nejazdim>> motor znie inak..

Odpovědět
opt_neofun
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 07, 2008 12:17 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

nejazdim>> motor znie inak..

Příspěvek od opt_neofun »

cafte Sorentaci,
mam dotaz>> ked necham den dva sorento stat a potom ho nakopnem tak prvych par minut alebo kilometrov ide z motora od rozvodoveho remena taky zvuk akoby tam tie suciastky co su nan napojene neboli namazane... po chvili uz je vsetko OK a motor si pekne pradie... otazka znie ci tam do tych rozvodov a na ten remen streknem WD40 aby som to tam vsetko premazal alebo mam s tym rovno skocit do sevisu??

co vy na to? poradi niekto?

dikez
KIA SORENTO >>black<< 2,5 CRDI EX, manual
Reklama
 

Fanouch
Příspěvky: 14
Registrován: pát říj 03, 2008 1:05 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nejazdim>> motor znie inak..

Příspěvek od Fanouch »

Prohlídni ten řemen, pokud jeví známky popraskání a je tam déla jak cca 60-90 tisíc km, tak vyměnit. Rozhodně ho nemaž, to se nedělá. V servisu ti při výměně zkontrolují všechny hnané součásti. Může být třeba jedna kladka napínáku v čudu, nebo ložisko něčeho co řemen pohání. Nedá se to specifikovat jen tak bez prohlídky. Hlavně to nemaš, řemen se zklouzne a nebo bude prokluzovat a máš hned problémy. Možná ho vezmi jen mejdlem (normální né tekutým :) ) a když se motor točí, tak ho opatrně přiloš na tu stranu s drážkami a pak zase někam kde je dobře přístupná ta hladká strana. Třeba to na chvíli přestane. Když říkáš, že po chvilce to přestane, tak to nebude nic vážného a vypadá to jen na výměnu toho řemene. Držím palce, protože všechno ostatní stojí víc než tisíc za řemen.
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: nejazdim>> motor znie inak..

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Taky se mi stavalo, ze kdyz to bylo studeny, tak se z motoru ozyvalo takove jako kdyby piskalo nejake lozisko. Nebylo to nic drastickeho, ale bylo to slyset. Dicky ale jenom chvilku a pak uz to bylo v pohode. Tedko jak to tu popisujete, tak si uvedomuju, ze po vymene remenu to prestalo. Nevim jestli to bylo tim remenem, ale musim to zaklepat, zatim je klid. Takze jestli uz tam mas ten remen delsi dobu, tak bych ho asi nejdriv vymenil a pak uvidis.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
opt_neofun
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 07, 2008 12:17 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nejazdim>> motor znie inak..

Příspěvek od opt_neofun »

no takze v servise mi na napinaciu kladky strekol WD 40 a hned to prestalo... samozrejme ze nastriekal aj remen.. prve co bolo tak sa ma mechanik spytal ci som s autom jazdil po hlbokej vode :D ze je to tam zaoxidovane.. ja som ale po vode nebehal tak neviem.. zeby z vlhkosti pri dazdi?? ..ale sem tam to este zapisti... takze zrejme pristupim k vymene remena... a potom uvidim.... iked remen je tam este len cca 50tis km..
KIA SORENTO >>black<< 2,5 CRDI EX, manual
Ghost
Příspěvky: 21
Registrován: ned zář 21, 2008 9:18 pm
Bydliště: FR.Lázně
Kontaktovat uživatele:

Re: nejazdim>> motor znie inak..

Příspěvek od Ghost »

Tak já ho taky budu muset vyměnit. Mám najeto 105tis a v servisce se nic nepíše, že by byl dělanej. Jen tam mám razítka atd..Jinak jsem zapoměl napsat, že tam mám webasto, což asi taky něco muselo stát..
Ghost-paintball team Skalkajda
www.Skalkajda.cz
www.F2Tuning.cz
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: nejazdim>> motor znie inak..

Příspěvek od Tomas80 »

Hlavne se mi na tomhle webastu libi, jak de tichoucce. Mel sem taky bufika v seatu a ten kdyz bezel, tak se myslel, ze nade mnou startuje tryskac jakej to byl cvrkot. Kdyz sem koupil Kiu, tak sem hoodne dlouho myslel ze to proste nechodi, protoze jsem nic neslysel. Zadnej pronikavej zvuk turbiny se nekonal. Az jednou jsem rano cekal na krizovatce a najednou sem si vsiml, ze mi de nejakej kour od praveho predniho kola. Za krizovatkou jsem zastavil a teprve tehdy jsem ho slysel, jak jenom tak tise bezi :-)
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
zberko
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 06, 2008 10:02 am

Re: nejazdim>> motor znie inak..

Příspěvek od zberko »

Tomas80 píše:Hlavne se mi na tomhle webastu libi, jak de tichoucce. Mel sem taky bufika v seatu a ten kdyz bezel, tak se myslel, ze nade mnou startuje tryskac jakej to byl cvrkot. Kdyz sem koupil Kiu, tak sem hoodne dlouho myslel ze to proste nechodi, protoze jsem nic neslysel. Zadnej pronikavej zvuk turbiny se nekonal. Az jednou jsem rano cekal na krizovatce a najednou sem si vsiml, ze mi de nejakej kour od praveho predniho kola. Za krizovatkou jsem zastavil a teprve tehdy jsem ho slysel, jak jenom tak tise bezi :-)
AQhoj, ja mám Sorento krátko, asi rok ...ale zaujalo ma to, čo píšeš, že si si vsimol dym z pravého predného kolesa.....vieš teda z čoho to bolo ?
ďakujem.....
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: nejazdim>> motor znie inak..

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj
No u Sorentika jsem si toho vsimnul jenom jednou pak uz zase nic, takze to je v pohode. Precijenom se v bufiku spaluje nafta, takze to muze obcas zacoudit. Co mam zkusenosti z minuleho auta kde jsem mel bufik, tak tam to po case zacalo hulit dost fest. Zpocatku jsem z toho byl vcelku vyvalenej, protoze to vypadalo jako kdyby to auto dole horelo. Mrknu jsem pod auto a z vejfuku bufika se valila strasna halda koure. Dal jsem to do servisu, protoze do toho uz jsem se neodvazil vrtat sam a tam mi rikali ze bud bejva zasekana takova nejaka sitka vevnitr bufiku a nebo je v haji svicka. Rozhodili to a zjistili tu svicku, tak ji vymenili a od te doby to zas makalo jak ma :D
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Odpovědět