chiptuning

wam
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 02, 2008 11:33 am

chiptuning

Příspěvek od wam »

dlouho jsem premyslel jestli nacipovat 1.6 benzin Sportywagon nebo ne. Nakonec jsem to nechal nacipovat a jsem s tim velice spokojeny. Tah jako CRDIcko, zrychleni jako dvoulitr, nizsi spotreba, klidnejsi beh motoru......jestli mate nekdo zajem o info tak se ozvete. Mne se tato investice urcite vyplatila (90000km rocne). Zatim ahoj
Reklama
 

martinzubo
Příspěvky: 51
Registrován: pon bře 19, 2007 5:22 pm

Příspěvek od martinzubo »

Najlepsie by bolo keby si to dal na valcovu brzu a nechat to odbrzdit aby bolo vidiet aky to ma priebeh vykonu a krutiaceho momentu voci serii.
Ja som mal nacipovane predosle auto, ale to bol maly objem motora takto nebolo az tak citit, mozno trosku do kopca.
Skus napisat ze kolko ti povedali ze o prida kw/Nm a za kolko.
Kia Cee'd 1.6 EX, autom. klima
wam
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 02, 2008 11:33 am

Příspěvek od wam »

Melo by to byt o 14kw nahoru a krutak by se mel pohybovat kolem 190Nm. Kolega si tam nechal delat zaroven se mnou VW caddy 1.6 benzin a nemuze si to vynachvalit. Nevim jak tobe, ale mne se zda ta seriova 1.6ka lina. Jede to az nad 4OOO otacek. Co to mam nachipovane tak je s tim radost jezdit....pekne to tahne uz od spodu, kolikrat pri predjizdeni ani nepodrazuju. Meli na to 40procent slevu, tak to stalo asi kolem deseti, jinak je to myslim za 14tisic. Mel jsem z toho tochu strach ze to nebude mit efekt.....ale je to super. Delal jsem to u ABCtuning v brne a bylo to za chvilku. Muzes tam dat sportovni vzduchovy filtr (3KW), muzes vyhodit katalyzator(taky 3kw), ale efekt bude v porovnani s timhle nulovy. Na brzdu by to bylo samozrejme idealni, ale nemam moznost. To auto ted proste chce jet........
Luiz
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 27, 2008 10:43 pm

Záruka

Příspěvek od Luiz »

Jak je to se zárukou ? Neztratil "díky" tomu záruku na motor ??? Pochybuju, že ti bude pokračovat když jsi motor možná předimenzoval na výkony na který není stavěný...
Fiko
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 26, 2007 10:29 pm

Příspěvek od Fiko »

martinzubo
Příspěvky: 51
Registrován: pon bře 19, 2007 5:22 pm

Příspěvek od martinzubo »

Aha, tento clanok som uz cital v jednom nemenovanom slovenskom casopise. :D
Pan dotycny wam je asi "pracovnik" spominanej firmy.
Kia Cee'd 1.6 EX, autom. klima
Fiko
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 26, 2007 10:29 pm

Příspěvek od Fiko »

Aj ja si to myslim, prae preto som to sem dal.
wam
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 02, 2008 11:33 am

Příspěvek od wam »

