KONTROLKY

Odpovědět
cocobarra
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 05, 2009 9:26 pm

KONTROLKY

Příspěvek od cocobarra »

:x Zdravím všechny sorenťáky a prosím o radu, jak vyměnit nesvítící kontrolky na přístrojové desce, resp, jak ji odmontovat a dostat se k žárovičkám ? Také mi nesvítí tlačítko podsvícení výstražných světel a vyhřívání zadního skla. Poradíte mi někdo?
Díky
:(
Reklama
 

Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: KONTROLKY

Příspěvek od Tomas80 »

Tak pristrojovku musis myslim vysroubovat a vycvaknout takovej ten spodni a horni kryt kolem kryciho plexi budiku a pak se k ni dostanes. To uz si ale moc nepamatuju jak to tam je. Kazdopadne na tom ale nebude nic sloziteho. U stareho sorenta se ke kontrolkam na stredove konzoli dostanes tak, ze musi vycvaknout ty ozdobne bosni listy( vetsinou v imitaci dreva), ktery sou odspodu az nahoru na palubku. Sou tam klasicky jenom na zacvaky, takze to chce trochu nasili a hlavne to nedelat nekde v mraze navenku, no a potom mam pocit ze je na kazdym cudliku zboku takova jakoby plastova hlavicka sroubku. Tu pootocis a vyndas i s zarovickou. Kazdopadne je to takova hoodne malinka zarovka. Jednou sem kupoval v Kie zarovku do vypinace myslim ze vyhrivani sedacky a prodali mi jinou. Tak asi bude lepsi to rozdelat, vzit si zarovku sebou a pak to vymenit. Presneji uz ti to bohuzel nepopisu, protoze uz je to delsi dobu a uz si to moc nepamatuju. Tak snad sem aspon trochu pomohl.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
cocobarra
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 05, 2009 9:26 pm

Re: KONTROLKY

Příspěvek od cocobarra »

Tome, moc díky, ani jsem moc neočekával tak rychlou reakci a hlavně, že už to někdo dělal sám.
Přeci jenom jsou to někdy takové záludnosti, že je lepší navštívit servis, ale zase při dnešních cenách je dobré to alespoň trochu umět, obzvlášť , když to třeba není až zase taková filozofie.
Takže ještě jednou díky a dám vědět , jak to dopadlo.
Petr
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: KONTROLKY

Příspěvek od Tomas80 »

No uprime sem to sam nedelal, prakticky sem jenom prihlizel a pri te prilezitosti pomahal, ale na stredovym panelu na tom opravdu neni nic sloziteho. Docela by me zajimalo kolik si za to nauctujou v autorizovanym servisu. Tenkrat sem v Kie kupoval jen tu zarovku, ktera tam sice nepasovala, no nicmene jenom za ni si rekli nejakejch 40 korun. Pak jsem se dozvedel, ze ta zarovka co tam ma prijit stoji nekde ve specialce elektro s temito dily cca 5 Kc. Trochu rozdil ze ? :D No ale bohuzel neni original :(
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
BOSS
Příspěvky: 64
Registrován: pon pro 29, 2008 11:24 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKY

Příspěvek od BOSS »

Ahoj Tome, prosím ve které "speciálce elektro" jsi kupoval ty žárovičky na kontrolky? PS: Jsou totžné s těmi, co podsvicují tlačítka (ostřikovače světel, zadní mlhovky, výhřev sedadel apod.) středového panelu? Tu žárovičku z tlačítka mám a potřebuji koupit několik ks nových....a potřebuji i na kontrolky, ale to jsem ještě nerozdělával....tak prosím o info, abych nemusel rozdělávat dvakrát a mohl koupit najednou. Díky ;-)
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: KONTROLKY

Příspěvek od Tomas80 »

No ja je kupoval v KIE a ty tam pak nakonec nepasovali, tak clovek co se mi v tom vrtal mel neco doma, protoze ty co tam meli bejt byli mensi, nez ty co me dali v Kie ( trochu sem to nepochopil, protoze jsem jim presne rikal na co to potrebuju). Menili jsme je jenom v tech cudlikach na stredovim panelu, takze s budikama ti neporadim. Kazdopadne bych se mrknul na nejakou specialku s elektrosoucastkama. Ja vim o jedne v Mlade Boleslavi, kam chodim a kde maj snad vsecko :-) H+H elektronika, ale to bude pro tebe asi z ruky :-(.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
BOSS
Příspěvky: 64
Registrován: pon pro 29, 2008 11:24 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKY

Příspěvek od BOSS »

tak už jsem našel obchod, kde je mají (cca 12,-/ks) ale potřebuji vědět watáž....nevíš tome, jaké označení to mělo?

mrkni sem (http://www.autokap.cz/obchod/zarovky/in ... losklenene) a řekni, jetsli poznáš, která to je. změřil sem jí a měla by to být ta s rozměry 4,5x11,5 mm ale nevím, kolik watů.

Díky za brzkou odpověď. Rád bych ještě dnes objednal ;-) Potřebuju jich asi tak sto......máte také takový problém se shasínáním těchto kontrolek na středovém tunelu, nebo mám "špatný kus"? :-)
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: KONTROLKY

Příspěvek od Tomas80 »

Jo takhle presne vypadala, ale s vatazi ti nepomuzu. Nicmene napis STUNTER ovi. Ve vlakne Zarovky(patice) na Sorento pise ze menil tydle zarovky za jiny, tak by ti moh poradit presne co tam daval. Kazdopadne me praskla jedna a kdyz sme ji vymenili, tak asi za pul roku mi zhasla druha. Myslel jsem si, ze taky praskla, ale asi po tejdnu se zase rozsvitila a chodi do dneska. Tak to byl asi nejakej blbej kontakt.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
BOSS
Příspěvky: 64
Registrován: pon pro 29, 2008 11:24 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKY

Příspěvek od BOSS »

Nakonec sem ty celoskla koupil v Pze v Karlíně. Včera sem vyměnil v tlačítkách na středovém panelu, které nesvítili.....a co se nestalo, přestalo svítit celé podsvětlení včetně budíků. A když sem rozdělal klimatronic (tam mi také nesvítí pár tlačítek), tak sem zjistil, že tam jsou naletované na tišťáku diody. Takže to vidím na odbornou výměnu v servisu. Jsem zvědavej, kolik si napočítají a doufám, že po pár km žárovičky nepopraskají. Také mi nesvítí tlačítko pro otvírání nádrže, pro sklápění a ovládání zrcátek a zamykání oken. To jsem radši už nerozebíral. Řešil toto někdo přes servis kia? Asi s tím zajedu do průhonic.
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: KONTROLKY

Příspěvek od Bostra »

Mi taky nesvítí tlačítko pro sklápění a ovládání zrcátek. Myslím :roll: , že tyhle ani nemají svítit.

Bostra
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: KONTROLKY

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Tak to mi take nesviti a ani mi nesviti na dverich tlacitko pro zamykani dveri a blokace spousteni oken.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Odpovědět