Brzdový kotouč

Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Brzdový kotouč

Příspěvek od JElen »

zdravíčko,
nevíte někdo kolik je minimální šírka brzdového koutouče??
abych věděl kdy je vyměnit :)

díky
Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
Reklama
 

BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Brzdový kotouč

Příspěvek od BobekRob »

Minimum je 8mm. Ne ?
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Brzdový kotouč

Příspěvek od Jirka N. »

Tloušťka kotouče je minimum 26 mm. :!:
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový kotouč

Příspěvek od JElen »

jirko a bere se to predpokladam i s mezerou uprostred vid ?
moc se v tom nevyznam tak se radsi blbe zeptam

dik
Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Brzdový kotouč

Příspěvek od Jirka N. »

Ano měří se jako celek a případný okraj kterej vytvoří destičky a je na venkovním průměru a znemožňuje přesné změření tloušťky kotouče se vymezí třeba podložkama. Jejich tlousťka se pak odečte od celkové míry a vyjde čistý rozměr tloušťky kotouče.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Brzdový kotouč

Příspěvek od TommyBoy »

Na autokelly jsem u tech kotoucu nasel tyto informace (k memu vozu rv 2007):

Predni:
tloušťka brzdového kotouče [mm]: 28,0
minimální tloušťka [mm]: 26,4

Zadni:
tloušťka brzdového kotouče [mm]: 20
minimální tloušťka [mm]: 18,4
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový kotouč

Příspěvek od JElen »

a ještě bych měl dotaz .....
co by jste mi doporucili za desticky a kotouce?
samozrejme jsem pred rokem koupil nejaky desticky a piskaj jak prase pri brzdeni.. takže neco co bude kampatibilni :)
Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
zdenekaa
Příspěvky: 46
Registrován: pon říj 14, 2013 8:22 am
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový kotouč

Příspěvek od zdenekaa »

JElen píše:a ještě bych měl dotaz .....
co by jste mi doporucili za desticky a kotouce?
samozrejme jsem pred rokem koupil nejaky desticky a piskaj jak prase pri brzdeni.. takže neco co bude kampatibilni :)
Zdravím,
no hlavně neber od STARLINE, tam by jsi měl z toho akorát "bolavou hlavu". Např. od ROADHOUSE neprohloupíš...
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový kotouč

Příspěvek od viita »

zdenekaa píše:
JElen píše:a ještě bych měl dotaz .....
co by jste mi doporucili za desticky a kotouce?
samozrejme jsem pred rokem koupil nejaky desticky a piskaj jak prase pri brzdeni.. takže neco co bude kampatibilni :)
Zdravím,
no hlavně neber od STARLINE, tam by jsi měl z toho akorát "bolavou hlavu". Např. od ROADHOUSE neprohloupíš...
Máš se Starline negativní zkušenosti? Sám osobně, nebo jsi jen slyšel?Starline je totiž v mnoha případech přejmenovaný originál druhé jakosti ( a vůbec to nemá vliv na kvalitu) takže mnohdy lepší než jiná druhovýroba- to mluvím z vlastní zkušenosti. Já mám tři auta, Sorento, Passata, a Peugeot 405, předtím Frontera. Po negativních zkušenostech s destičkama od zvučných druhovýrobních jmen používám už pouze Starline.K naprosté spokojenosti.Životnost bez problému a o cene nemá smysl se bavit.A že brzdám s při tahání 2t vleku dávám pokouřit :D
Ale je to jen moje zkušenost, ať si každý vyzkouší co chce :wink:
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Brzdový kotouč

Příspěvek od Jirka N. »

Já používám na jiných autech Ferodo a díky registraci mám dobrou cenu na brzdový díly. S kvalitou jsem spokojenější než s provýrobníma dílama brzd.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
zdenekaa
Příspěvky: 46
Registrován: pon říj 14, 2013 8:22 am
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový kotouč