panove to je urazlive. chtel jsem vam jen rici sve zkusenosti s chiptuningem 1.6 benzin kia sportywagon. Delam ve firme ktera spravuje cesty a mel jsem proste financni limit na auto. Porovnaval jsem a porovnal...nechal si nacenit od altei, pres astru az po focusa ale samozrejme stale nejlepe vychazel ceed sportywagon....i kdyz priste bych ho vzal radeji od nejakeho jineho dealera. Muzete si nechat zdvihnout vykon od jakekoliv jine firmy....ja mam zkusenost pouze s touto a po internetu jsem peclive vybiral dlouhou dobu...i na techto strankach, kde to bylo oznaceno za zbytecne. Ted vim ze je to proste obrovsky rozdil....asi bych taky neveril kdybych nemel osobni zkusenost. Mne to firma zaplatila, takze jsem de facto nesel do zadneho rizika a proto sly i zabrany trochu stranou. Bylo mi receno a i pisemne dano ze pri problemech s motorem mam 5 let zaruku na software a pred reklamaci u autorizovaneho dealera mi bez problemu daji zpet puvodni software ridici jednotky motoru. Staci si danou firmu jen projet na internetu a sami uvidite jestli ji duverovat nebo ne. Mne to zvyseni nabidl i servisni technik v autosalonu ale podstatne drazsi. Predtim jsem mel skodu octavia 1 TDI 81kw, nechipovanou a pak i druhou chipovanou a byl to taky obrocky rozdil. Vim ze lide kteri s tim nemaji zkusenosti neveri, ale diesel chipuje kazdy...prida tlak na turbu a auto skutecne jede lip----turbo jde ale do haje a to Vam nikdo nerekne. Dulezite je ale zmenit software ridici jednotky a najit nekoho kdo to umi i u benzinu bez preplnovani. To je dulezite. Auto jsem si vybiral sam dle financnich prostredku a kdyby jich bylo vice tak si vyberu zase oktavku......bohuzel byl limit. Odmitam jakakoliv narceni a jsem ochoten se setkat osobne s lidmi kteri maji pochybnosti o mych slovech. Jezdim hlavne cesko ale obcas se dostanu i na slovensko.......auto ma u mne zivotnost asi tri roky.....kazdy at si potom udela usudek sam.
wam
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 02, 2008 11:33 am

informace

Příspěvek od wam »

Jen bych poprosil, aby tady na to tema reagovali lide kteri se skutecne zajimaji...a ne jen nejaci radoby odbornici podle jednoho clanku v casopisu.
Luiz
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 27, 2008 10:43 pm

Záruka

Příspěvek od Luiz »

Jak je to se zárukou ? Neztratil "díky" tomu záruku na motor ??? Pochybuju, že ti bude pokračovat když jsi motor možná předimenzoval na výkony na který není stavěný...
wam
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 02, 2008 11:33 am

zaruka

Příspěvek od wam »

pri problemech s motorem ti firma nahraje zpatky tvuj stary software do ridici jednotky. Prijedou, za 5 minut prehrajou software a je to. Na zmenu v jednotce ti prijdou jedine pri zkoumani ve fabrice. Bezne na salonu nemaji sanci chiptuning zjistit. V oktavce jsem to mel a taky zadny problem. Jen mi servisak s usmevem rekl mi to pekne jede. Vykon motoru se zdvihne u benzinu asi o 15procent....motor ma vykonovou rezervu asi 25-30procent. Je moznost otevrit ten vykon uplne.....ale zivotnost motoru max 50000. Zalezi jak tomu slapes. Podle mne je 15%akorat.
jarosujo
Příspěvky: 23
Registrován: čtv led 03, 2008 9:09 am

Příspěvek od jarosujo »

Ja by som to neriskoval, urcite nie na aute ktore je v zaruke. Vela typov riadiacich jednotiek si pamata kazdy zasah a so spravnym softwerom sa to da zistit. Za tych 15% vykonu mi to nestoji. Cee'd su kupi clovek, ktory chce mat pokoj dalsich 5 rokov, co sa tyka platenia za opravy. Ak chcem robit tuning, kupim si starsi Nissan Skyline a mozem blbnut :-)
wam
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 02, 2008 11:33 am

taky nazor

Příspěvek od wam »

ja mam auto na tri roky.......pak mam stejne konec zaruky a firma kupuje dalsi....jinak souhlasim ze je to na kazdem jak se rozhodne :)
martinzubo
Příspěvky: 51
Registrován: pon bře 19, 2007 5:22 pm

Příspěvek od martinzubo »

Mas ty vobec Cee'da? Sak, auto ma totiz 5/7 rocnu zaruku ... len tak medzi recou :wink:
Kia Cee'd 1.6 EX, autom. klima
Archy
Příspěvky: 16
Registrován: sob led 19, 2008 8:33 pm

Příspěvek od Archy »

on vravel ze najazdi 90 000 km rocne, ked som dobre cital, takze zaruku ma len 3 roky (270 000km). a wam tebe radim, daj si to odbrzdit a ukaz graf, lebo bud pracujes pre tu firmu alebo ti asi natlacili kaleraby do hlavy. nebol by si prvy. samozrejme nie k nim na brzdu ale na nejaku inu.
Odpovědět