Vybruje mi auto

Odpovědět
Miloš
Příspěvky: 6
Registrován: sob lis 08, 2014 12:55 pm

Vybruje mi auto

Příspěvek od Miloš »

Caute. Prosim vas o radu. Som zufali uz. Mam sorento 2.5 D 125 kw r.v. 11.2006, vybruje mi cele auto na 3,4,5 pri otackach od 1800 do 2400 a potom to prestane... Co to moze byt? Mam komplet novu spojku, repas kardanov, homo. klby nemaju ziadnu volu,nove horne ramena...
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Vybruje mi auto

Příspěvek od Jirka N. »

Těžká rada na dálku, ale byly i případy kdy tento jev byl dán utažením kol pneumatickým utahovákem. Je to k nevíře, ale praxe to ukázala a když se dotahujou ručně a přesným momentem tak problém není. Je to vyzkoumáno dluhodobě v cizině.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Miloš
Příspěvky: 6
Registrován: sob lis 08, 2014 12:55 pm

Re: Vybruje mi auto

Příspěvek od Miloš »

Jirka N. píše:Těžká rada na dálku, ale byly i případy kdy tento jev byl dán utažením kol pneumatickým utahovákem. Je to k nevíře, ale praxe to ukázala a když se dotahujou ručně a přesným momentem tak problém není. Je to vyzkoumáno dluhodobě v cizině.
Jirko to som vcera robil,dokonca skusal prehodit spatky 17 kolesa lebo teraz tam mam 16.A bolo to bez zmeny...
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Vybruje mi auto

Příspěvek od Jirka N. »

Ještě píšeš že máš komplet novou spojku,tedy dle tohoto lamelu,přítlačák a spojkový ložisko, ale důležitej je dvouhmotnostní setrvák, ten to může dělat taky.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Miloš
Příspěvky: 6
Registrován: sob lis 08, 2014 12:55 pm

Re: Vybruje mi auto

Příspěvek od Miloš »

Komplet som myslel komplet. Sak ma to stalo 2000€ a stale trase... Toto je ta vec... Neviem kde pokracovat...
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybruje mi auto

Příspěvek od viita »

Já bych to tipoval na hazejici přední kotouče. Jdou ti vibrace i do řízení-do volantu? Pak by to mohlo byt ono. Prekontrolovat na soustruhu pres hodinky.Jinak pokud jdou vibrace spíše od zadu ta to muže byt kardanka , treba upadle závaží z ni , to se taky stává. Počítám s tim, ze kontrola vyvážení všech kol na dvou nezávislých mistech proběhla. .. :wink:
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
Miloš
Příspěvky: 6
Registrován: sob lis 08, 2014 12:55 pm

Re: Vybruje mi auto

Příspěvek od Miloš »

Do volantu nie... Kolesa boli prevazene 3 krat... Kardanka? Co tym myslis? Ja rozmyslam uz nad takymi variantami ze mi stoho harasi... Silebloki motora,naprav a podobne discipliny...
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybruje mi auto

Příspěvek od viita »

Kardanová hřídel, to je ten nesmysl :wink: co to pohání zadní nápravu.Zkontrolovat vůle v kloubech- křížkách a taky jestli neupadlo závaží, každá se vyvyžuje je to takový čtvereček v části kde je trubka. Nic jinýho mně neanpadá, těžko léčit na dálku, vůbec pokud to popíšeš takhle obecně- něco mi vibruje" - jak- stupňuje se to s rychlostí, nebo to vymizí při zpomalení, nebo se to oébjeví při zrychlení, jde to od zadu od předu? Těžko pak radit. Taky sice můžeš mít kola vyvážená , ale můžou ti šmatlat- špadně sedí na bubnu/kotouči. Je potřeba zvednout, udělat přípravek, dát tam hodinky a změřit.
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
Miloš
Příspěvky: 6
Registrován: sob lis 08, 2014 12:55 pm

Re: Vybruje mi auto

Příspěvek od Miloš »

Kardany su kompletne zrepasovane. Popisem ti to...1 nic... 2 nic... 3 trase celim autom jak ked mas krive dysky, ale netrase z volantom,4 to iste a 5 trochu menej...
Miloš
Příspěvky: 6
Registrován: sob lis 08, 2014 12:55 pm

Re: Vybruje mi auto

Příspěvek od Miloš »

A vibruje to ked chces razantnejsiu jazdu... Ak je motor v maximalnom zabere ak pustis plyn vybracie zmiznu...
Odpovědět