Denni sviceni - zapinano automaticky

Archy
Příspěvky: 16
Registrován: sob led 19, 2008 8:33 pm

Denni sviceni - zapinano automaticky

Příspěvek od Archy »

Zdravim,

chcem sa opytat, ako riesite denne svietenie? V predajni mi povedali, ze mozem nechat svetla zapnute a ze oni sa po minute sami vypnu. Mne sa ale nepaci, ze sa zapnu pred nastartovanim, co podla mna ma zly vplyv na baterku, starter a ziarovky. Hladal som nejaky modul denneho svietenia na Ceeda, ale nic take som nenasiel. Vyriesil niekto uz problem automatickeho zapinania svetiel po nastartovani?
Reklama
 

Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

čemu by to vadilo? startují a jezdí takhle všichni..
cee´d a nejen on, má tzv. batery saver, který, v okamžiku, startu odpojuje rádio, světla a jiné věci které odebírají proud z batery a tudíž starér může z baterky tahat proud který potřebuje :) aniž by baterka trpěla...
Fiko
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 26, 2007 10:29 pm

Příspěvek od Fiko »

Mne sa to tiez nepaci, ked tam nahodim xenony tak to asi zrusim, lebo xenonom skodi take caste zapinanie/vypinanie.
Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

pak jedině časovací relé, které odloží rozsvícení světel např. o xx vteřin...
GVG
Příspěvky: 28
Registrován: pon srp 13, 2007 6:48 pm
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GVG »

Automatické zapnutí zrušíš, pokud vrazíš jakoukoli pojistku do pojistkovky do pozice označené DLR. Mě zase štvalo, že se mi nerozsvítila přístrojovka při automatické aktivaci. Jezdím často večer, takže to stejně musím zapnout ručně. A ještě ke všemu to při zapínání problikne, což určitě nemá dobrej vliv na žárovky.
Petos
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 12, 2007 2:22 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petos »

GVG píše:Automatické zapnutí zrušíš, pokud vrazíš jakoukoli pojistku do pojistkovky do pozice označené DLR. Mě zase štvalo, že se mi nerozsvítila přístrojovka při automatické aktivaci. Jezdím často večer, takže to stejně musím zapnout ručně. A ještě ke všemu to při zapínání problikne, což určitě nemá dobrej vliv na žárovky.
Mam Xenony a resim to pres den takto:
prepinac svetel mam v poloze vypnuty.
nastartuji a svetla se rozsviti az po nastartovani.

V noci, nebo kdyz nevidim na palubku, tak rychle otocim packou svetel do polohy tlumena. Vybojka ani neblikne (nepohasne).
Kdyz vypinam klicek, tak vypnu potom i vypinac svetel.

Takto jsem se to naucil diky Xenonum a nevadi mi to.
Kia Cee'd 1.4 EX, ALU, ESP
Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

petos:jelikož cee´dem nejezdím, tak nevím kdy světla svítej při nenastarovaným motoru... ale kdyby to bylo, tak jak uvádíš, jakožto tak asi je, tak je to logické :) prostě si normálně rozsvítíš světla...
Archy
Příspěvky: 16
Registrován: sob led 19, 2008 8:33 pm

Příspěvek od Archy »

co sa stane ked dam poistku do DLR?

ja chcem, aby sa mi svetla zapinali automaticky po nastartovani. a nebolo by odveci, keby sa vypinali po vytiahnuti kluca. mne sa zapinaju automaticky, len ked ich necham v polohe zapnute a aj to sa zapinaju uz pred nastartovanim.

co sa tyka toho, ze svetla musite zapinat v noci rucne kvoli palubke, tak to je dolezite, lebo ak je tam nejaky modul denneho svietenia tak moze zlyhat a nastane uplna tma. a to v 90km/h nie je nic prijemne.
GVG
Příspěvky: 28
Registrován: pon srp 13, 2007 6:48 pm
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GVG »

Aha, no když dáš pojistku do DLR, tak tu automatiku celou zrušíš...
Archy
Příspěvky: 16
Registrován: sob led 19, 2008 8:33 pm

Příspěvek od Archy »

No Petos pise, ze sa mu to zapina automaticky po nastartovani, ked ma svetla v polohe vypnute. A to by ma zaujimalo, ako toho dosiahol.
Archy
Příspěvky: 16
Registrován: sob led 19, 2008 8:33 pm

Příspěvek od Archy »

Petos, hmmm ???

co sa tyka mna, mam ceed sw od januara a ziarovky svietia aj pri startovani (nevypinaju sa), palubka sa mi rozsvecuje hned ako dam klucik do zapalovania. Svetla sa mi automaticky zapnu jedine ked ich necham zapnute, vypnem motor, pockam minutu kym sa vypnu a potom otocim klucikom. Neviem ci mame ine auta alebo v com je rozdiel. Denne svetla su stretavacie svetla, nie?
MP1
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 27, 2007 2:57 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvek od MP1 »

Archy píše:No Petos pise, ze sa mu to zapina automaticky po nastartovani, ked ma svetla v polohe vypnute. A to by ma zaujimalo, ako toho dosiahol.
Dosiahol to tak, že jeho on je Čech. A všetky české autá už majú aktivované denné svietenie. Lebo to je už u nich zákonná povinnosť celý deň svietiť.

A Ty si Slovák. A my Slováci nemáme denné svietenie aktívne. Skús sa spýtať v servise, či Ti ho nezaaktivujú cez diagnostiku.
1.6 EX AT
GVG
Příspěvky: 28
Registrován: pon srp 13, 2007 6:48 pm
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GVG »

Vždyť píšu - vyndej pojistku z pozice DLR a tím si aktivuješ světla. DLR=Day Light Running lights
Archy
Příspěvky: 16
Registrován: sob led 19, 2008 8:33 pm

Příspěvek od Archy »

no neviem preco mi toto nepovedali rovno pri predaji, lebo som sa na denne svietenie pytal (ze sa to da aktivovat vytiahnutim poistky). rovnako aj manual je v tomto znacne strucny. dik za radu, vyskusam.
GVG
Příspěvky: 28
Registrován: pon srp 13, 2007 6:48 pm
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GVG »

Dej pak vědět :)
Odpovědět