info-Sorento

Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: info-Sorento

Příspěvek od Bostra »

Taky děkuji za vysvětlení toho přepínání náhonu 4x4.Jelikož jsem si dovezl auto z Něměcka, tak taky jsem v tom tápal a nikdo mi to neuměl pořádně vysvětlit jak to funguje. Mám ale jeden dotaz: Jak zjistím že mi zabral přední náhon když mám zaplé "4x4 AUTO". Zkoušel jsem přidat více plynu na kluzké vozovce a cítil jsem jak mi proklouzly kola a na palubovce mi probliknul nápis ESP. Domníval jsem se, že když zabere přední náprava, tak se rozsvítí i ta (zelená) kontrolka vyobrazené nápravy, ale nic. Jenom ta kontrolka ESP.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: info-Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj Bostra,

Na Německým foru jsem zatím přečetl 24 stránek z 58 o problematice pohonu 4x4 u Sorenta. Záleží na roku výroby protože byla měněná řídící jednotka která se stará o připojování předku. Také záleží kolik má auto najeto, protože můžou být opotřebované lamely ve spojce náhonu. Ta problematika permanentního pohonu je opravdu věda, protože třeba do 6 km je funkční poze zadní náprava, dále se to řídí senzorama na výstupu z převodovky a to plynule až do 50-50 %. Při redukci by měla být spojka utavřená natvrdo tedy také 50-50 %. Já jsem chtěl koupit Sorento s permanentním pohonem, ale nyní se pomalu kloním k vatiantě s ručním připojením, protože tam je jedině jisté že je připojený předek natvrdo.

Jirka
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: info-Sorento

Příspěvek od Bostra »

Ahoj Jirko

Tak kdy bylo přesně vyrobeno nevím. Kde to mám hledat? První registrace tohodle vozu byla 4.2007 a současný stav Km je 21000 (je to AUTOMAT), takže ty lamely by snad měli být v pořádku. Jelikož je auto ještě v záruční době, tak jsem sním byl asi tak před měsícem na garanční prohlídce a tam nezjistili žádnou závadu, ale nevím jestli nějak zkoušejí ten TOD systém. Až napadne trochu sněhu nebo namrzne více vozovka, tak to vyzkouším ještě jednou ve větší rychlosti (nad těch 7km) a uvidím co to udělá. Je fakt, že jsem to zkoušel jenom krátce a spíš při rozjezdu a nepamatuji si jakou jsem měl pohybovou rychlost. Je to moje první 4 kolka, tak stím nemám žádné zkušenosti. Já tohle auto budu hlavně využívat na vozovce a né v terénu a tak jsem zvolil ten systém TOD. Ale mrzelo by mne, kdyby to nefungovalo jak má.

Bostra
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: info-Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj Bostra,
Jak je staré auto zjistíš na 10 místě VINu a zřejmě budeš mít tu novou verzi která se dávala asi od 1/2 roku 2006 a měla by zabírat od 0 km. Jestli zabírá předek tak to se dá zjistit v LOW módu kde je stále rozděleno 50-50 %. V režimu AUTO je to věda přesně zjistit, tam si to řídí elektronika. Jinak ta atomatika má větší spotřebu oproti manuálu tak o 1-2 L.

Jirka

- K N E J C 5 2 1 8 2 5 X X X X X X --
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 0

0 : " - " Symbol
1 - 3 : Weltweite Herstellerkennzeichnung
K N E = Kia Motors Corporation
4 - 5 : Fahrzeugtyp
JC = Kia SORENTO
6 - 7 : Aufbau
5 2 = 4- türiger Wagon
8 : Motor
1 = 2,5 L Diesel, 2= 2,4 L Benziner, 3= 3,5 L Benziner
9 : Getriebeart
5 = 5- Gang Schaltgetriebe(4 x 4 ), 8= 4-Stufen Automatik (4 x 4)
10 : Modelljahr oder Platzhalter "0"
2 = 2002
11 : Herstellerwerk
5 = Hwasung
12 - 17 : Seriennummer
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: info-Sorento

Příspěvek od Bostra »

Ahoj Jirko

Tak ten VIN mám KNEJC524875705670 ,takže rok výroby je 2007, jestli jsem to dobře pochopil. Děkuji ti za radu.

Bostra
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: info-Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj Bostra,
To je príma jen se ještě podívej do servisky jestli tam máš zapsanou výměnu šroubů co drží vstřikovače. Všechna Sorenta od 2006- 02.2008. jsou se špatnýma šroubama a je na to svolávačka v D. Proto si taky chci koupit tu 09.
Jirka
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: info-Sorento

Příspěvek od Bostra »

Ahoj Jirko

Tak v servisce nic není, ale vzpomínám že jak jsem byl teď v listopadu na servisce, tak mi ten technik říkal, že podle počítače se při první kontrole v Německu tam něco měnilo, ale že neví přesně co. A že pokud budu chtít tak mi to zjistí přesněji. Tak po víkendu tam zavolám ať mi to zjistí. Třeba to bylo ono. No uvidím.

Bostra
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Odpovědět