Nové Sorento - nejasnosti

Odpovědět
MaYo1
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 08, 2006 6:39 pm

Nové Sorento - nejasnosti

Příspěvek od MaYo1 »

Zdravím všetkých.

Špekulujem o kúpe nového Sorenta (II) 2.5 CRDi EX. Má už s ním niekto skúsenosti? Zaujíma ma:
- aká je reálna spotreba (mesto/mimo mesta/priemer)?
- ako správne zabehúť motor?
- nie sú v problémy s turbom? (leto, zima)
- neblbne elektrika?
- ako sa chová auto pri ťahaní prívesu? (odporúčate vypnúť ESP ? - rozhúpanie prívesu)
- o koľko sa dá zvýšiť výkon po chiptuningu (akcelerácia)?
- aký pohon je lepší EST alebo TOD?

Prosím dajte nejaké info, lebo sa mi fakt zdá, že Sorento je "najgeniálnejšie" auto :lol: , pretože majitelia s ním nemajú absolútne žiadný problém (čo sa mi nezdá). Takže píšte, nech viem do čoho idem. Dík.
Reklama
 

creater
Příspěvky: 28
Registrován: úte zář 19, 2006 4:49 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Sorento - nejasnosti

Příspěvek od creater »

mám 2,5CRDI EX A/T, reálná spotřeba je u automatu kolem 8,5-9 litrů, nejen při zajíždění hlavně pořádně ohřát ale to je u všech nafťáků stejný, turbo bez problémů (najeto 65 tisíc), elektrika neblbne, přívěs netahám, auto mám v záruce-chiptuning neřeším, pohon mám EST, bez problému, pohon zadních kol s připojitelným předkem-pokud jsou dobré podmínky šetří palivo, protože neroztáčí 4x4 zbytečně. Jinak auto je bez závad po celou dobu, kromě výměny předního diferenciálu v záruce kvůli úniku oleje, nový dif tu byl za 2 dny po přistavení auta do servisu a oprava trvala celkem týden.
MaYo1
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 08, 2006 6:39 pm

Creater - Dík za info.

Příspěvek od MaYo1 »

Ďakujem, že si sa ozval. Je lepšie prečítať si postrehy od niekoho, kto má na Sorente najazdené niekoľko desiatok tisíc km, ako pozrieť si krátky test auta v médiách po najazdení pár km.
creater
Příspěvky: 28
Registrován: úte zář 19, 2006 4:49 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Creater - Dík za info.

Příspěvek od creater »

není zač, on si koupil bratr v roce 2005 Sorento nový a jezdilo se mi s tím pěkně tak jsem si ho koupil taky, on má najeto 50.000km bez závady a já kromě toho diferenciálu taky nic :wink:
Kia Sorento 2.5CRDi EX A/T-mám ho rád :-)
greenca
Příspěvky: 15
Registrován: pát lis 23, 2007 10:01 pm
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Sorento - nejasnosti

Příspěvek od greenca »

MaYo1 píše:Zdravím všetkých.

Špekulujem o kúpe nového Sorenta (II) 2.5 CRDi EX. Má už s ním niekto skúsenosti? Zaujíma ma:
- aká je reálna spotreba (mesto/mimo mesta/priemer)?
- ako správne zabehúť motor?
- nie sú v problémy s turbom? (leto, zima)
- neblbne elektrika?
- ako sa chová auto pri ťahaní prívesu? (odporúčate vypnúť ESP ? - rozhúpanie prívesu)
- o koľko sa dá zvýšiť výkon po chiptuningu (akcelerácia)?
- aký pohon je lepší EST alebo TOD?

Prosím dajte nejaké info, lebo sa mi fakt zdá, že Sorento je "najgeniálnejšie" auto :lol: , pretože majitelia s ním nemajú absolútne žiadný problém (čo sa mi nezdá). Takže píšte, nech viem do čoho idem. Dík.

s tím chip tuningem bych byl opatrný kvůli záruce a když už to musí byt ,tak bych počkal až bude auto zajetý
Odpovědět