DISKY

Odpovědět
JOYSEPH
Příspěvky: 9
Registrován: stř črc 22, 2009 6:01 pm

DISKY

Příspěvek od JOYSEPH »

AHOJ,,,, v technickom mám povolené disky veľkosti 16" x 6.0J, s 205/55 R16 pneu. Ale disky ktoré si chcem kúpiť majú 16x7.0, ,,budú mi pneu 205/55 R16 na tie disky pasovať,, a sú tie disky dobré pre môj Pro_ceed keďže, pekné disky s takým rozmerom nájsť neviem. Vďaka. :cry:
PRO_CEED 1,6 CRDI
Reklama
 

Dettektorr
Příspěvky: 77
Registrován: stř úno 18, 2009 1:41 pm

Re: DISKY

Příspěvek od Dettektorr »

Ahoj šířka 7" disku je 177,8 mm což je o 25,4 mm víc než u 6" disku. Gumy 205 jsou široké 205 mm. Z daného vyplývá, že na ráfek jistojistě půjdou. Změna se projeví tak, že guma se více zploští na disku a tedy ztratí na své výšce. Nejsem takový matematik, abych ti vypočítal o kolik % se sníží výška, ale nebude to žádný drama. Nicméně na 7" disk zpravidla patří gumy 215 a výše, ale jak říkám neboj se toho. Důležitější pro tebe bude pohlídat si ET disku, aby se vešel do podběhů bez nutnosti např. zaválcování lemů. Pokud bude ET 35 a vyšší, tak si myslím, nebude problém. Pokud i přesto budeš mít pochybnost nejjednodušší způsob jak zjistit, zda se ráfek s gumou vejde do podběhu je (pokud máš možnost) nandat dané kolo na auto a najet s ním na co nejvyšší obrubník a popř ještě dát nějakou zátěž do kufru. Tím simuluješ plně zatížený tlumič.

Neboj, takhle jsem to zkoušel už víckrát a vždycky OK. :wink:

PS: myslím, že neuděláš chybu, když si zjistíš jaký má ET originál 17" kolo na pro cee'd, protože ten má, aspoň myslím, šířku 7".
JOYSEPH
Příspěvky: 9
Registrován: stř črc 22, 2009 6:01 pm

Re: DISKY

Příspěvek od JOYSEPH »

Vdaka, moc si mi pomohl :-)
PRO_CEED 1,6 CRDI
Dettektorr
Příspěvky: 77
Registrován: stř úno 18, 2009 1:41 pm

Re: DISKY

Příspěvek od Dettektorr »

Není zač a nezapomeň poslat fotky.
Odpovědět