ohromná spotřeba sorento 3:5 žere i trávu kolem silnice

Odpovědět
soustov
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 20, 2014 8:46 pm

ohromná spotřeba sorento 3:5 žere i trávu kolem silnice

Příspěvek od soustov »

dobrý den potřebuji pomoc na lpg mám spotřebu 23 litru na 100 km a u benzinu kolem 22 litru při jízdě na benzin je normálně vidět jak klesá ručička palivoměru -diagnostika nic jen jednou chyba chudá směs to smazaný ale stále brutální spotřeba nevíte kde by mohla být chyba - jízda kolem 1OO km_H dálka :(
Reklama
 

TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: ohromná spotřeba sorento 3:5 žere i trávu kolem silnice

Příspěvek od TommyBoy »

Hm... nemam benzin, ale tipoval bych to na cidla teploty vzduchu, oleje nebo lambda sondy (nevim jestli ma vahu vzduchu).
Projdi si pres diagnostiku, jestli to ukazuje realna cisla.
Tipoval bych ze si auto mysli ze mas studeny motor. Pripadne zkus odpojit akumulator na par minut a resetovat ridici jednotku, ale tam asi chyba nebude.
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Amalfi
Příspěvky: 24
Registrován: čtv srp 21, 2014 12:15 pm
Bydliště: Ostrava

Re: ohromná spotřeba sorento 3:5 žere i trávu kolem silnice

Příspěvek od Amalfi »

JJ cidlo teploty okolniho vzduchu, vaha vzduchu, lambda sonda, nebo snimac teploty hlavy valce - to vse ovlivnuje rozhodovani ridici jednotky o tom jak ma byt bohata smes.
Ta hlaska znamenala ze byla smes vyhodnocena jako chuda - tak tam dava vice benzinu - takze jednoznacne to bude vadny nektery snimac.
Kia Ceed 1.6 od 6.9.2014
Kia Carens od 20.6.2014
Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Mivec od 23.12.2011
soustov
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 20, 2014 8:46 pm

Re: ohromná spotřeba sorento 3:5 žere i trávu kolem silnice

Příspěvek od soustov »

diagnostika říká teplota ok maf senzor má nějaký průtok ale nevím origo data a lambdy v pohodě regulujou napětí na výstupu nemá někdo komplet data na porovnání každý píše že mu to žere do 14 l
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ohromná spotřeba sorento 3:5 žere i trávu kolem silnice

Příspěvek od viita »

Může ti to někde na sání přisávat falešný vzduch, třeba okolo hřídele klapek obtoku , nebo v háji některý katalyzátor-y.
Záleží jak kvalitní diagnostikou načítáš.Taky některá z O2 senzorů-lambdy.Jinak benzín za 13,3l a plyn za 15,6l dlouhodobě (mám najeto 320 tis.)
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
soustov
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 20, 2014 8:46 pm

Re: ohromná spotřeba sorento 3:5 žere i trávu kolem silnice

Příspěvek od soustov »

klapky mám udělaný nový jen jsem měl ty gumový mezikroužky pryč tak jsem tam nechal udělat bronzový pouzdra ale už bez ucpání mezery mezi hřídelkou a pouzdrem - malý půlměsíc myslel jsem že by to nemohlo tolik vadít xxxxx jinak kdy se vám otvírají klapky obtoku mě tak ve 2800 otáček dnes najeto 490 km s vlekem 1800 kg spotřeba 24 l lpg na 100 km a trochu začel asi brát olej
Odpovědět