujou podle znacek. Viz vcera prakticky o necem podobnem mluvili na prime v Autosalonu. Kazdej nadava na Korejce, ze jsou mizerny co se tyce antikorozni ochrany. Takze kdyz jsem vcera menil tesneni okna na dverich kufru, tak jsem cekal jak to bude pod tesnenim vypadat. No svete div se, kdyz jsem ho sundal tak na 8 let starym aute tam nebylo vubec nic. Stojna je uplne jak nova, jako kdyby to vcera vyjelo z linky.
Jedinej problem, kterej je, je v tom, ze se uz tyto auta zacinaj cenove dostavat na uroven Evropskych znacek a tim padem uz mene konkurenceschopny. Jenze na stesti maji alespon pro mne libivejsi design, takze ja bych stejne sel radsi do Korejce.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Automat bude mít větší spotřebu než manuál. Ale není to už taková katastrofa jak to bývalo v minulosti,kdy pomalu řadily, dloho "přemýšleli" a měli výrazně vyšší spotřebu. Kde je spotřeba skoro stejná jako u manuálu je myslím u 7-mi stupňového automatu od VW. Ten není na rozdíl od 6-ti st. v olejové lázni ale je mazán "nasucho" a tak má menší třecí odpory.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
richard2
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 20, 2010 2:58 pm
Bydliště: Břeclav

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od richard2 »

Milan1570 píše:Já jel po dálnici Praha - Hradec králové , na tempomat jsem dal 130 km/h ,
po příjezdu jsem měl spotřebu 7,6 L/100 km .
Ahoj.
Mám malou prosbu. Pokud budeš mít chvilku, podívej se prosím na ukazatel okamžité spotřeby při volnoběžných otáčkách.
Dnes jsem se s tím trochu hrál a pokud stojím, mám volnoběh, tak ukazatel okamžité spotřeby je na těch maximálních 20L. Při jízdě se to chová naprosto normálně. Reaguje na přidávání plynu a při pomalé jízdě (dojezdu) se ukazatel motá někde okolo nuly. Ale pokud zastavím, vyšplhá se to nahoru. Samozřejmě netvrdím, že to v tento okamžik těch 20l žere (teda aspoň doufám), ale může to pak ovlivnit právě ten průměr.
Moc díky
R.
KIA Sorento 2,2 CRDi Exclusive, 7 míst, 2010
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Tomas80 »

Maxi píše: Kde je spotřeba skoro stejná jako u manuálu je myslím u 7-mi stupňového automatu od VW. Ten není na rozdíl od 6-ti st. v olejové lázni ale je mazán "nasucho" a tak má menší třecí odpory.
Jo todle byl konkretne clovek co si poridil noveho Superba, takze to by odpovidalo.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

richard2 píše:
Milan1570 píše:Já jel po dálnici Praha - Hradec králové , na tempomat jsem dal 130 km/h ,
po příjezdu jsem měl spotřebu 7,6 L/100 km .

Dnes jsem se s tím trochu hrál a pokud stojím, mám volnoběh, tak ukazatel okamžité spotřeby je na těch maximálních 20L.
R.
To je normální. Auto stojí, tak má max. spotřebu/100km, u Citroena to je tak, že to začne ukazovat (číselně) až když auto překročí rychlost 30km/hod. Pod tuto rychlost údaj úplně zmizí.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
richard2
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 20, 2010 2:58 pm
Bydliště: Břeclav

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od richard2 »

Díky, uklidnil jsi mě, už jsem to chtěl řešit :-)
KIA Sorento 2,2 CRDi Exclusive, 7 míst, 2010
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

Mám to naprosto stejně jako ty . neboj .
U jednoho auta co jsem měl dřív , už nevím kterého , mi to při stání ukazovalo
okamžitou spotřebu v litrech za hodinu .
Jinak jsem rád , že jsem SORENTO II koupil . Při výběru jsem nakonec skončil na SORENTO X CAPTIVA .
Nakonec jsem si připlatil ( řádně ) , ale nelituji toho . Je to prostě mazlik . :D
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
richard2
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 20, 2010 2:58 pm
Bydliště: Břeclav

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od richard2 »

Jasně :-)
Ale pokud by při malé rychlosti okamžitá spotřeba nebyla vůbec, jak psal Maxi, tak bych v tom problém nehledal.
Tady mě to trošku zarazilo a navíc se to zohledňuje při výpočtu průměru. Stál jsem chvíli se zahřátým motorem před garáží a průměrná spotřeba rostla před očima.
Už se tím ale nebudu zabývat, auto je super, tak není co řešit :-)
KIA Sorento 2,2 CRDi Exclusive, 7 míst, 2010
Patozzi
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:39 pm
Bydliště: Praha

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Patozzi »

Ahoj, zdravím všechny majitele nového Sorenta,

chtěl bych se zeptat někoho z Vás, kdo máte nové Sorento 5místné, má kufr v tomto pětimístném uspořádání v podlaze kotvící oka pro použití sítě? Viděl jsem 7místnou verzi, a ta to neměla, resp. měla jen dva úchyty na síť (vertikálně umístěnou) v místech otvoru 5. dveří (ve výšce, nikoliv na podlaze). Mně jde ale o klasická oka v podlaze, resp. ve víku překrývajícím ještě pod podlahou ukrytý menší zavazadlový prostor (který je jen v té 5místné verzi místo 6. a 7. sedadla)...

Díky za zprávu

Patrik
bossko
Příspěvky: 29
Registrován: ned led 31, 2010 2:10 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od bossko »

NIC TAKE TAM NIEJE. Len tie iste dva uchyty ktore si spominal. Ani 12V zasuvku tam nedali ti Korejski inzinieri kua!
Sorento 2010 2,2 CRDi EX
Patozzi
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:39 pm
Bydliště: Praha

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Patozzi »

Díky za odpověď. To jsou fakt tataři. Proč to nemohli, když už se jim povedlo pěkný auto, dotahnout trochu do konce. Však i to blbý SantaFe ta oka na síť v kufru má. I moje první auto, malinkej Renault Clio, je mělo. Ta zásuvka v kufru to samý... Při těch penězích, které za to chtějí...
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

Ta zásuvka v kufru je vážně úlet !!
Předešlá auta ji tam měla . Šel jsem do kufru s ledničkou a koukám jako blázen :shock: , zásuvka nikde !!
Vážně to nechápu , u auta v této cenové kategorii ??
Musím si ji tam nechat dodělat , ach jo .
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
Odpovědět