Snímač tlaku paliva

Odpovědět
orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Snímač tlaku paliva

Příspěvek od orangi »

Zdravíčko.
Mám menší problém. Auto štartuje ťažšie ako má. No proste dlho. Hlavne cez leto ale aj dnes keď u nás bolo 2 stupne. No ráno to bol pôrod. Popíšem čo som za ten čas čo mám auto menil. Repas vstrekov, a nové žhaviče.
Teraz sa neviem rozhodnúť, čo vymeniť skôr. Senzor tlaku paliva alebo celú lištu. Zohnal som komplet za 50 euro takže chcem ísť cestou najmenšieho odporu.
Čo mi odporúčate. Auto nechcípá, keď naštartuje ide ako má, len má na môj vkus príliš veľkú spotrebu.

Vďaka za rady.
Reklama
 

viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Snímač tlaku paliva

Příspěvek od viktor »

Polij to zbytkem nafty a zapal a za ušetřené peníze,které do toho dále vrazíš kup auto ze země s nějakou strojařskou tradicí a znalostí metarulgie.Né od zemědělců z džungle.Radím ti z vlasních zkušeností,po 200.000kč jsem to vzdal.Podívej se na další přízpěvky a tipni si,co ti klekne za týden.
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Snímač tlaku paliva

Příspěvek od zdeny65 »

orangi píše:Zdravíčko.
Mám menší problém. Auto štartuje ťažšie ako má. No proste dlho. Hlavne cez leto ale aj dnes keď u nás bolo 2 stupne. No ráno to bol pôrod. Popíšem čo som za ten čas čo mám auto menil. Repas vstrekov, a nové žhaviče.
Teraz sa neviem rozhodnúť, čo vymeniť skôr. Senzor tlaku paliva alebo celú lištu. Zohnal som komplet za 50 euro takže chcem ísť cestou najmenšieho odporu.
Čo mi odporúčate. Auto nechcípá, keď naštartuje ide ako má, len má na môj vkus príliš veľkú spotrebu.

Vďaka za rady.
Zkus taky zkontrolovat akumulátor a startér,jestli nejsou zralý na opravu(kromě aku).
Dobrý je taky měnit vzd.filtr,odkalit pal. filtr,není od věci očistit snímač polohy klikové hřidele,možná vyměnit snímač nasávaného vzduchu-jestli ho máš-(poznáš tak,že od začátku sání až po váhu vzduchu je na sacích trubkách konektor s čidlem)-jestli ho nemáš,tak je přímo ve váze vzduchu-(tu je dobrý vyčistit-je na to speciál.přípravek).Pak si cvičně projít spony na hadicích sání-(komlet k turbu a od něj) a pěkně povolený spoje dotáhnout.Podívej se ještě pod kryt motoru a zkontroluj si opticky,jestli někde neprosakuje nafta.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Snímač tlaku paliva

Příspěvek od Jirka N. »

Kolik má najeto a jakou kompresi má ten motor?
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: Snímač tlaku paliva

Příspěvek od orangi »

No takto. Zabudol som samozrejme napísať, že bola vykonaná komplet výmena olejov a všetkých filtrov. Auto má najazdené oklo 166 500 km.
orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: Snímač tlaku paliva

Příspěvek od orangi »

Po konzultáciách s technikom (servisák sa naozaj rozumie motorom), som obrátil pozornosť na snímač otáčok kľukovej hriadele. Mám objednaný, tak po výmene dám vedieť.
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Snímač tlaku paliva

Příspěvek od kozejk »

bože to v servisu nedokáží vzít osciloskop a ten snímač napíchnout??? Přece nejde něco jen tak zkušebně koupit, to můžeš vyměnit půlku senzorů
orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: Snímač tlaku paliva

Příspěvek od orangi »