Příspěvek od zdenekaa »

viita píše:
zdenekaa píše:
JElen píše:a ještě bych měl dotaz .....
co by jste mi doporucili za desticky a kotouce?
samozrejme jsem pred rokem koupil nejaky desticky a piskaj jak prase pri brzdeni.. takže neco co bude kampatibilni :)
Zdravím,
no hlavně neber od STARLINE, tam by jsi měl z toho akorát "bolavou hlavu". Např. od ROADHOUSE neprohloupíš...
Máš se Starline negativní zkušenosti? Sám osobně, nebo jsi jen slyšel?Starline je totiž v mnoha případech přejmenovaný originál druhé jakosti ( a vůbec to nemá vliv na kvalitu) takže mnohdy lepší než jiná druhovýroba- to mluvím z vlastní zkušenosti. Já mám tři auta, Sorento, Passata, a Peugeot 405, předtím Frontera. Po negativních zkušenostech s destičkama od zvučných druhovýrobních jmen používám už pouze Starline.K naprosté spokojenosti.Životnost bez problému a o cene nemá smysl se bavit.A že brzdám s při tahání 2t vleku dávám pokouřit :D
Ale je to jen moje zkušenost, ať si každý vyzkouší co chce :wink:
Tak samozřejmě že jsem odpovídal na základě zkušenností. Víš, ono stačí porovnat např. na jakém "papírovém plechu" jsou nalepeny pakny brzdového obložení od starlanu. Jinak, co se týče kvality materiálu od starlajn, tak ta je opravdu špatná. Pokud si namontuješ třeba kulový čep, tak ti vydrží pár tisíc kilometrů a je po něm. Samozřejmě, že je možnost reklamace, ale máš auto pořád na dílně a to myslím není to pravé, po čem by člověk toužil. Jak říkám, od starlajnu jediné co ještě koupím, tak jsou stěrače, ale to je všechno a jak jsi napsal, každý si může vyzkoušet, co chce, ale tady v tomto případě, cena odpovídá kvalitě...
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový kotouč

Příspěvek od viita »

Ale bavíme se tady o brzdách., s těmi čepy bych i souhlasil.Každý máme jiné zkušenosti-může být...Na brzdách od Starline mám na všech autech dohromady najeto přes 300 tis, tak si spočítej, kolik to bylo výměn...myslím že jsou vyzkoušené dostatečně.Ale ať si každý dá co uzná za vhodné.Např. Ferodo jsem smetl po 7 tis- možná náhodný zmetek?Niparts taky nic moc.Ale je to jen názor, možná jsem měl na Starl.vždy jen šťastnou ruku :wink:
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
vinc
Příspěvky: 45
Registrován: stř srp 03, 2011 12:29 pm

Re: Brzdový kotouč

Příspěvek od vinc »

Zdravím, vidím vlákno o brzdách tak ho trochu rozšířím. Na předku na brzdách mám kotouče již na rozměru 24 dle specifikace výrobce je min. prý 26... no zatím to brzdí.

Otázka do pranice, nemám garáž, nemám dílnu, jde vyměnit přední kotouč samodomo ?

Byl jsem v servisu a tam mi řekli cenu za materiál ... kotouče 7.500,-Kč a destičky 2.600,-Kč + 550/h práce. Bavíme se jen o předku.

Teď brouzdám po netu a nové kotouče se liší v cenách 1500-2000,-Kč/ks dle výrobce.
Destičky kolem 1.000,-Kč

Má někdo nějaké poznatky? Předem děkuji
Naposledy upravil(a) vinc dne čtv pro 19, 2013 8:57 pm, celkem upraveno 1 x.
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Brzdový kotouč

Příspěvek od BobekRob »

ctiteljan
Příspěvky: 134
Registrován: pát říj 21, 2011 12:25 am
Bydliště: praha 5

Re: Brzdový kotouč

Příspěvek od ctiteljan »

vinc píše:Zdravím, vidím vlákno o brzdách tak ho trochu rozšířím. Na předku na brzdách mám kotouče již na rozměru 24 dle specifikace výrobce je min. prý 26... no zatím to brzdí.

Otázka do pranice, nemám garáž, nemám dílnu, jde vyměnit přední kotouč samodomo ?

Byl jsem v servisu a tam mi řekli cenu za materiál ... kotouče 7.500,-Kč a destičky 2.600,-Kč + 550/h práce. Bavíme se jen o předku.

Teď brouzdám po netu a nové kotouče se liší v cenách 1500-2000,-Kč/ks dle výrobce.
Destičky kolem 1.000,-Kč

Má někdo nějaké poznatky? Předem děkuji
Je to celkem jednoduchý ale v létě se to dělá lépe , já je dělal na parkovišti před panelákem
Odpovědět