Žhavící svíčky

Odpovědět
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Žhavící svíčky

Příspěvek od Zdrahy »

S nástupem nízkých teplot začalo auto nějak blbě startovat - zakoktává se . Baterka má 12,5V, ta bude doufám ještě OK, takže jsem rovnou objednal 4 žhavící svíčky NGK Y-508J. Je něco na co bych si měl dát při výměně pozor?
Reklama
 

1tomas2
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 17, 2014 7:51 pm

Re: Žhavící svíčky

Příspěvek od 1tomas2 »

jo ted mi to dělaly, 2 se ukroutily tak to bylo zakarbonovaný takže opatrně dostavali to ven po milimetrech,tuknout nastartovat a znova zůstane tam jen ta špička a musí vystřelit hrály si s tim celé odpoledne Tom
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Žhavící svíčky

Příspěvek od BobekRob »

Překvapily mne ty rozdíly v cenách :shock:
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=NGK ... a%20Y-508J
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Žhavící svíčky

Příspěvek od Zdrahy »

Dnes to dorazilo, tak jsem se do toho pustil - všechno v pohodě, jen u 1 válce je ta žhavící svíčka umístěná tak, že jsem ji nevytáhl :( Musel bych sundat takový držák, který nic nedrží, ale je na dvou šroubech ke kterým bych se dostal jen kdybych sundal altík, jenže to znamená povolit řemen... dal jsem ji zpátky a vyměnil pouze 3 s tím, že to po novém roce hodím do servisu. Ven sly všechny dobře, 3 jsou mrtvý a jedna napůl.. nedivím se, že to v zimě chytalo hůř :)
V servisu mi tu jednu vymění za hodinku, doma se mi nechtělo lézt pod auto, jinak bych je už měl všechny :)
zdenekaa
Příspěvky: 46
Registrován: pon říj 14, 2013 8:22 am
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavící svíčky

Příspěvek od zdenekaa »

Zdrahy píše:Dnes to dorazilo, tak jsem se do toho pustil - všechno v pohodě, jen u 1 válce je ta žhavící svíčka umístěná tak, že jsem ji nevytáhl :( Musel bych sundat takový držák, který nic nedrží, ale je na dvou šroubech ke kterým bych se dostal jen kdybych sundal altík, jenže to znamená povolit řemen... dal jsem ji zpátky a vyměnil pouze 3 s tím, že to po novém roce hodím do servisu. Ven sly všechny dobře, 3 jsou mrtvý a jedna napůl.. nedivím se, že to v zimě chytalo hůř :)
V servisu mi tu jednu vymění za hodinku, doma se mi nechtělo lézt pod auto, jinak bych je už měl všechny :)
Zdravím,
vyměnit je třeba všechny, protože ta poslední ti může dělat problémy, ale samozřejmě neznamená, že ti to na ty tři nechytne...
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Žhavící svíčky

Příspěvek od Zdrahy »

před cca 2-3 týdny mi auto začalo startovat čím dál tím hůř. Točí, ale trvá čím dál tím déle než chytne. Motor jakmile chytně jede dobře, tento týden jsem se s ním otočil do Bulharska a až na starty vše OK. Dnes jsem zkusil startovat připojený přes kabely na jiné, nastartované auto abych vyloučil že mi odchází článek v baterce a klesá napětí při zátěži - bohužel se chová úplně stejně. Žhavící svíčky jsou měněné a chytá to blbě i když je to teplé :x máte někdo nějaký nápad? Na vštřiky a palivovou soustavu to moc nevidím, protože jinak jede normálně a nepozoruju ztratu výkonu. v ECU žádná chyba..
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Žhavící svíčky

Příspěvek od Zdrahy »

takže po příjezdu z Bulharska jsem naložil rodinu a odjel do Jizerek. Druhý den naložím lyže, rodinu a už jsem nenastartoval.. Vzhledem k dovolené to řešila odtahovka, servis a výsledek 2 nové vstřiky jářku za 20000,- jj na vrakáči bych sehnal levnější (jenže by taky mohly odejít po pár km) a repase by stála polovinu (jenže na počkání se nerepasuje). K tomu mi když už to tam bylo rovnou vyměnili horní pravý rameno, 2 silentbloky a tyčky stabilizátoru.. s prací, testem vstřiků, geometrií a těma vstřikama se mi dovolená prodražila o 30 tisíc.. dobrý auto.. takový spolehlivý :)
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Žhavící svíčky

Příspěvek od TommyBoy »

To je fakt smula...ale tak trochu sis to odlozil na dovolenou :-)

Co mas za rocnik a aktualni najezd?
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Žhavící svíčky

Příspěvek od Zdrahy »

ročník 2004, koupil jsem ho z DE s cca 140000 a teď má cca 186t. Chápu že to není nový auto a investicím do údržby se nebráním, nicméně je to první auto co mě někde nechalo :(
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Žhavící svíčky

Příspěvek od viktor »

To tě pán Bůh trestá za to,že se nemodlíš.
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Žhavící svíčky

Příspěvek od Zdrahy »

Já vím...
Uživatelský avatar
faustpinballer
Příspěvky: 8
Registrován: úte kvě 13, 2014 3:21 pm

Re: Žhavící svíčky

Příspěvek od faustpinballer »

1tomas2 píše:jo ted mi to dělaly, 2 se ukroutily tak to bylo zakarbonovaný takže opatrně dostavali to ven po milimetrech,tuknout nastartovat a znova zůstane tam jen ta špička a musí vystřelit hrály si s tim celé odpoledne Tom

Pravda,po roce,co tam jedna zůstala ukroucená mi v létě vystřelila a udělala v kapotě solidní důlek :D Nemít náhradní s sebou,tak jsem zůstal v PL stát.
Koho psa jíš,toho píseň pěj...
Odpovědět