Šampón ano nebo ne

Odpovědět
Tony
Příspěvky: 89
Registrován: ned led 28, 2007 3:46 pm
Bydliště: Nošovice

Šampón ano nebo ne

Příspěvek od Tony »

Mám dotaz lidičky, mýt šampónem kastlu nebo ne? mám auto více jak 4 měsíce a stjí trvale venku na slunci + má za sebou 2týdny v rozpálené Itálii. tak si tak myslím že by ten lak měl být už dostatečně vytvrdnutý ne? někdo mi totiž říkal že první aspoň půl rok by se měl mýt jen vodou, myčka samozřejmě ne. tak nevím... majitelé kteří myli už šampónem poznali jste nějaký rozdíl??? a prodejci co vy si o tom myslíte??? díky za info.
P.S: ty mušky a spol. totiž vodou dolů nejdou a taky se tak pěkně nelesklne :-(
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+ béžový prostě kocourek :-)
Reklama
 

Beda
Příspěvky: 66
Registrován: stř kvě 02, 2007 7:31 pm
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beda »

Prodejce mi doporucoval, aby s autem nejezdil nejmene rok do mycky. Takze ho jednou za mesic vezmu a vydrhnu ho ruco. Pouzivam sampon s voskem, aby se alespon trosku lesklo :) Jinak ani obyc sampon ti na musky nepomuze, jsem jednou drhnul predek pres 1h. To by jsi musel pouzivat specialni sajrajty, ktery je rozpoustej, tak jako na asfaltove skrvny. Nedoporucuju ani houbicky s jednou tvrdou stranou, tim si leda poskrabes lak (i kdyz jde to s nima fajn dolu :roll:). Protoze drhnutim predku zabijes spousta casu, tak ani ja uz se tomu tak nevenuju. Maximalne odru velke mrtvolky, viz. foto Obrázek ktere najdu na predku :shock:
Omlouvam se, ale na tomto foru uz budu aktivni minimalne, najit mne muzete na jinem foru :)
Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

asi takhle....nove auto by nemelo cca prvni rok do mycky, ano...
umyt auto rucne da sice praci, ale vysledek je lepsi nez z mycky
nejlepsi je asi pouzit saponaty s voskem, ktere na aute vytvori film a auto se stane lesklejsi
no a na musky? vyborna vec je silonova ponozka....ukradnete drahe polovicce jednu z supliku tak aby to nepoznala a muzete umejvat cumacky vasich milacku bez vetsi namahy.... jeste pro vyssi ucinost sudani musek je pouziti teple vody...
Naposledy upravil(a) Lukáš dne sob zář 22, 2007 6:13 pm, celkem upraveno 1 x.
Tony
Příspěvky: 89
Registrován: ned led 28, 2007 3:46 pm
Bydliště: Nošovice

Příspěvek od Tony »

a neměl bys nahodou tip na nějaký dobrý šampon s voskem, za normalni cenu? co mam starý,myl jsem s nim minule auto, už je starší a takový no nic moc. nechci aby se mi potom změnil třeba odstín laku.
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+ béžový prostě kocourek :-)
Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

Umejvám nová auta a lesk jak s**ně...a když přijede někdo kdo chce auto jenom prostě umejt, tak to vemu taky tím a zákazník hledá své "špinavé" auto :)
Naposledy upravil(a) Lukáš dne sob zář 22, 2007 7:11 pm, celkem upraveno 1 x.
Beda
Příspěvky: 66
Registrován: stř kvě 02, 2007 7:31 pm
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beda »

Tony píše:a neměl bys nahodou tip na nějaký dobrý šampon s voskem, za normalni cenu? co mam starý,myl jsem s nim minule auto, už je starší a takový no nic moc. nechci aby se mi potom změnil třeba odstín laku.
Ja pouzivam sampon s voskem od TurtleWax viz. treba http://www.aaaautoboxy.cz/store/goodsde ... tmentID=62
Omlouvam se, ale na tomto foru uz budu aktivni minimalne, najit mne muzete na jinem foru :)
Wampa
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 11, 2008 11:11 pm

Příspěvek od Wampa »

U nas je jedna mycka kde zrusili automaticku linku a je tam chlap co to umyva wapkou. Mysli sa aj toto ako rucne umyvanie ???
Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

Já beru ruční mytí že si vezmu do ruky houbu a už jedu místo vedle místa :wink:
Odpovědět