auto nestartuje

Odpovědět
ITALE
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 19, 2014 9:35 am

auto nestartuje

Příspěvek od ITALE »

zdravim,koupil jsem si kia sorento.mám ji 3 dny a dlouho trvalo než mi to chytlo.ale ted nemužu vůbec nastartovat jen to toči a nic.posledni dva vstřiky jsou vlhké od nafty.ale ty jsem utahl a furt nic.filtry jsou nové a ani žadne kontrolky nesviti.problem je ten že se mi to stalo v Rakousku kde pracuju.tak prosim o nějakou rady at trošku vim co a jak at mě tady uplně neoškubou když to dám do servisu.obsach motoru 2.5 crdi automat rok vyr 2003.dik moc za odpověd
Reklama
 

zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: auto nestartuje

Příspěvek od zdeny65 »

ITALE píše:zdravim,koupil jsem si kia sorento.mám ji 3 dny a dlouho trvalo než mi to chytlo.ale ted nemužu vůbec nastartovat jen to toči a nic.posledni dva vstřiky jsou vlhké od nafty.ale ty jsem utahl a furt nic.filtry jsou nové a ani žadne kontrolky nesviti.problem je ten že se mi to stalo v Rakousku kde pracuju.tak prosim o nějakou rady at trošku vim co a jak at mě tady uplně neoškubou když to dám do servisu.obsach motoru 2.5 crdi automat rok vyr 2003.dik moc za odpověd
Ahoj,nic neopravuj a vrať jim to. To může být tisíc věcí. Dej na mojí radu. Jinak se z toho akorát posereš.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: auto nestartuje

Příspěvek od viktor »

Zdeňa má pravdu,určitě to máš pokažené.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: auto nestartuje

Příspěvek od Jirka N. »

Ano vrátit to rychle dokud to jde. Předchozí majitel věděl o tomto problému a tak to dal na prodej aby to nemusel draze léčit.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: auto nestartuje

Příspěvek od viita »

VRÁTIT-IHNED!!!
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: auto nestartuje

Příspěvek od zdeny65 »

Vidíš, jaký jsou názory. Uvědom si jedno a to, že kupuješ oproti osobáku offroad. Tady začíná to, že za díly zaplatíš ranec. A hlavně, jestli ta mrcha nechytá hned, tak vem nohy na ramena a prchej co to dá. A to platí i u břichoplazů. Jestli to nechytá, že je baterie v hajzlu,tak se nic neděje, to jsem měl třeba já. Prostě žádný výmluvy na naftu,kondenzát a podobný fígle. U tohohle monstra zahučíš do X tisíc ani neotevřeš dveře. Tak si vyber jiný Sorento a tenhle vrak jim vrať. Toť poslední rada, pak už se z toho nikdy nevyhrabeš.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: auto nestartuje

Příspěvek od Jirka N. »

Hlavně odborníka sebou, protože jinak je to sázka do loterie. Já takhle jel se známým až k Holandským hranicím a to kvůli tlumočení pro něho a on měl vyhlídnutou Toyotu Verso. Když jsem jí nastartoval tak chytla na tři válce a později se přidal další. Takže autorizovanýmu prodejci Toyoty jsem řelk že je to před smrtí a že to zájemce nekoupí. Sice dělal cenový korekce, ale co s vrakem 700 km od baráku. Takže jsme jeli domů. Naštěstí jako překladatel znám i techniku.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: auto nestartuje

Příspěvek od viktor »

ITALE,pokud ses už dokopal na tyto stránky,tak si je taky projdi.Pokud tu prasárnu musíš mít za každou cenu,je to tvoje volba.Tady zjistíš,co se na tom sere ( Fšecko) a další dotazy jsou de facto bezpředmětné.Pokud se ti to posralo už třetí den,tak nevím co od té hajtry očekáváš dál.Že je to jen muška zlatá ? HOVNO budeš makat jenom na opravy.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: auto nestartuje

Příspěvek od Jirka N. »

Problém bych viděl ve stáří auta a ne v Sorentu. Čekat u 11 let starýho auta že bude v 1a kondici je asi nesmysl, zejména když se jedná o jedno z prvních aut kde nebyly vychytaný všechny problémy.
Já s mojí 2008 jsem nadmíru spokojenej a 105 tkm bez závad a nákladů na opravy. Jen filtry a náplňě a to je vše. Hlavní je bezvadnej servis a ten si dělám sám a tak asi v tom je jádro spokojenosti. Vypozoroval jsem že servisy dokážou odpravit i jinak dobrou techniku a taky klamou u výměn náplní a to pak přináší problémy v budoucnu.
Dále nevědomost majitelů Sorenta jak se k němu chovat, viz problémy s pohonem 4x4. Když nečtou návod ať se pak nediví.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: auto nestartuje

Příspěvek od orangi »

Aby mne po troch dňoch auto skapalo, tak v tom momente nech si príde predavajúci poň. Však to nie je možné. Predávajúci na 100% vedel čo mu je.
ITALE
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 19, 2014 9:35 am

Re: auto nestartuje

Příspěvek od ITALE »

Ja to koupil od brachy,kupoval to jako nove a ja vtom taky jezdil.doted stim nebyl problém.ale už to mám v servisu a je to čidlo tlaku na liště co dava nftu do vstřiku.kdy by to bylo od někoho jiného tak mu to vratim
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: auto nestartuje

Příspěvek od viktor »

K tomu asi těžko něco dodat .....
Odpovědět