Ranni zimni starty

Odpovědět
Lion
Příspěvky: 11
Registrován: ned led 09, 2011 9:08 pm

Ranni zimni starty

Příspěvek od Lion »

Ahoj lidi. Jsem tady novej tak nevim jestli tady byla uz debata o rannim startovani v zime. Mam skoro 2 leteho dieseloveho ceeda a tuto zimu mi pri rannim prvnim startu tak asi na 2 sekundy zarachoti motor jakoby chytil jen na dva nebo tri valce a pak se hned chyti a je to "dobre". Minulou zimu bylo -32 stupnu na display a nemel sem tento problem ani jednou. Tak bych rad znal vas nazor nebo zkusenosti jake mate vy. Diky.
Reklama
 

focus3ccd
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 30, 2010 6:43 pm

Re: Ranni zimni starty

Příspěvek od focus3ccd »

Nie som odbornik , ale z laickeho hladiska to moze byt vselico, od spinaveho filtra, nekvalitnej nafty, zamrznutej nafty atd.
Zasiel by som do servisu.

btw. Je mi to blbe sa pytat, ale dufam, ze otacas klucom, az ked zhasne predohrev...... :)
A druha vec, este doporucuju vzdy po jazde pred vypnutim nechat okolo 40s motor bezat na volnobeh...
Lion
Příspěvky: 11
Registrován: ned led 09, 2011 9:08 pm

Re: Ranni zimni starty

Příspěvek od Lion »

Heh, jo v pohode ze se ptas. Nechavam zhavit az dokud nezhasne. Naftu tankuju porad tu samou. Filtry? O to by se snad meli starat v servisu .... :D jsem par tisic km po garancni prohlidce. A kdyz s tim pojedu do servisu tak se tem "odbornikum" tezko vysvetluje co to rano pri startovani dela. Pak totiz uz startuje normalne. Taky mi mechanik z neznackoveho servisu rekl ze je to normalni. S tim bezenim po jizde na volnobeh plne souhlasim. No jen sem chtel vedet jak to startuje ostatnim ceedakum. Diky za odpoved
focus3ccd
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 30, 2010 6:43 pm

Re: Ranni zimni starty

Příspěvek od focus3ccd »

Ja som kupil ojazdene rocne, ma najazdene 30000 km a s rannym startovanim vobec ziadny problem. Tiez 1,6 diesel 85kW. Po prehliadke v oktobri.
Lion
Příspěvky: 11
Registrován: ned led 09, 2011 9:08 pm

Re: Ranni zimni starty

Příspěvek od Lion »

Jo po roku jsem taky nemel problem az druhou zimu :shock: 2-3 tydny zpatky. Jinak je to auto zatim v pohode. Tak diky za info.
dolfy55
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 09, 2012 3:56 pm

Re: Ranni zimni starty

Příspěvek od dolfy55 »

Ja mám tiež 1.6CRDI mám ho jeden rok a štyri mesiace najazdene 36000 a teraz bolo vonku -17 a horšie štartovalo,chviľku točí,točí a potom naskočí.V servise tvrdili,že je to kvoli zime ale nakoniec zistili,že je zly žhavič.Chceli odomňa 45eur,že na žhaviče je záruke len pol roka,trochu sme sa pohádali ale nakoniec to vymeni v rámci záruky a trebalo len doliať olej tak to som zaplatil.
Odpovědět