Svítí kontrolka Airbag

Odpovědět
HoLub
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 01, 2013 6:50 pm

Svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od HoLub »

Mám Sportage 2.0 CRDI VGT 103 kW a svítí mi kontrolka Airbag za jízdy. Po nastartování neshasne. Poraďte, prosím...
Reklama
 

burton27
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 07, 2013 5:18 pm

Re: Svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od burton27 »

Mám stejný problém na Sportage, dnes mi volali z autorizovaného servisu, že je vadné levé přední čidlo, a že nové stojí cca 7.500,-Kč :-( Nějak se mi to nepozdává. Máte někdo lepší řešení?
koliky
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 07, 2009 9:42 am

Re: Svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od koliky »

Presne tento problém mám i ja, len sa jedná o predné pravé čidlo...tiež mi povedali cenu cca 229,-€ . Neviete poradiť, kde by sa dalo zohnať lacnejšie? nejaky bazar, šrotovisko...
hack
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 02, 2013 4:23 pm

Re: Svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od hack »

A nevite kde ten predni senzor je?Prosim poradte?Kde ho v Kie Sportage 2005 najdu?
FILOUS
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 02, 2011 10:51 am

Re: Svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od FILOUS »

Ta cena za to čidlo je správná 7500kč a za výměnu počítej další cca 3000kč,protože Ti v servisu řeknou že musí shodit celý předek aby se k tomu dostali. Tu samou závadu jsem měl i já. Maník co se tím zabývá mi poradil. Otevři kapotu motoru a zhruba pod úrovní hlavních světlometů je na každé straně čidlo(špatně se hledá a hlavně je k nim blbí přístup),ale dají se vyměnit. Sám jsem už měnil pravou stranu-podřeš si ruce,ale nemusíš platit za práci. Ten maník mi to čidlo dal za 2500kč bylo nové a nepátral jsem kde ho vzal. Jestli to budeš dělat tak ještě jedna rada na závěr. Když budeš oddělávat drátky od čidla tak to funguje na způsob spojky na zahradní hadici. Je tam objímka,kterou musíš napružit k sobě nebo od sebe abys uvolnil drátky. Doufám,že jsem Ti aspoň trochu pomohl :wink:
Odpovědět