2010 Kia Sorento

Odpovědět
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

S tou zárukou záleží na přístupu servisu . To je jasné že se snažej to odpálkovat .
Jinak s tou slevou jsem to docela dokázal uhnat . Dám ti vědět na SZ .
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
Reklama
 

Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Co se tyce kvality noveho ci stareho Sorenta, tak si myslim, ze na to ze je to korejec, je na velice slusne urovni. Pred tim jsem mel par Octavek a problemy, ktere jsem tam resil po 4 letech vc. koroze dveri mne odradily od dalsiho auta teto znacky. A tak jsem risknul korejce a samozrejme ze se taky sem tam neco podela, ale myslim si, ze je to v normalu standartnich zavad a hlavne to uz bohuzel odpovida stari a najetym kilometrum. Precijenom uz to bude 8 let stary auto, takze se s tim musi pocitat.
Co se zaruky tyce, tak jak tu bylo receno, neni prodejce jako prodejce. Jeste kdysi u šáde, jsem resil problemy se zapalovacima modulama na svickach. U nas v servisu mi bylo receno, ze uz je to po zaruce, coz opravdu bylo a ze si to budu muset zacalovat sam. Jelikoz to nebyla levna zalezitost tak jsem se s tim smiril a uz jsem to chtel nechat vymeni, kdyz jsem se cirou nahodou o tom pobavil s kamosem. Ten mne odkazal jeste na jinej servis, kam on jezdil, jestli by to treba nesehnali nekde levneji. Po navsteve tohoto servisu jsem odjel se vsema vymenenejma modulama a krome penez za benzin, mne to nestalo nic. Proste slo jen o to, ze tam zjistili, ze to auto co jsem mel ja, tak spadalo do nejaky serie, kde se meli v ramci zaruky menit tyto moduly, protoze na nich byla nejaka zavada. Samozrejme u nas to tenkrat nevymenili a takze tam byli ty puvodni spatny, tak se na to nevstahovala dvouleta zaruka a vymenili to bez problemu. Jelikoz k tomu vsemu meli pripis primo od vyrobce, tak mi bylo jasny, ze muj servis o tom musel taky vedet, ale proste si na me chteli namastit kapsu. Takze s tema zarukama je to tezky.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
richard2
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 20, 2010 2:58 pm
Bydliště: Břeclav

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od richard2 »

Maxi píše:Nemáte někdo zkušenost s automatem? Jak pružně řadí, jaká je u něj reálná spotřeba?
Průměrná spotřeba 10,3L. Přičítal jsem to záběhu. Při cca 2500km jsem měřič vynuloval a po pár dnech zase něco málo přes 10L. Tak nevím. Bylo jasné, že deklarovaných 6,6 je nesmysl, ale toto se mi zdá docela dost.
Pravda, jezdím převážně po městě nebo dálnici, ale i tak.
Nicméně po přechodu ze starého Sorenta, automatu, 3,5L benzínu je tohle velice příjemná změna :D
KIA Sorento 2,2 CRDi Exclusive, 7 míst, 2010
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Tak mas to funglovku a jestli jezdis jenom po meste a nebo po dalnici tak si myslim, ze ta spotreba bude odpovidat. Kdyz budes mit pak auto zajety a jezdil bys po normalnich silnicich tak se samozrejme na deklarovanou spotrebu vyrobce nedostanes, ale myslim, ze kolem 8-9 litru by to mohlo bejt realny.
Ja kdyz najedu na dalnici, tak si taky o spotrebe do 10 litru muzu nechat zdat i kdyz mam starsi verzi Soriho a normalne jezdim kolem 9 litru :-).
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

Já jel po dálnici Praha - Hradec králové , na tempomat jsem dal 130 km/h ,
po příjezdu jsem měl spotřebu 7,6 L/100 km .
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Pro richard2.

Jak si spokojený s automatem? Šel by si do něj znova nebo by si ted volil raději manuál? A poč si se rozhodl pro automat?
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
richard2
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 20, 2010 2:58 pm
Bydliště: Břeclav

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od richard2 »

Ahoj.
Určitě bych šel do automatu znova. Měl jsem ho i v předchozím Sorentu, takže jsem nad tím nijak nepřemýšlel.
Z nového auta jsem úplně nadšený :-)
KIA Sorento 2,2 CRDi Exclusive, 7 míst, 2010
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

Jakou máš barvu ?? Já chtěl původně hnědou , ale pak jsem se toho zalekl ,
aby to nebylo moc tmavé , tak jsem dal šedou ( titanium ) a jsem moc spokojený .
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
richard2
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 20, 2010 2:58 pm
Bydliště: Břeclav

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od richard2 »

Mám hnědou :-)
Je tmavá, ale libí se mi. Staré Sorento jsem měl černé, ale byl problém udržet ho alespoň trochu čisté. Na hnědé špína není až tolik vidět.
KIA Sorento 2,2 CRDi Exclusive, 7 míst, 2010
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Tak to si mne s tim nadšením docela potěšil. Také jsem z nového Sorenta nadšený (zatím jenom abstraktně, protože ho ještě nemám).V kůži vypadá perfektně, ale půjdu do Comfortu, Exclusive je už přez můj limit. Mne by stačil manuál. Ale jestli chci aby s tím jezdila i mnaželka, bude lepší asi automat aby měla o starost míň. I když teď jezdí bez problémů s manuálen, je ale pravda že v trochu mneším autě. Pořád ještě váhám jestli si připlácet na ten automat.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

To mě teda se... !! Já už ji měl objednanou a pak přijelo SORENTO v černé barvě na garančku
a vůbec se mi to v té tmavé nelíbilo . Tak jsem to honem změnil . Ale jsem spokojenej , šedá je také hezká .
Jinak auto je vážně bomba !! Moc pohodlné a jak je tiché . Krásně táhne . :D
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
richard2
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 20, 2010 2:58 pm
Bydliště: Břeclav

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od richard2 »

Moje žena má v autě manuál, takže se se Sorentem bojí, což mi zatím vůbec nevadí :-)
Jinak těžko radit jestli manuál či automat. Myslím že to je jen na zvyku. Pro mne je to komfort, kterého bych se už nerad vzdával. A řadí perfektně. Navic si můžu přepnout do manuálu a řadit sám.
KIA Sorento 2,2 CRDi Exclusive, 7 míst, 2010
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Kluci, vy mne teda ale lakujete. Asi to nevydržím a půjdu ho objednat hned v pondělí. Také se mne líbila hnědá, ale v reálu jsem ji neviděl, pouze na vzorníku. Ale na novém Sorentu se mi líbí všechny barvy mimo bilé a černé - nejsou "metly". Budu se tlačit asi do nějaké tmavší, je zde menší kontrast mezi barvou a černým plastovým nárazníkem. Ale závěrečné slovo ohledně barvy bude mít asi žena.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

Musíš spěchat !!! Nebudou !! :D
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Tak promítám v hlavě, že známí co měli v autě automat (např i SantaFe), tak si ho pochvalovali (vyjma francouzských robotizovaných převodovek), a něříkali že by další auto mělo být manuál. Takže na tom automatu asi něco bude (mimo te zvýšené spotřeby).
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Odpovědět