Jake zimni gumy a jake k nim disky?

Odpovědět
calvus
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 03, 2006 9:33 pm
Bydliště: Ostrava

Jake zimni gumy a jake k nim disky?

Příspěvek od calvus »

Muze nekdo poradit novemu majiteli co presne a kde nejlip poridit?
Chceme koupit rovnou disky s gumami a kola samozrejme nechat vyvazit.
Budem si je pak prehazovat sami.
Tohle auto mame teprve mesic a bohuzel jsme jej kupovali tesne pred zimou, tak ted resime druhou sadu kol a gum.
Muze nam nekdo dat solidni tip?
Jsme z Ostravy. Dik vsem Picanterum :lol:
Reklama
 

hoja
Příspěvky: 14
Registrován: pon srp 07, 2006 3:25 pm

zimné gumy

Příspěvek od hoja »

Ahoj, neviem či to ešte bude aktuálne, ale ak áno, choď na www.rajpneu.cz, myslím, že majú najlacnejšiu ponuku a služby. Pred pár dňami som riešil podobný problém a do dvoch dní som mal doma gumy. Dúfam, že som pomohol.
HoJa
hoja
Danny
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 21, 2006 3:41 pm
Bydliště: Štramberk

Příspěvek od Danny »

Já to řešil takže jsem na plecháče obul zimní a na léto koupím elektrony dnes mi v Lubině u Kopřivnice nabídli 14palcové disky alesio za 1680,- a ještě jsemsi vybral ze tří možností a nazuju naně 175_60_R14 gumy a není co řešit. PS: ty gumy co jsem mělna autě při koupi se za rok sjely komplet.
bagounek
Příspěvky: 21
Registrován: úte srp 08, 2006 4:20 pm

Zimní pneu 155/65 R14

Příspěvek od bagounek »

Dle techničáku by tam neměly být a asi až pojedu za rok na technickou tak tam budu muset dát zpět letní abych prošel, ale koupil jsem velikost 155/65 R14 místo originálů 165/60 R14. Pneumatika je přibližně stejně vysoká, akorát je o něco užší. A výhody? Zaprvé jdou užší, což si myslím, že je na zimu lepší, dále jsou určitě v téhle velikosti lépe k sehnání za lepší cenu takže levnější tak o 300 až 500, než co my nabízeli v autorizovaném servisu Kia za velikost 165/60 R14 nějaký Hankook, jejich nabídka byla kolem 1600,- a já je pořídil za 4500,- i s přezutím.

Mám tam teď Dunlop Winter Sport M2 155/65 R14

Původně jsem chtěl 165/65 R14, ale měl jsem strach jestli se tam vejdou a nebudou dřív v podběhách, tedy aspoň v těch předních, v zadních je místa dost. Podotýkám, že jsem je tam nezkoušel. Jestli na nich někdo jezdíte tak to sem napište. Zajímalo by mě to. Dík

Čau Jirka
bagounek
Příspěvky: 21
Registrován: úte srp 08, 2006 4:20 pm

Příspěvek od bagounek »

Taky jsem to tak udělal, na originál plecháče jsem teď přezul zimní a na léto koupím pěkný liťáky. například BORBET X8 dark, ale zas má rozměr 6x14, 14 je placů to tam pude ale šířka 6? Jaké máte zkušenosti, co máte vy?
bagounek
Příspěvky: 21
Registrován: úte srp 08, 2006 4:20 pm

Re: Jake zimni gumy a jake k nim disky?

Příspěvek od bagounek »

calvus píše:Muze nekdo poradit novemu majiteli co presne a kde nejlip poridit?
Chceme koupit rovnou disky s gumami a kola samozrejme nechat vyvazit.
Budem si je pak prehazovat sami.
Tohle auto mame teprve mesic a bohuzel jsme jej kupovali tesne pred zimou, tak ted resime druhou sadu kol a gum.
Muze nam nekdo dat solidni tip?
Jsme z Ostravy. Dik vsem Picanterum :lol:
Plecháče nejlépe na internetu nebo u hyundaie, maj je o něco levnější než kia
nocnik511
Příspěvky: 14
Registrován: čtv črc 19, 2007 12:16 pm

Příspěvek od nocnik511 »

...mám taky CRDi...čko a tam jsou 175/60 R14 od výrobce a čert ví,jak mi vyjde TK,tak abych si ušetřil záda,tak zimní jsem pořídil Pirelli 190SnowControl v tomto rozměru a dal na původní plechy, cena jedný 1386,-Kč :wink:
Naposledy upravil(a) nocnik511 dne stř lis 14, 2007 11:40 am, celkem upraveno 1 x.
nocnik511
Příspěvky: 14
Registrován: čtv črc 19, 2007 12:16 pm

Příspěvek od nocnik511 »

bagounek píše:Taky jsem to tak udělal, na originál plecháče jsem teď přezul zimní a na léto koupím pěkný liťáky. například BORBET X8 dark, ale zas má rozměr 6x14, 14 je placů to tam pude ale šířka 6? Jaké máte zkušenosti, co máte vy?

...někde jsem četl :roll: ,bylo to oficiální, že na picanto můžem s šířkou od 5 do 6....teď si ale nemůžu vzpomenout,kde to bylo.... :?:...já mám zálusk na MAM W2 Black, taky 6x14...ale zatím néjni ta správná dírka do nich vyvrtaná :( ...snad na jaře mi slíbili :?:
Odpovědět