No až na to že terajší automechanici v servisoch ani nevedia čo je to osciloskop. Pokiaľ by som mal nejaký doma, tak si to odmeriam aj sám. Nuž bohužiaľ taká je situácia. Senzor som kúpil nový za 52 eur, takže cena nie je až taká veľká. Lenže nemám čas to vymeniť, až v sobotu.
ctiteljan
Příspěvky: 134
Registrován: pát říj 21, 2011 12:25 am
Bydliště: praha 5

Re: Snímač tlaku paliva

Příspěvek od ctiteljan »

náhrada za osciloskop v polních podmínkách postačí i pc se zvukovou kartou
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Snímač tlaku paliva

Příspěvek od kozejk »

:lol: no neke a jak to funguje?
ctiteljan
Příspěvky: 134
Registrován: pát říj 21, 2011 12:25 am
Bydliště: praha 5

Re: Snímač tlaku paliva

Příspěvek od ctiteljan »

zapneš si soft a připoj do zvukovky, nezapomenout odpájet kondíky na vstupu jinak to měří pouze ~
orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: Snímač tlaku paliva->žhavenie

Příspěvek od orangi »

No vymenil som váhu vzduchu aj snímač otáčok kľukovej hriadele. Auto ide lepšie čo sa týka akcelerácie aj spotreby paliva.
Ale problém so štartovaním to nevyriešilo. Svoju pozornosť som obrátil na systém žhavenia. Samozrejme že žhaviče tam mám nové. Zmeral som napájanie a to ide. Len ma zarazila jedna vec, a tou je že kontrolka zhasla v priebehu 1 až 2 sekúnd, a žhavenie stále išlo. Trochu sa zaoberám tým, že či nie je pokazené relé žhavenia. Zistil som že relé aj samostatné žhavenie je založené na starom princípe ešte z čias napr. Golf II. Relé je to isté, aj žhaviče sú na jednej lište napájania. Ešte z čias keď som vlastnil GolfII a relé sa pokazilo, nastávala taktiež tá istá vec čo u sorenta, a to že auto počas jazdy schcíplo. Po výmene išlo ok. Keďže to samé relé neovládalo len žhavenie ale takzvané X obvody, a cievku na čerpadle pre prívod paliva.
Tá istá vec sa mi stala aj so Seatom Cordoba. Po výmene relé auto išlo ako hodinky a ešte stále funguje.
Mal niekto podobný problém?
SHAMIS
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 03, 2013 10:37 am

Re: Snímač tlaku paliva

Příspěvek od SHAMIS »

Kontrolka žhavenia Ti síce zhasne, ale žhaviace telesá žhavia cca 7 sekúnd, aspoň mne, merali sme to,.Je to aj počuť, to cvaknutie, kedy relé spojí a rozpojí.Ale keď si otvoríš sanie a budeš pozerať na tie telesá, zistíš, že to prd žhaví, ja som dorábal ručné žhavenie a trvá to cca 25 sek, kým nažhaví.Počas tohto prídavného žhavenia mi bliká kontrolka žhavenia, akože je žhavič odpojený a zároveň mi svieti immo, keď mi immo zhasne, tak štartujem. Ono to je cca ako som hovoril, 25 sek, kým sú žhaviče červené, ako majú byť. Kúp relátka, idú tam dve 70w, ale ich nedostať, tak môžeš spojiť 2 kusy po 40w a prepoj to s batériou a tlačidlom, ja som ho dal vedľa páčky na otváranie kapoty, dokonca tam bola na to predpríprava.Ale myslím, že Ti to trt pomôže. To štartovanie je problém skoro každého Carnivala..Ja mám teraz jeden tip, čo by mohlo pomôcť, tak uvidím, ako sa to osvedčí, zatiaľ o tom nejdem hovoriť.
orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: Snímač tlaku paliva

Příspěvek od orangi »

Chcem len dodať, že túto záležitosť som už vyriešil. Proste bol zlý tlakový ventil paliva na railovej lište. Vyriešil som to tak že som ho vymenil a celá výmena ma stála 122€ čo bola cena toho ventilu. Odvtedy nemám s autom žiaden problém.
Odpovědět