Ložisko v náboji predného kola

Odpovědět
markuso
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 20, 2010 5:21 pm

Ložisko v náboji predného kola

Příspěvek od markuso »

Zdravím, chcem sa opýtať či treba zhodiť cely náboj, keď sa mení ložisko alebo sa dá vyťiahnuť, keď sa povolí tá podložka so závitom? Je to normálne, že ta podložka je s vnútornej strany zodratá? Dá sa niekde zohnať? Ďakujem.
Reklama
 

Peters
Příspěvky: 87
Registrován: stř zář 24, 2008 9:39 am

Re: Ložisko v náboji predného kola

Příspěvek od Peters »

markuso píše:Zdravím, chcem sa opýtať či treba zhodiť cely náboj, keď sa mení ložisko alebo sa dá vyťiahnuť, keď sa povolí tá podložka so závitom? Je to normálne, že ta podložka je s vnútornej strany zodratá? Dá sa niekde zohnať? Ďakujem.
Mohol by si spomenut ake lozisko a este k tomu na akom aute... Ak myslis sportage r.v. od 96 a lozisko ihlove tak to sa da ymenit bez zhadzovania "naboja"... menil som ho lebo mi hrkala poloos (vymena loziska nepomohla, hrka do dalej, lebo je tam vola v osadeni loziska)... Ale ty spominas ze ti to huci aj ked neviem kedy a ako, ale to bude skor hlavne lozisko ako toto male ihlove na poloosi...
markuso
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 20, 2010 5:21 pm

Re: Ložisko v náboji predného kola

Příspěvek od markuso »

Jedna sa o sportage rok.2000. Hučí mi ložisko keď počas jazdy zatáčam do ľava alebo do prava a čím idem rýchlejšie, tak to hučí viac.Jedná sa o ľavé predne ložisko. Zistil som to tak, že keď som povolil tu zaisťovaciu maticu o jedno očko na tej čiernej dierkovanej podložke,tak to začalo hučať viac. Keď tu maticu zatiahnem viac, tak sa ťažšie točí koleso. Tu maticu som už mal aj zhodenú, lebo som to skúšal viac namazať ale to nepomohlo.Zistil som len to, že ta matica je z vnútornej strany zodratá.
Peters
Příspěvky: 87
Registrován: stř zář 24, 2008 9:39 am

Re: Ložisko v náboji predného kola

Příspěvek od Peters »

tak to nebude ihlove lozisko... To bude "hlavne" lozisko v naboji... To som este nemenil ale myslim ze sposob vymeni je podobny ako pri tom druhom... Musis zhodit cap aby sa ti podarilo vytiahnut poloos mimo loziska a potom ho asi len vymenis... Na nive som ho menil na poli :lol:
Odpovědět